Catalin Botezatu a adoptat un copil din Sri Lanka

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

gluma, desigur!

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

quote:
Originally posted by crini


1. Dupa cate am inteles nu dorea o infiere adevarata, nu avea necesitatea de a deveni parinte ci vroia sa ajute un copil, sa-i dea o viata mai buna (diferenta pe care a subliniat-o Elise). In acest sens Romania nu e inca pregatita, nu are sistemul de adoptie la distanta, sau nu e publicizat. Si va spun asta pentru ca am colegi de servici care erau interesati si mi-au cerut informatii, in urma cu cateva luni chiar am deschis un subiect pe DC despre asta si n-am reusit sa dau de o organizatie serioasa care se ocupa cu asa ceva.
In timp ce tarile din Africa puncteaza mult pe acest tip de ajutor, in care copilul creste in mediul lui, cu familia lui eventual.



Scuze, off topic.
WorldVision are si copii romani pentru sponsorizare, insa nu sunt mediatizati. Daca insa ceri in mod special sa sponsorizezi un copil roman, se poate.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

no bine atunci. ca nu vazui contextul , doar citatul la alta in farfurie Oricum ca si concluzie , dovedim inca o data ce popor carcotas si negativist suntem . Oricarei actiuni pozitive ii cautam origini negative. Parca vad ca daca una deschide o organizatie caritabila si ne cere ajutorul , 80% o sa o acuzam ca vrea sa se imbogateasca , sa-si faca reclama ca vrea sa intre in politica sau mai stiu eu ce. Bine c-am plecat din romania ca am scapat de poluarea sufletului .

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by michelle7

[quote]Originally posted by diadaniela

N-am citit toate posturile dar nu s-a oripilat nimeni ca poate ajunge copilul homosexual daca e infiat de Botezatu?


Asta ce e gluma??? sau mostra de stupizinius????

Michelle







ma scuzi ,da' ala era un citat.de aia era scris cu rosu.
nu era scris de mine.ok?

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

gata am sters numele. pana la urma era gluma au ba citatul? ca n-am gasit contextul original?

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Michelle,autoarea a vrut sa fie o ironie.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by Clover

Asa bun actiune publicitara...si cand se termina publicitatea ce face? il trimite inapoi sau cum?

Un copil infiat e un copil infiat. Problema ar fi mai degraba culturala ca acel copil va pierde legatura lui cu Sri Lanka dar mai mult decat atat mi se par rautati.

Si la copii romani cati se inghesuie? E doar optiunea numarul 1000 daca un cuplu nu poate avea copii.

Daca efectul publicitatii ar fi ca lumea incepe sa viziteze orfelinatele pentru mine e ok.

N-am citit toate posturile dar nu s-a oripilat nimeni ca poate ajunge copilul homosexual daca e infiat de Botezatu?

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.








Michelle,uite aici mesajul original.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Nu sunt fana Botezatu (nici macar creatiile lui nu ma impresioneaza), dar nu pot sa stau cu mainile in san si sa ma multumesc sa spun ca asa suntem noi...cautam nod in papura si desfacem firul in patru indiferent de situatie. Ce ma deranjeaza e ca se comenteaza mai mult gesturile frumoase decat cele urate. De bine de rau, Botezatu a ajutat mai multe persoane sa aiba o viata mai buna. Dupa ce infiati si voi un copil, abia atunci puteti sa va dati cu parerea asupra gestului lui, nu acum, cand nu stiti ce inseamna asta. In loc sa va bucurati ca mai sunt si oameni cu suflet pe lumea asta, care se gandesc la copiii saraci si orfani... N-am cuvinte!!!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

mey aseara am vazut pe national geographic un reportaj despre afghanistan, au aratat printre altele copii, copii de o frumusetze cereasca, mai ales la o rasa asa veche venind inca din vremea lui alexandru cel mare, cu trasaturi specifice, piele maslinie si ochi la foarte multi, verzi-albastri, parca pictati de renascentisti...cum am o prietena buna columbianca, si am putut admira frumusetea amerindienilor de aproape pot spune ca toate rasele dupa parerea mea au o frumusete nemaipomenita, mie una imi plac si eskimosii, inuitii...sunt deosebiti, ca si native americans...frumusetea e in ochiul privitorului, deci daca ne uitam cu interes si vrem sa fim deschisi, putem gasi frumusetea oriunde...si copiii, copiii sunt fumosi oricum...acum ca Botezatu a facut un click pe copilasul acela foarte bine, daca asa a simtit el, sincer nu vad legatura cu publicitatea, ca oricum fiind persoana publica se scrie despre el si fara acordul lui, nu??!!


Lena si t-rex Freya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Daca a facut-o, bravo lui. Nu-mi place figura lui si nici ce scoate cind deschide gura, dar gestul este admirabil. Publicitate isi putea face si daca isi arata fundul, nu trebuia sa infieze un copil ca sa atraga atentia, asa ca nu cred ca cineva face asta pentru aplauze. Gestul implica responsabilitati pentru toata viata, articolele astea tin citeva zile. Cred ca titlul ar trebui sa fie pur si simplu "C.B a infiat un copil"

Mergi la inceput