Catalin Botezatu a adoptat un copil din Sri Lanka

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

apropo de frumusetea "altei rase", una dintre cele mai "celebre" fotografii din Afganistan e cea de mai jos, care mie mi se pare aproape ireala.

www.nationalgeographic.com/ngm/100best/images/storyA_main.jpg" target="_blank">Portrait of a nation -- an anonymous Afghan refugee.

Deci... un copil cu asemenea privire da, pe mine m-ar "atinge", fie el de la capatul lumii.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Elise, fata nu e anonima. Au gasit-o dupa multi ani dupa ce a fost facuta fotografia. Sotul i-a permis sa fie fotografiata si cele doua poze se gasesc si impreuna pe net. Sint impresionante si e si mai impresionant cit de imbatrinita e in relativ putini ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

da natasa, asa e am vazut si eu reportajul, chiar ma intrebam in sinea mea, daca ar fi avut conditiile de trai necesare, oare ce femeie ar fi ajuns...offf!!

Lena si t-rex Freya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

da, intre timp s-a "de-anonimizat".
Dar asa se numea articolul care insotea fotografia din 2001 a lui Steve McCurry.
Pe de alta parte, s-ar putea ca imbatrinirea rapida sa fie si oarecum genetica, si clima la rindul ei sa accelereze procesul.

Si indiencele imbatrinesc mult mai repede, chiar cele cu conditii de trai net superioare noua.
Pina si la europencele care locuiau acolo de mult timp s-a constatat o "imbatrinire" mai rapida, asa cum si copiii lor se dezvoltau mai rapid.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stralucitor1 spune:

bravo lui Botezatu, e un gest frumos....


in alta ordine de idei,complet offtopic, stie cineva de ce a vrut sa se sinucida Zina Dumitrescu? http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=155692



Tot ce conteaza in viata in mod deplin si dureros este iubirea...

To and Me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Imi pare rau ca ironia mea la adresa mintii inguste a romanilor a strarnit atatea intrebari, dar pe de alta parte vad ca a fost o modalitate neprevazuta de publicitate

Eu acuma am o intrebare: pana la urma e adoptie la distanta departata sau la distanta apropiata?

Cat despre fata afgana urmariti reportajul daca il prindeti. E una din cele mai cunoscute fotografii din lume. Si tot national geographic mai are un documentar despre o familie afgana care traieste intr-o pestera undeva pe stanci si au un baiat un drac de copil. Pana sa vad documentarele eu habar n-aveam de Afganistan. Ma intreb si ce naiba ne-au invatat astia in scoala.

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

nu e nici o adoptie. e tutorele lui legal - situatie care ii da dreptul sa il vada 3 luni pe an dar nu poate sa-l scoata din Indonezia ca Bote nu e musulman in timp ce copilul este.

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

astept subiectu la ZZ!!!

multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noemi marian spune:

Eu il inteleg pe om.A fost bolnav,presa zicea la vremea respectiva, ca situatia nu a fost roza pt el.A fost depresiv si poate in mintea lui ceva a facut clic si-a vrut sa faca ceva.Sa lase ceva in urma lui.A zis ca nu are timp de-o familie,dar si-a facut timp pt acel copil.Conteaza chiar asa de mult de unde este? Eu zic ca nu.Si-a asumat o mare raspundere si se va tine de ea.Eu nu cred ca il va lasa balta pe acel prunc.Bravo lui!
Cit despre publicitate...Asta e! E o persoana publica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...oricum frumos gest!

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

...pentru nunta!
Wedding Day

3 zile

Mergi la inceput