Bulgaria - impresii:drum,hoteluri,statiuni,etc(2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Rozi, vrei sa incerc si eu sa gasesc bilete la Laguna Beach? AM nevoie sa imi spui perioada si numarul de persoane si o sa iau legatura cu partenerul nostru de acolo, sa vedem care este situatia.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Fetelor, sunteti asa dragute!

Pd, cei de la apsatravel au un pret de 56 euro pe noapte si, din pacate, trebuie s-o plasez printre ultimele optiuni ale noastre... pt noi e putin cam mult. Am retinut-o insa si daca nu rezolv altfel, o sa ii contactez. Multumesc!

Nunus: La abtravel am vorbit; insa si ei, ca si alte agentii, solicita plata unui avans intre 25% si 50%; nu-i zic ca-i incorect, dar deja am blocat 300 euro la o agentie, care nu a reusit sa-mi gaseasca ce doream. Pana ajung iar acolo, sa reziliem contractul, sa anulam factura de avans si sa-mi iau banii inapoi... Of, nu pot sa merg la mai multe agentii, sa fac acte, sa las avansuri si apoi sa-mi spuna ca nu mi-au gasit. Nu se poate sa-mi spuna asa: in clipa asta putem face rezervarea, daca veniti in 10 min cu banii se rezolva? Si fac eu cumva si ajung! Dar asa, ei nici nu stiu daca au locuri si-mi cer sa dau avans... Multumesc oricum, o sa incerc si ajung si acolo cu un avans cat mai mic

Irina-ina, la almatour inca nu am vorbit, acum am vazut mesajul tau, o sa incerc. La eurolines insa am fost, acolo am lasat avansul si n-am mai prins loc. Iti multumesc si tie!

Ioana, iti scriu pe PM, facem o incercare... Nu se stie de unde sare iepurele. Multumesc anticipat!

Va rog sa nu ma considerati carcotasa... imi doresc sa merg la acel hotel pt ca despre el am auzit pareri bune, pt ca ma multumeste demipensiunea, pt ca este pe plaja, pt ca are piscina interioara si pt copii, pentru ca are un pat dublu si unul simplu (ca sa nu mai cumpar patut special copilului). Este prima data cand merg cu baiatul de nici 2 ani asa departe, plus cateva probleme cu burtica, si am oarece temeri. Daca eram numai eu cu sotul, plecam pur si simplu si ne descurcam la fata locului, nu aveam nici un fel de pretentie.

Va multumesc inca o data si va tin la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nunus spune:

Rozi, nu esti carcotasa... Stai linistita. Eu scrisesem ca am vorbit la telefon cu ei si au fost amabili. Nu stiam ca-ti cer avans fara rezervare confirmata... Mi se pare incorect sa-ti ceara bani fara sa-ti ofere ceva concret. Poate te ajuta fetele si reusesti.
Bafta!!!!

PS Am postat o harta a Nisipurilor (hoteluri, restaurante). Sper sa va fie de folos.
http://community.webshots.com/user/nunus1
in dreapta jos a paginii este optiunea "view full size" (care ar trebui sa o arate la dimensiunea originala).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Lenus, unde e optiunea aia ,ca m-am tampit cautand.
harta e super ,dar nu disting nimic.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by diadaniela

Lenus, unde e optiunea aia ,ca m-am tampit cautand.
harta e super ,dar nu disting nimic.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana


Pe coloana cea mai din dreapta - unde poti schimba intre pozele din album, unde scrie numele fotografiei, unde scrie: "by nunus, album.."
Apoi, cand esti pe harta, in coltul din dreapta jos al pozei, apare un patratel portocaliu cu sageti albastre in toate directiile - daca mai dai click si pe acela se vede harta foarte frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nunus spune:

Dia, sper sa fi reusit sa vezi, intre timp. Am pus link-ul direct, dar nu mergea (bine ca nu sunt nici de meserie...). Rozi a explicat mai bine decat o puteam eu face.
Poate mai sunt incepatoare ca si mine si pentru ele pun pasii:
1. link-ul va duce pe "nunus1's home page"
2. un click pe harta si ajungeti la "my album's/info bulgaria"
3.inca un click pe harta si apare pagina pe care jos in dreapta (pe colonita) este optiunea "view full size"
4. dati click si va aparea harta mai mare. ca s-o vedeti la dimensiunea originala, rotiti mouse-ul si va aparea in dreapta hartii un patrat portocaliu (care dispare). Deci cand apare patratul, faceti click pe el si gata...
sau dupa ce dati full size o salvati la voi si merge cu zoom (sau lupa).

Daca cineva se pricepe sa faca harta accesibila din prima...ar fi super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Am iesit pe la Vama Veche :).

Da, sunt discoteci, cluburi de noapte, dar in statiune (pur si simplu cobori niste scari si..gata)
Intre mese sunt prajiturele, fructe si inghetata. Cine mai poate duce ..:)

Nimeni n-a auzit melodia aia de care va povesteam? :(

Aaa , ca sa nimeriti la nisipuri, va duceti spre ceva ce se scrie din 2 cuvinte. ZL Pisnici sau cam asa ceva. Sa nu va imaginati ca sunt indicatoare cu Golden Sands la tot pasul :D

Distractie super va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

multumesc de ajutor fetelor.
harta se vede foarte bine.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Zlatni Piasaci, parca.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

A fost cineva la RIU VIVA 3***?



If you don't stand for something, you'll fall for anything.

Mergi la inceput