Bulgaria - impresii:drum,hoteluri,statiuni,etc(2)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maddy26 spune:

Ramonzca , pai daca sunteti in luna de miere ..ae zic ca aveti nevoie de intimitate , nu?? Poate ne vedem , desi e cam strans...Ar trebui sa ne intalnim pe 21 seara ..Hai ca mai vedem pana atunci .
Te pup .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Maddy, nu este mult pana la plaja. Chiar pe langa hotel (prin dreapta) sunt niste scari prin padurice. Coborati scarile si mai aveti putin de mers. Este adevarat, ca si eu am ocolit de am capiat, pana am descoperit scarile respective.
La Sunrise nu sunt mesele in 2 serii. Mananci la ce ora/masa vrei intre 18-21.
Sa te duci neaparat peste drum (langa Excelsior)la restaurantul a-la-carte Old Tree . Au acolo o mancare super (noi am mancat rechin si salau) si un vin tot super. Trebuie sa rezervi cu o seara inainte. Ai voie o singura data gratis.
Fetelor, cursul de schimb din vama este mai bun decat cel din statiune. Si cel mai bun (1,95) este in Varna. Noi am schimbat si la nenea care inchiria sezlonguri pe plaja (cu 1,92 - adica foarte bine) si n-am avut probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boo lina spune:

M-am intors si eu aseara de la Albena. Am stat la Albena beach. Va scriu repede cateva impresii si astept intrebari:
- cazarea buna - aer conditionat, prosoapele se schimba si in fiecare zi daca vrei, curatenie, totul ok
- mancarea super - am avut AI - atentie mareee diferenta fata de mancarea de la 3 stele (ptr ca am stat si la 3 stele cu AI); nici poveste de serii sau locuri prestabilite la masa.
- locatia este pe plaja, cu acces si la piscina si la plaja (costurile la inchirieri sezlonguri sunt destul de mari asa incat locatia asta e perfecta ca sa le tai de pe lista:)
- animatori draguti dar la ore cam nepotrivite
Per total a fost o vacanta foarte placuta si desi imi vine greu sa accept, concluzia este ca nici in 10 ani n-o sa-i ajungem pe bulgari in ceea ce priveste litoralul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Boolina,

Cuma adica e mare diferenta la mancare la AI intre 3 stele si 4 stele?
Da detalii te rog...

Noi stam la 3 stele (Orlov) dar vom manca la restaurantul lui Malibu (care stiu ca e de 4 stele).


Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_ina2000 spune:

Buna ,

ma surprinde sa aud de diferente de all inclusive la 3* si la 4*.Eu stiu doar ca noi am stat la Ralitsa Superior 4* dar in acelasi restaurant mancau si cei de la Ralitsa de 3*, aveau aceleasi bratari, acces la aceeasi piscina si la aceleasi baruri ca si noi.Drept urmare noi am hotarat anul acesta sa mergem la 3 * mai ales ca singura diferenta pe care am sesizat-o noi este de aer conditionat si de care la sfarsitul lunii august sper sa nu avem nevoie ( sper sa nu fie prea rece ca sa avem nevoie de asa ceva ca sa ne incalzim).In acest complex insa nu trebuia sa spui ca vrei schimbate zilnic prosoapele ci chiar o faceau ei zilnic iar curatenia noua ni s-a parut exemplara.De un singur lucru imi pare rau ca nu i-a placut Laurei si sper sa nu fi ajuns aici datorita la ce am povestit eu.Noi insa am umblat tare mult dupa o staiune mai linistita , chiar mai de pensionari pentru ca Alexandru nu accepta deloc aglomeratia si galagia.Oricum concediu placut la toata lumea si conditii cat mai bune indiferent de locatia aleasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy26 spune:

Multumesc mult Cristina pentru lamuriri .M-am mai linistit..mai ales ca am vazut ca au fost si fete nemultumite ...
Sunt sigura ca o sa fie super ..si mancarea si cazarea ..Si cu siguranta am sa incerc restaurantul recomandat de tine .
Va pup pe toate si aveti concedii perfecte !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

vv mersi de raspuns astia de la agentie spusesera 60e cartea si eu auzisem de 30 vroiam sa ma asigur

si din tara pe unde e mai bine sa iesi vama sau calarasi?

Alexa si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boo lina spune:

In legatura cu mancarea dau exemple:
- la 3 stele AI nu aveau decat carne gatita, pestele era de obigei din ala gen batoane congelate, fructe cam 3 variante
-la 4 stele carne de toate felurile: gratar de pui, aripioare, copane prajite, curcan, miel, porc(cotlete prajite), crap, ton, rechin, somon; fructe: banane, portocale, grepfruit, kiwi, pepene galben si rosu, cirese, ananas; deserturi mai variate si mai bune; in plus aveau o sectiune speciala ptr copiii cu chestii care le plac celor mici
Eu am simtit diferenta, probabil ca depinde si de hotel dar cam asta a fost situatia. Irina probabil ca a mancat la 3 stele ca si la 4 dar altcineva de pe forum care a stat la 3 cu AI a fost nemultumit.
Cu prosoapele e o chestie impamantenita si la hotelurile de 5 stele din Europa - le vor schimba la cererea clientului - asta nu inseamna ca trebuie sa te duci la receptie si sa ceri ci doar ca trebuie sa le lasi pe jos in baie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Stie careva daca se poate merge-n bulgaria cu tico??? dat fiind ca nici noi, nici ei nu suntem inca in UE??

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Se poate iesi oriunde in Europa cu Tico, totul e sa ai curaj si carte verde. Iar la cit de vechi sint masinile in Bulgaria, ar fi si culmea sa comenteze ceva.

Mergi la inceput