Bulgaria - impresii:drum,hoteluri,statiuni,etc(2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Cristina,

Super pozele si super copiii (da si mamica, nu-i mai prejos ).

Cat are Vlad?

Mei, eu vroiam sa stiu daca atunci cand ajung acolo o sa-mi mai ia banii pentru Matei sau nu, si daca o sa-l lase sa intre la masa.

Ma bucur ca ati fost multumiti.

Ai lasat cumva copiii la locurile de joaca? Daca da, cat costa?
Si ce alte distractii mai sunt pentru cei mici?




Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Caprioara, noi mergem la Oasis 3+
noua de la agentie ne-au spus asha: doar copii sub 2 ani au gratuitate la AI.
Al nostru are 1 an si 3 luni, are gratuitate DAR au specificat clar ca atunci cand face rezervarile trebuie sa mentionam si ca mergem cu un copil , chiar daca are sub 2 ani, pt ca altfel avem probleme.

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

quote:
Originally posted by Caprioara


Ai lasat cumva copiii la locurile de joaca? Daca da, cat costa?
Si ce alte distractii mai sunt pentru cei mici?



Sunt multe locuri de joaca pe plaja (si nu numai), gratuite. Sunt si chestii cu plata (in principiu, cele care functioneaza pe baza de curent electric, dar nu numai), majoritatea costa 3-4 leva, unele 2 leva, altele mai mult de 4 leva (de ex. sariturile, legat de coarda elastica - parca erau 6 leva).


Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

so....mai merge cineva la Astera???sau mai merge cineva la nispuri in jur de 15 august????

nunta oradea-5 august
nunta ploiesti-13 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy26 spune:

Eu vin la Nisipuri pe 21 August ..Stam la Sunrise ..Poate ne vedem daca mai esti acolo ..O punem de un party , ceva ..
Tu o sa fii cumva in luna de miere???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

quote:
Originally posted by maddy26

Eu vin la Nisipuri pe 21 August ..Stam la Sunrise ..Poate ne vedem daca mai esti acolo ..O punem de un party , ceva ..
Tu o sa fii cumva in luna de miere???



asa s-ar spune ;)..luna de miere..noi stam 15-22 august...so...poate iese..

nunta oradea-5 august
nunta ploiesti-13 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

pe 17 iulie suntem si noi la nisipuri , si am si eu niste intrebari:
iesim prin Vama sau prin Calarasi?, cat e cartea verde? si inca o dilema, eu am o dacie si un tico , cu ce sa plec? as alege dacia pt siguranta si marime dar oare pot trece cu ea granita sau exista vreo sansa sa ma intoarca , ea fiind model vechi
multumesc

Alexa si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Noi ne-am intors aseara de la Nisipurile de Aur. Am stat la hotel Riu Arabella, 4*, all inclusive. A fost bine si nu prea. Ce nu mi-a placut: masa de seara era in 2 serii de la ora 18 si de la ora 20. De cand am ajuns la receptie ni s-a spus ca pentru seria de la ora 20 nu mai sunt locuri si ca pentru cealalta serie nu mai sunt locuri la terasa, doar in restaurant si ca nu te poti aseza la orice masa si la una pe care ti-o dau iei si acolo stai tot sejurul. Nu ne-a convenit deloc pentru ca ora 18 era prea devreme pentru noi si dupa cateva insistente am obtinut loc la ora 20, dar doar in restaurant. Minibarul teoretic se umple la 2 zile. Dupa cele 2 zile a trebuit sa mergem la receptie sa intrebam ce se intampla si ne-au spus ca s-a terminat programul celui care se ocupa de minibar si ca trebuie sa asteptam sa-l cheme de acasa. Si mai sunt si altele, asa ca pe noi ne-au cam pierdut de clienti pentru alta data. Daca e cineva interesat de mai multe amanunte mai povestesc.
La iesirea din tara, pe la Giurgiu, pentru ca faptul ca nu am acelasi nume cu sotul si copilul mi-au cerut si mi-au oprit acolo copie de pe certificatul de casatorie si de pe cel de nastere al copilui, cu toate ca fetita e trecuta si in pasaportul meu si in al sotului. N-am inteles motivul, dar daca mai e cineva in situatia mea mare atentie sa aveti la voi si actele astea.
Cam atat la ora asta ca mi-e somn tare. Maine mai scriu daca e cineva interesat.


Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
Poze
Poze petrecere 2 ani
Vacanta Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vv spune:

quote:
Originally posted by paxela

cat e cartea verde?


30USD

quote:
Originally posted by paxela

si inca o dilema, eu am o dacie si un tico , cu ce sa plec? as alege dacia pt siguranta si marime dar oare pot trece cu ea granita sau exista vreo sansa sa ma intoarca , ea fiind model vechi


Siiigur ca da
50% din masinile bulgaresti sunt probabil model mai vechi decat dacia voastra. Si oricum nici o tara nu-ti poate refuza intrarea pe motiv ca ai model vechi de masina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Buna Pd,

Imi pare rau sa aud ca n-a fost chiar perfect. Noi mergem tot la Riu, dar la Bolero, poate avem mai mult noroc. Caci chiar ca la cantina nu mi-ar place sa stau, cu ora fixa etc. serviciile cu au fost in hotel? Piscina? Ce alte recomandari ai?
Ce acte sa-mi iau la mine? Caci de ex la certif de casatorie eu nu ma gandisem c-ar fi necesar.

Mergi la inceput