America (154)

America (154) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153


Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
Adrianaloy - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose
LucasMom - Los Angeles
crisspoliss - Bay Area

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta
CamiM -

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago
a_alinta - Chicago
arminad - Chicago
wndyctygirl - Chicago
lisa79 - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - W MI unde-ntoarce uliu'
Krissy - Warren

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada

Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York
Sneeuwklokje- New York
Laura21 - New York


North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Carolina
super-lia - Simpsonville

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky
lai - Houston
honey79

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism si motoare de cautare
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212
www.kayak.com
www.bookingbuddy.com

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Ramona

da ma intereseaza rau de tot cu slabitul, ca tin cura de slabire si merge greu, dar merge! am mai cumparat pastile cu hoodia gordoni dar am slabit numai 2 pounds, desi m-am bucurat si pentru atit!

tot incerc cu mincarea, mai cu alergatul citeodata, de exemplu de luni am o lene... tot gasesc motive ca-s depresionata! ca pleca sotul la chicago pentru 3 zile! sau ca pleaca mama la sfirsitul luni. bleah, motive!

deci mai am de slabit 8 kg sau 16 pounds aproximativ ca sa intru in hainele ce le aveam inainte de sarcina. ca asa ma latesc in solduri dupa nastere parca-s aeroplan! cica de asta nasc usor ca-s lata in solduri dar totusi mi-e ciuda!

in curind vine vremea de piscina si aici e cald mereu, macar sa am o motivatie, ceva sa dau gelatina jos! nu?

uite fetele din Phoenix, cind vin parintii vostrii si nu aveti asigurare de sanatate, asta e linkul misiunii si ne-au tratat super super : http://www.amissionofmercy.org/
si au si in Texas, Maryland, Pennsylvania. A! au si dental!



oare v-am pus poze? am fost la Las Vegas si am tras un frig....
http://picasaweb.google.com/celapopa/LasVegas2009CuBuni#
sau aici : http://picasaweb.google.com/celapopa/RecentlyUpdated#

a fost o faza super ca faceam poze lui buni si au venit niste cheflii si au zis ca e un superstar care face poze si vroiau sa faca poze si buni a sarit in sus ca no no no! parca o furau, nu alta! niste baieti cu chef de gluma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Eu ma duc sa studiez...mersi de ponturi...
apropo, vreau si eu la castel...mai sunt locuri disponibile?

4 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ah, ce succes am avut cu castelul ala! Eu zic sa ne cautam unul mai mare.

Cenia, iti trimit PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Carmen, poti sa incerci pe https://www.ehealthinsurance.com/ehi/Alliance?allid=Goo13330&sid=NATIONAL+2 de care zise si Ramona, aici si-au facut sotu' cu cupilu' asigurare (la Anthem) insa daca ai orice fel de chestii in trecut (in ultimii 10 ani), chiar si minore (cazul meu), aplicatia sta la underwriter sa fie aprobata mult si bine; multe companii pur si simplu deny coverage. Plus ca la planurile care sunt affordable platesti 30-40% coinsurance si au deductible mareee.
Mi se pare cam periculos sa nu declari ce ai avut in ultimii 10 ani, ca daca mai tarziu iese la sprafata (e.g. operatii sau conditii care nu apar peste noapte) asigurarea pur si simplu te lasa balta! plus te mai acuza si de frauda care e delict federal, cred ca. Cel putin asa tin minte cand am semnat aplicatia mea. Am declarat ca am avut investigatii pt breast cyst/lumps si inca nu am primit vreun raspuns dupa mai bine de doua saptamani.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Bei,da ce viteza aveti la scris..nu poate tine omul pasul cu voi

ANDRARA,nu mi-au venit rezultatele...abia joia viitore mi-au facut programare ca atunci imi ies toate,si la sange si papul..asa ca mai am de asteptat....da,ma simt mai bine dupa antibioticele alea ce mi le-a dat tanti aia...oi vedea saptamana viitoare ce-o fi...multam de intrebare

AB,ce fetita scumpa ai,auzi sa faca prajituri,bravo...dar ce varsta are?..scuze ca nu mai tin minte..am si eu o prietena ,are fetita 5 ani jumate,si tot asa face prajituri,o inebuneste pe mama'sa,ca nu are cine sa le manance..ah,si de slabit,cred si eu,ca tu nu ai treaba,asa ca ce sa faci pe spark,dar unii sunt mai nenorocosi,au sunculitede dat jos!!!

