Catalin Botezatu a adoptat un copil din Sri Lanka

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Un gest absolut deosebit .Si nu conteaza daca in ochii unora este vazut ca un act publicitar ....d c ca este roman Catalin Botezatu , dar pt.Angelina Jolie d c nu s-a mai considerat asa, faptele "vorbeste" DA?

Bravo lui !Sa ii dea DD sanatate ssi sa aiba viata lunga si cat sa aiba grija cat mai mult timp de acea fiinta , de acel suflet nevinovat !

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

quote:
Originally posted by AB

quote:
Originally posted by adrianangi

quote:
Originally posted by Mihai33

Adrianangi, din cate stiu eu nu este casatorit..la asta ma refeream...strict la asta.;)


Cu stima, Mihai




Mihai, sigur-sigur?! Sau tu stii ceva ce noi doar banuim?






Mda Adriana si cum esti impotriva adoptiilor de catre homosexuali sa-nteleg ca aduni material pentru un articol fulminant la Jurnalul National?

Imi doresc sa adopt un copil roman, darca persoana publica in Romania n-as face-o. Riscul unei familii naturale, amenintatoare si profitoare e prea mare.





ei bi, the Extra-Bramburici, si ceata de pitigoi (22.07.2003),(19.06.2005)



AB, nu e nevoie sa te , ca doare. In general, evit subiectele unde stiu ca n-am sanse sa fiu obiectiva...
Exista multe persoane publice din Romania care au infiat copii. Nu sunt hartuite, sunt respectate si consider ca gestul lor este un exemplu demn de urmat pentru ceilalti romani.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

quote:
Originally posted by adrianangi
AB, nu e nevoie sa te , ca doare. In general, evit subiectele unde stiu ca n-am sanse sa fiu obiectiva...
Exista multe persoane publice din Romania care au infiat copii. Nu sunt hartuite, sunt respectate si consider ca gestul lor este un exemplu demn de urmat pentru ceilalti romani.


"Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau



Daca si prostia ar durea atatia ar muri in chinuri.
Adriana nu exista obiectivitate, doar incercari. Sa fim seriosi, un ziarist care nu simte ce scrie, de ce mai scrie?



ei bi, the Extra-Bramburici, si ceata de pitigoi (22.07.2003),(19.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Personal nu am considerat gestul lui "publicitate" in conditiile in care sora mamei mele si sotul ei au trecut printr-un cosmar (cu durata de cativa ani de zile)...in incercarea de a adopta un copil roman.
Finalul? S-au lasat pagubasi si cresc "de la distanta" niste nepoti.
Bravo lui Catalin !!!...chit ca pare a face o combinatie cu aroma de sponsorizare ...ma gandesc ce fericiti ar fi multi copii ai nimanui sa fie ajutati din umbra de mai stiu eu cine de pe alt continent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

quote:
Originally posted by AB

quote:
Originally posted by adrianangi
AB, nu e nevoie sa te , ca doare. In general, evit subiectele unde stiu ca n-am sanse sa fiu obiectiva...
Exista multe persoane publice din Romania care au infiat copii. Nu sunt hartuite, sunt respectate si consider ca gestul lor este un exemplu demn de urmat pentru ceilalti romani.





Daca si prostia ar durea atatia ar muri in chinuri.
Adriana nu exista obiectivitate, doar incercari. Sa fim seriosi, un ziarist care nu simte ce scrie, de ce mai scrie?



ei bi, the Extra-Bramburici, si ceata de pitigoi (22.07.2003),(19.06.2005)



AB, daca esti cu adevarat interesat(a) despre cum, cit si mai ales cind poate sa se implice un ziarist in articolele sale, ce genuri de presa permit acest amestec si cit de deontologic e, iti raspund cu drag pe privat.
Altminteri, simt ca ar fi nedrept sa deturnam un subiect dedicat lui Catalin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Gestul lui Catalin? Face bine unui copil, roman sau din alta parte. Chiar daca ar fi fost roman, ar fi existat aceleasi speculatii enervante -dupa parerea mea.

adrianangi eu cred ca tonul cu care i te-ai adresat lui mihai este putin agresiv si superior. si total nemotivat. efectiv cauti nod in papura. si aluzia ta referitoare la faptul ca botezatu ar fi homosexual... si daca e, ce-i cu asta?

nu ma deranjeaza daca o rastalmacesti si reply-ul meu...



If you don't stand for something, you'll fall for anything.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Nu stiu cine este Catalin Botezatu dar nu vad nimic gresit ca a adoptat un copil din Sri Lanka. A adoptat un copil! si atit.

Parerea mea personala este ca trebuie sa existe o oarecare legatura magica intre un copil orfan si persoana care ii va deveni parinte. Nu il alegi ca si cum ai alege un ciine... ce rasa sa fie... cum sa aiba ochii si parul...sa fie perfect...

Iar clickul ala care se intimpla atunci intre acel parinte adoptiv si copilul care urmeaza sa fie adoptat... minutul ala magic il vad ca o nastere a sufletului, ca o nastere din inima... nu degeaba acei copii se numesc "de suflet"...

Eu le doresc numai bine!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

SUBSCRIU la ce a scris Alyssa



Elena14+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

probabil acel copil a simtit el ca ar fi "al lui" ... nu altul. Ce e rau in asta?


Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Imi aduc aminte ca Mihaela Radulescu si-a exprimat aceeasi dorinta fara, insa, s-o realizeze si fara sa creeze panica in media, mai tine minte cineva? Catalin si-a dorit intotdeauna copii, cel putin asa a afirmat public. Si daca a intalnit copilul "de suflet", cum foarte frumos a spus Alyssa, le doresc sanatate si zile frumoase.
Catalin Botezatu este o persoana publica si traieste intre actiuni publicitare, daca ceea ce face se nimereste sa mai fie si de admirat, well, atunci sa-l admiram.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput