Catalin Botezatu a adoptat un copil din Sri Lanka

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

si iar stau ca fulga si ma.ntreb...dc facea acest gest din pura umanitate...io.s convinsa ca nu afla nici vantu' nici pamantu'...si nu dadea interviuri despre treaba asta...

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

poze:
http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

FOARTE IMPORTANT:
http://www.maap.ro/images/afis_gv.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Parerea mea e ca adoptand/sponsorizand un copil faci un lucru minunat, indiferent de context (originea copilului, publicitate, notorietatea celui care adopta, etc, etc). Punct.

Mirela, tu esti creator de opinii, nu un simplu membru al comunitatii DC, poate ar trebui sa fii un piculet mai atenta...

O zi frumoasa va doresc.

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Asa bun actiune publicitara...si cand se termina publicitatea ce face? il trimite inapoi sau cum?

Un copil infiat e un copil infiat. Problema ar fi mai degraba culturala ca acel copil va pierde legatura lui cu Sri Lanka dar mai mult decat atat mi se par rautati.

Si la copii romani cati se inghesuie? E doar optiunea numarul 1000 daca un cuplu nu poate avea copii.

Daca efectul publicitatii ar fi ca lumea incepe sa viziteze orfelinatele pentru mine e ok.

N-am citit toate posturile dar nu s-a oripilat nimeni ca poate ajunge copilul homosexual daca e infiat de Botezatu?

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

N-am citit toate posturile dar nu s-a oripilat nimeni ca poate ajunge copilul homosexual daca e infiat de Botezatu?


Acu' daca le-ai dat ideea......

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

quote:
Originally posted by Clover

...N-am citit toate posturile...

Pacat. Te-ai fi lamurit cum e cu "trimisul inapoi", cu "problema culturala", "legatura cu Sri Lanka"...

Spor la combatut, doamnelor.




www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Cât de cârcotase sunteti ! Si mai zic si ma repet ca o mare parte din mesajele voastre reprezinta pt mine adevarata vulgaritate. Continuati ! Ce mai gasiti de comentat ? Probabil ca o fi chiar urât din partea omului ca s-a gândit la asa ceva ? Nu putea sa va ceara voua mai întâi parerea ? Sa-i ziceti voi cum sta treaba cu adoptiile, homosexualii, dezradacinarea si bla -bla ... Poate l-ati fi convins pe om ca mai bine nu ar face nimic ...


Sibylle saptamâna 24
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Adoptzia la distantza e ceva obisnuit in Italia,chiar poate sa o fac a oricine.Nu costa mult c-am 100euro an plus cite ceva lucruri si rechizite.Ei, cei in drept care apartin unei organizatii, distribuie la toti copii in egala masura (de ex chiar daca tu le duci un pachet enor ei aleg cit le trebuie ptr un copil).De vazut in general dupa 18 ani sau daca ai posibilitati de ajunge in tara respectiva.
Adoptzia adevarata, cu toate actele in regula cind iti apartine de drept ca fiind copilul tau e alta mincare de peste...
In fine sa-i traiasca si sa se bucure de el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

quote:
Initial creeata de desprecopii


Nu sunt asa de multi copii abandonati in Romania? Nu era mai simplu sa ingrijeasca un copil parasit din Romania?







Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.




si daca era din romania nu tot publicitate se numea?




anca @ alex.bb


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">Asa s-a nascut o mare iubire ...
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex
***viatza e doar o iluzie a simtzurilor***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

A facut ceva foarte frumos!
Iar ca argumente la alegerea tarii:
1. Dupa cate am inteles nu dorea o infiere adevarata, nu avea necesitatea de a deveni parinte ci vroia sa ajute un copil, sa-i dea o viata mai buna (diferenta pe care a subliniat-o Elise). In acest sens Romania nu e inca pregatita, nu are sistemul de adoptie la distanta, sau nu e publicizat. Si va spun asta pentru ca am colegi de servici care erau interesati si mi-au cerut informatii, in urma cu cateva luni chiar am deschis un subiect pe DC despre asta si n-am reusit sa dau de o organizatie serioasa care se ocupa cu asa ceva.
In timp ce tarile din Africa puncteaza mult pe acest tip de ajutor, in care copilul creste in mediul lui, cu familia lui eventual.
2. Situatia materiala a copiilor de acolo e mult mai dramatica decat a celor din Romania, chiar orfani.
Avem si noi prieteni romani, stabiliti aici, care dupa o vacanta in Africa au adoptat la distanta un copil de acolo. Le-am pus aceeasi intrebare pe care ati pus-o si voi. De ce nu doneaza bani la un orfelinat sau nu ajuta un copil sarac din tara. Raspunsul lor a fost ca nu ne dam seama in ce conditii se traieste acolo, nu saracie ci supravietuire.
3. I-a placut acel copil, de acolo. Nu sunt reguli pentru asta, putea fi de oriunde. Cum a zis si el, nu l-a cautat anume din Sri Lanka. L-a vazut si i-a atras atentia, a vrut sa-l ajute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:



N-am citit toate posturile dar nu s-a oripilat nimeni ca poate ajunge copilul homosexual daca e infiat de Botezatu?

Asta ce e gluma??? sau mostra de stupizinius????

Michelle

Mergi la inceput