ADRIANA_M...si eu am avut infectie in sarcina,si am luat un antibiotic pe zi pana la sfarsit,ca nu am scapat de ea si sa o tina sub control..a fost ok dupa...sarcina usoara!!

V-am citit,dar nu mai stiu ce vroiam sa zic...uff...atata scrieti ca uita omul ce vrea sa zica

si sanatate la toata lumea si la piticii bolnaviori!!




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Shopping in Texas:
http://www.youtube.com/watch?v=zmTvAZvJ5Mc

Care to join me?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

LOOOOLLLLL


No online atunci.


Hai ca pun poze... are cinci ani si jumatate O fi varsta, mai stii? Desi eu n-am amintiri din acestea. Si mami gateste bine si lingeam toate vasele de creme, dar sa fac ceva nu stiu sa fi vrut.
Ah a luat ceva ca m-am suparit ca mi-am depasit cota si voiam sa pun una in care astepta precum Blaze in fata cuptorului.

Asa ca pune-te si fa alt cont yahoo

Edit: Scosei poznele ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Multi inainte! Eu tot cu linsul vaselor de creme ma preocupam la virsta ei. Dar unde zici ca-s pozele? Sau iar am intirziat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Acum am venit si noi de la ski si nu am putut sa ma duc in pat fara sa trag un ochi' p'aici...
Promit ca recuperez maine cele 25 de pagini
Am fost in North Carolina, in Catalooche ski resort...ne-a placut tare...perfect pt familii.
David a prins 3 zile de ski de la 10-4 (ski camp) si a invatat surprinzator de repede (poate fiind in timpul sapt a fost doar el si instructorul 2 zile la rand)...iar in ultima zi a coborat pe ski pe partia cu semn black diamond (cel mai "greu" traseu...si am murit de frica cand l-am vazut in telescaunu "omygosh" care ducea chiar pe varful muntelui...) Din fericire a coborat intreg...si au mai urcat de cateva ori El a fost singurul din familie care a avut sansa sa urce pana in varful muntelui...pe noi nu ne-au lasat caci nu am trecut de nivelul II la snowboard...am stat pe partia incepatoare
Noi am incercat snowbord...ne=am indragostit (de sport)...dar...eu una mi-am facut fundul praf la propriu!!!! (data viitoare o sa imi pun o perna...) Am tras in prima zi o tranta atat de nasoala ca merg beteaga...sper ca nu mi-am rupt nimic pe acolo...Partea buna este ca am invatat sa intorc, sa franez si luxul de a prinde ceva viteza!!! Am luat si noi lectii!!!
Am avut o vreme supeba!!! In prima zi a inceput sa ninga...ne-am impotmolit cu masina in noroi - eu cu pozele mele - David spunea ca nu mai iesim niciodata de acolo - optimist ca de obicei - apoi cand am ajuns sus pe munte a nins in continuu...si eu am murit de frig (de Florida m-a "calit") chiar si langa foc...am stat numai inauntru in prima zi clantzanind din dinti...nici haine calumea de zapada nu aveam (eu mi-am imagiat ca o sa fie doar zapada artificiala de pe partie!!!!). David in schimb a vrut ski, si a rezistat eroic pe gerul ala crunt de dimineata pana la 4!!!!! Apoi am crezut ca innoptam cu ursii pe munte, pt ca drumul era de necirculat si nu puteam cobora de pe munte (cu masina noastra cu tractiune pe 2 roti care derapase in noroi si a impins Radu 1 ora sa o urnim!!!)...am condus eu crispata la maxim seara tarziu (Cand am realizat ca nu avem unde sa stam sus) pe o sosea in serpentina super abrupta cu zapada si gheatza...mi-a derapat intr-o fericire...dar am ajuns intregi la hotel...ba a doua zi am avut curajul sa urcam sus pe munte iar...De data asta am oprit la un magazin cu echipament de ski si am cumparat haine adecvate!!! Au urmat 2 zile super insorite (m-am ars pe fatza) cu zapada ...foarte frumos!!!!
am pus ceva poze aici
http://good-times.webshots.com/photo/2980969770087737923xfZDMv
si un film cu david care ii spune instructorului ca el vrea pe black diamond si se indreapta spre telescaunul care il duce acolo
http://good-times.webshots.com/video/3023555680087737923IvqgFP



Sinzi, Radu si David psihologul
varsta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Wow Sanzi ce sportivi sunteti... no si mumosi. Super fain cu snowboard-ul Si baietul e curajos .
Vreau si eu....

Mergi la inceput