America (154)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

AB, iar ma mir... dar tu i-ai facut singura pe copiii astia? Tii, ce fata harnicuta! De ce n-ai zis ca a avut si ajutor de bucatar? Faina si zapada, dar multa mai aveti!

Wow Sinzi, ce de peripetii! Dar se vede din poze ca v-ati distrat fain. David e expert, ce usor invata copiii astia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Ah!! ce poze superbe. Mi-am clatit ochii.. super copilasi ai Acsor!!! si Sanzi hihi pare ca v-ati distrat de minune, felicitari micului schior!!
Ceniace mare s-a facut papusica.. e dulce foc si ce fratior dragut are!!

Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Multam
Adicatelea ce vrei tu sa zici Ramona ...Io stiam ca tatal poate fi problematic, da mama? Cel mic vrea tot ce face ea... asa ca punem doua scaune in fata "cuptiorului" ... ah si el a venit de n-spe ori sa-ntrebe daca-i gata praji

Mey io am zapada, Sanzi se duce dupa si are aventuri... io pic in fund in curtea proprie. Ah si fusei o curajoasa...dadui turturii jos de pe streasina... ca nu vreau sa fac dus in casa cu apa de zapada Asa o topaiala trasei... si copii in cor de pe driveway... Hai mami you can do it :)) Pacat ca nu mi-a dat prin cap sa ma filmez as fi semanat cu delnii de la delfinariu incercand sa sara pan la peste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

cine sta pe Dc si se uita la poze...

Daca tot sunt cu chef de povesti sa va spun ce facu azi Sofia mea: azi dimineata Sofia a spart un pahar. I-am zis ca nu e cuminte si nu mai vine iepurasul(aici jale mare ca ne-a prins acum cateva zile cand aruncam o papusa stricata si i-am zis atunci ca daca e cuminte ii aduce iepurasul o alta papusa) boooon, jale mare, ea tot ma intreba da' cand vine iepurasul da pleaaase sa ii aduca alta "pusa" ca e cuminte. Io nervoasa ii zic sa nu mai aud un sunet despre iepuri ca o ia la funduc..- big fat lie si stie si ea drept urmare Sofia sta ce sta dupa care incepe sa sara prin casa dupa mine cu mainile la urechi( ca la iepurasi) si striga:tzup-tzup-tzup.. no, ce sa mai zic la faza asta?


Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Manca-l-ar mami de iepuras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

multumim inca o data de complimente!

Adriana interesante articolele alea.. mie nu stiu de ce imi place Seattle.. poate din motive de Anatomia lui Grey
Ramona eu ii pup bulanashele Andrei la greu si bine ca nu a mostenit cracii lui taica-su, ca era de rau .. bine.. o faceam fotomodel si gata, ca si alea-s cracanate..
Ce tare a fost Alexandru!
Cenia multam de link.. inca nu e cazul la noi, dar l-am salvat ca nu se stie!
mamaa ce infofoliti erau piticii.. tre' sa ajungem si noi la Las Vegas odata, dar dupa ce o sa venim din RO.. e tare si buni cu BF gorila .. in rest tare frumosi puii.. motata mica are un zambet ..cat are? pare a fi de-o seama cu Andra..
Ab ce concentrata e la treaba!! Bravo le are!
Sanziana super la ski! se vede ca v-ati simtit bine!
eu nu stiu sa schiez.. si mi-e si un pic frica..
Cami tare iepurasul!!


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Am vazut poze frumoase cu copii frumosi de Ab-urel si schiori pe masura (ce mai faceti nasa?). Mai ce de zapada aveti voi acolo, vreau si eu.
Super v-ati distrat la munte, v-a certat Blaze cand ati ajuns acasa?

www.onetruemedia.com/shared?p=7ed153bfbb67814c5b3058" target="_blank">
An amazing journey

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Citat:
citat din mesajul lui AB

Manca-l-ar mami de iepuras


Mda... cam asa m-am gandit si eu..


Mihutza multumesc.

ok gata cu bantuitul ma duc la nani!! Noapte buna!

Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

AB, da bine-i mai statea casutei cu turturii aia!
Ha, ha, chiar ca era ca Blaze in fata cuptorului!
Asa-i ca si Anuta mea il copiaza pe Alex cit poate. In seara asta el citea si mi-a cerut si ea o carte (nu care vreau eu, stia ea care) si a "citit" si ea linga el. O vreme...

Mihutza, cred si eu c-o pupacesti toata ziua, scumpa mai e!

Cami, ce smecherie! Asa ma imbuneaza si pe mine Anuta cind stie c-a facut vreo sotie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Hi hi ce faini sunt puii de papagal cu imitatul celui mare. Si al meu "citeste", dar poate Anuta e mai de treaba. El e fioros daca nu-i gasesc si lui ceva echivalent cu al sora-sii.
Chiar tu ce citesti cu Alex ca sa ceteasca?


Turturii ...erau chiar mari de tot si pe langa faptul ca blocau streasina mi-era si frica ca ajung la urgente daca se apropie copii de casa.
Da asa-i ii statea numa bine ingropata in zapada si decorata cu turturi. Si mie mi-a placut desi relatiile eu-casa sunt antagonice. Eu ador curtea cu arborii. M-am laudat? Am un redwood gigantic:) saracul de el.

Noapte buna Cami. Somnic dulce.

Miere multam. Ce face bebe Aidan? Pari mai obosita. Te oboseste el sau jobul? Cu alaptatul ai mai dres-o?

Mergi la inceput