Catalin Botezatu a adoptat un copil din Sri Lanka

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

PS inteleg ca un copil indian in familia ta ar avea in comun cu voi tot asa de mult cit ar avea unul roman, Catalin Botezatu pare ca n-ar avea alta legatura cu Asia.

N-are absolut nici o legatura. Sotul meu e "colorat" nu intamplator- am cautat sa ma casatoresc cu un non-caucazian. Si aici cand vad copiii mexicanilor ma topesc dupa ei. copilasii americani sunt majoritatea blonzi si nu ma impresioneaza chiar asa de tare. de aceea il inteleg pe botezatu ca e mai sensibilizat de soarta unui copil trist cu ochii mari mari si negri.

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Daca ne-am alege shosete as zice: "uite aia e mai frumoasa roz decit neagra" dar mi se pare complet lipsit de bun simt (ca sa nu mai spun altceva) sa comandam culoarea copilului...



Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

People who say they sleep like a baby usually don't have one.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

io am ales barbat dupa cum se asorta cu mobila in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by ocebine

Daca ne-am alege shosete as zice: "uite aia e mai frumoasa roz decit neagra" dar mi se pare complet lipsit de bun simt (ca sa nu mai spun altceva) sa comandam culoarea copilului...



Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

People who say they sleep like a baby usually don't have one.





adica is nesimtita? dar aia care vor doar fetita sau doar baietei? si aia is nesimtiti?
IN fine.eu cred ca trebuie sa existe o chimie intre copil si parinte si eu una am chimie mai buna cu copiii colorati . asa ca n-am de ce sa fiu ipocrita si sa nu recunosc .

PS Sa inteleg ca tu daca ai adopta un copil nu ar conta cum arata , cum se comporta etc - ai spune doar - sanatos sa fie- trimiteti-l nu???? Ai merge la risc? Ai creste orice copil ? Nimeni nu face asta cand e " pe alese" !

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grace spune:

Oameni buni iar ati luat-o pe cimpii? Daca Botezatu Catalin a ales sa infieze un copil din Sri Lanka si nu din Romania, ce-i rau in asta? Mie mi se pare un gest mai mult decit nobil sa ajuti un copil ramas fara ocrotirea parinteasca sa supravietuiasca. Provenienta copilului, suspiciunile legate de faptul ca el este homosexual, banuiala unora ca ar face-o dintr-un interes comercial, toate astea's prostii, nimic din ele nu conteaza, ci faptul ca el a ales sa ajute. Nu conteaza ce, cum, de ce, doar faptul ca o face. Un copil in minus care atirna pe talgerul promiscuitatii, iar asta este intr-adevar un merit si nu altceva.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

quote:
Originally posted by adrianangi

quote:
Originally posted by Mihai33

Adrianangi, din cate stiu eu nu este casatorit..la asta ma refeream...strict la asta.;)

Mihai, sigur-sigur?! Sau tu stii ceva ce noi doar banuim?

Adrianangi, si ce banuim "noi"? (sau mai exact: voi - eu nu, ma exclud) Poti fi mai explicita?
Sau poate ca tu banuiesti ca dl. Catalin Botezatu este si el "un monstru de linga noi" à la Jurnalul National?
Waw, asta da articol de prima pagina, un adevarat "monstru" faimos si "glamour"... si ce premiu frumos pentru "jurnalistul" detectivo-descoperitor de monstri!


floricici din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

io nu stiu daca lui botezatu` ii plac barbatii dar stiu sigur ca ii plac femeile pt ca stiu o madmoisela pe care o frecventa el.

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilibv spune:

Eu ,persoanl, apreciez gestul lui Catalin Botezatu si cred ca intr-adevar vrea sa-l ajute pe acel copil ... si credeti-ma ca de obicei nu sunt credula, ci dimpotriva. Stiu ca aici, pe forum, ati discutat si despre cazul Mihaelei Radulescu si poate ca da, a vrut sa-si faca si publicitate dar poate a fost impresionata de acei copii pe care doreste sa-i ajute.
De asemenea va pot spune ca stiu o persoana "importanta" ,foarte cunoscuta, tanara (si tot barbat, fara copii) care n-a ramas indiferenta la suferinta unor oameni si totusi vrea sa ramana anonima.

Fratele meu a vrut sa infieze o fetita acum cativa ani.Pe atunci locuia in Timisoara, era necasatorit si nu avea o locuinta proprie.
Totusi s-a interesat la Directia de Protectie a Copilului daca poate adopta acea fetita( care avea in jur de 6-7 ani) si spre surprinderea mea i-au spus ca trebuiesc indeplinite anumite conditii si nu sunt probleme.

Si ca sa inchei,chiar astazi am stat de vorba cu o fetita care saptamana viitoare implineste 18 ani ,este orfana,de origine rroma si mie imi este foarte draga. Desi o cunosc de cand avea 5 ani,nu pot spune ca am facut mare lucru pentru ea. Nu va avea o petrecere de ziua ei, si nu credea ca va primi cadoul pe care si-l doreste de multi ani ...Cand am intrebat-o ce-si doreste atat de mult (marturisesc ca eram foarte curioasa !!!) mi-a spus ca un lantisor de argint ...

Deci,cred ca fiecare dintre noi,fie ca suntem oameni obisnuiti sau oameni "celebrii" odata si odata tot vom face ceva bun pentru un alt om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
io nu stiu daca lui botezatu` ii plac barbatii dar stiu sigur ca ii plac femeile pt ca stiu o madmoisela pe care o frecventa el.


o fi fost la ea sa-i ghiceasca in cafea....

si dak ii plac barbatii, ce?
eu il intzeleg!
si mie imi plac barbatii!
sint frumosi!

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Nici culoarea parului, nici "chimia" , si-n general f putine lucruri trebuie sa existe musai in copil ca sa il faca apt ptr o pereche de parinti. Se numeste neconditionare si exista numai intre parinti si copii.
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput