Catalin Botezatu a adoptat un copil din Sri Lanka

Catalin Botezatu a adoptat un copil din Sri Lanka | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Catalin Botezatu a adoptat un copil...din Sri Lanka.
Eu personal consider acest gen o actiune publicitara.
Nu sunt asa de multi copii abandonati in Romania? Nu era mai simplu sa ingrijeasca un copil parasit din Romania?

Ma rog... asta a fost prima mea reactie.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Initial creeata de desprecopii

Catalin Botezatu a adoptat un copil...din Sri Lanka.
Eu personal consider acest gen o actiune publicitara.
Nu sunt asa de multi copii abandonati in Romania? Nu era mai simplu sa ingrijeasca un copil parasit din Romania?

Ma rog... asta a fost prima mea reactie.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.





De acord cu tine!
E publicitate care se vede cu ochiul liber.
Sunt atatia copii amarati in Romania care au nevoie de o mangaiere, alinare, o vorba buna, si el sa se duca in Sri Lanka sa infieze un copil....


Nana Motoc
Pana la nunta...

"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

eu daca as adopta , n-as adopta un copil alb. as prefera un copil indian sau unul sud american- si eu nu caut publicitate.
Mie una nu-mi plac copiii blonzi cu ochi albastri si pielea roz. daca imi da Dumnezeu unul - asta e,dar daca ar fi sa infiez un blondut - no way.

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

si inca un motiv pt care n-as adopta din romania ar fi pt ca nu vreau sa ma trezesc pe la televiziuni luptandu-ma pt copil cu mama naturala

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

quote:
Initial creeata de desprecopii

Catalin Botezatu a adoptat un copil...din Sri Lanka.
Eu personal consider acest gen o actiune publicitara.


Angelinu' lu' mama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Copiii indiferent de unde sunt ei tot copii sunt. Suflete inocente si absolut nevinovate.

Frumos gest!



corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

cred ca nu am fost clara suficient. eu nu comentez rasa copilului - eu spun ca dl Botezatu isi face reclama prin acest lucru. Si ca atunci cind poti face bine unui copil - nu trebuie sa bati pamantul, il poti face si copiilor de aproape.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

pai poate si-a dorit un copil din alta rasa. IN plus de asta nu stiu cine si-ar asuma o astfel de responsabilitate doar pt publicitate. Mie mi se pare urat ca un gest atat de nobil e vazut ca ceva negativ.

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by michelle7

pai poate si-a dorit un copil din alta rasa. IN plus de asta nu stiu cine si-ar asuma o astfel de responsabilitate doar pt publicitate. Mie mi se pare urat ca un gest atat de nobil e vazut ca ceva negativ.

Michelle





Chiar sa fie un gest atat de nobil si intr-adevar sa fi simtit el ca este timpul sa aiba un sufletel langa el de care sa aiba grija?
Daca e asa, atunci imi cer scuze pentru cele de mai sus, insa, permite-mi sa fiu sceptica in continuare, te rog.

Cand infiezi un copil, parerea mea, faci asta pentru ca intr-adevar simti asta si toata dragostea ta o canalizezi asupra puiului de om, tot ce pana acum era prioritate pentru tine cade pe locul 2, copilul fiind primul.
Chiar crezi ca asta va face Botezatu? Va pune pe locul 2 faima de care se bucura acum pentru ca pe primul loc sa fie acest micut infiat?

Doamne ajuta sa fie asa!


Nana Motoc
Pana la nunta...

"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihai33 spune:

Buna seara,

Nu se cunosc detaliile povestii(sau cel putin eu nu le cunosc), de aceea nu ma hazardez in aprecieri....eu, de exemplu, nu am planuit vreodata sa adopt dar viata mi-a scos in cale copilul care m-a facut sa-mi doresc sa-i devin parinte, ma gandesc ca acel copil putea fi de oriunde.....poate asa s-a intamplat si in acest caz, s-a indragostit de un copil din Sri Lanka...
Sau poate procedura romana de adoptie l-a facut sa renunte la ideea de a adopta un copil roman...imi aduc aminte ca am fost intrebat retoric "ce instanta din Romania a fost destul de open minded incat a dat spre adoptie un copil unui barbat necasatorit"...e posibil ca omul sa nu aiba rabdare si dispozitie de asemenea intrebari retorice:)
Oricum motivatia gestului de a oferi o familie unui copil nu mi se pare esentiala...publicitate sau altceva, este un lucru bun, parerea mea.

Cu stima, Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

quote:
Originally posted by Mihai33

Buna seara,

Nu se cunosc detaliile povestii(sau cel putin eu nu le cunosc), de aceea nu ma hazardez in aprecieri....eu, de exemplu, nu am planuit vreodata sa adopt dar viata mi-a scos in cale copilul care m-a facut sa-mi doresc sa-i devin parinte, ma gandesc ca acel copil putea fi de oriunde.....poate asa s-a intamplat si in acest caz, s-a indragostit de un copil din Sri Lanka...
Sau poate procedura romana de adoptie l-a facut sa renunte la ideea de a adopta un copil roman...imi aduc aminte ca am fost intrebat retoric "ce instanta din Romania a fost destul de open minded incat a dat spre adoptie un copil unui barbat necasatorit"...e posibil ca omul sa nu aiba rabdare si dispozitie de asemenea intrebari retorice:)
Oricum motivatia gestului de a oferi o familie unui copil nu mi se pare esentiala...publicitate sau altceva, este un lucru bun, parerea mea.

Cu stima, Mihai



Mihai, ce te face sa crezi ca intre cazul tau (daca este real, pentru ca eu am unele rezerve) si cel al lui Catalin Botezatu exista similitudini?

Tot cu stima,
Adriana

Mergi la inceput