Bulgaria - impresii:drum,hoteluri,statiuni,etc(2)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Da, si puiuta noastra de 9 luni a fost trecuta peste tot numai bratara nu i-au dat.
Si pe ea a asteptat-o patutul in camera, la masa avea scaunelul ei de bebe.

La restaurantul Malibu nici vorba de mese fixe sau serii.
Puteai sa stai si la piscina si sa mananci la mesele de acolo.

Hotelul Orlov e chiar lg. hotel Malibu.

Concedii placute la toata lumea.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

cge, voi ati fost la 4* sau 3*?
Daca noi mergem la Oasis 3* , copilul are 1,3 luni si are gratuitate, o sa-mi dea patut ei? Please spuenti-mi, ca sa nu ma car degeba cu patul pliant de acasa!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

cge, acu am recitit si mi-am amintit ca ati fost la malibu!
Am vazut si pozele: super!Sa-ti traiasca micutii! sunt superbi!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Danielai, nici din punct de vedere al serviciilor n-am fost multumita. Vad ca se vorbeste de schimbatul prosoapelor, noua din 4 zile cat am stat ne-au schimbat prosoapele intr-o singura zi, in rest degeaba le-am lasat pe jos ca tot acolo le-am gasit. In camera era un cos de gunoi si mai era unul in baie, pe cel din baie l-au golit doar intr-una din zile, in rest cum il lasam asa il gaseam. Nu mai zic ca au venit in a doua zi sa faca curatenie la ora 14,30 cand eu culcasem copilul, dar macar au revenit pe la 18.
La masa n-am vazut nici urma de gratare, doar mancaruri gatite si fripturi cu sos si am fost la 4* AI. Mancare speciala pentru copii nu aveau. Fructele erau mere, pere, banane, cirese, caise, piersici, portocale, nectarine, struguri.
Erau 2 piscine afara, una din ele si cu sectiune pentru copii si cu jacuzzi si 1 piscina interioara, unde mirosea uneori a clor de ziceai ca faci baie in Domestos.
N-am fost singura nemultumita in hotelul ala, chiar in ziua cand plecam a venit o familie cu un bebe, tot din Romania, care platisera camera cu vedere la mare si dupa ce au urcat in camera au constatat ca aveau cu vedere in spatele hotelului.
La piscine sezlongurile erau gratuite si puteai cere si prosop, iar pe plaja erau cu plata, 6 leva sezlongul, inca vreo 3 sau 4 leva saltea la sezlong si 7 leva umbrela. Pe plaja se putea sta fara plata doar pe o bucata de vreo 2 metri latime intre apa si sezlonguri sau dupa randurile de sezlonguri, adica destul de departe de apa.
Paxela, noi am iesit pe la Giurgiu si am intrat pe la Vama Veche. La Giurgiu merge mai repede, dar e mai scump si la Vama Veche merge cam incet, dar mult mai ieftin. Pe la Calarasi nu stiu cum e.

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
Poze
Poze petrecere 2 ani
Vacanta Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Buna,
Cei care ati fost, la ce ora se fac cazarile? La 18, sau dai ceva si iei camera mai repede? eventual cat dai?

Crengu, mami lui Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

in sfarsit am scapat si eu de stres....am achitat sejurul..am avut niste emotiiiiii...tipa de la agentie care mi-a facut rezervarea nu mai lucreaza acolo...si cand am sunat sa cer contul bancar nu ma gaseau....au zis ca nu exista nimic pe numele meu...ma apucase tremuratul....dupa cca 15 min si-au dat seama ca facusera o confuzie...confundasera Albena cu Nisipurile...in fine....m-au usurat de 830 EU....dar ABIA ASTEPTTTTT....nu a fost nimeni la Astera???sper sa nu am vreo surpriza neplacuta....desi nu cred la cat mi l-au laudat cei de la agentie...

nunta oradea-5 august
nunta ploiesti-13 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boo lina spune:

Paloma sunt uimita de ce spui Cu atat mai mult cu cat hotelurile Riu chiar au niste standarde.
Oricum fetelor, daca aveti probleme discutati cu cei de la agentie sau la receptie (asta ca sa nu zic faceti scandal); ati dat banii pe un bilet cu anumite optiuni sunt obligati sa le respecte! Nu e posibil ca la un hotel de 4 stele sa nu va schimbe prosoapele! Despre patul suplimentar ptr copil intrebati tot la agentie, ei trebuie sa se intereseze...La hotelul la care am stat au venit persoane cu bilete ptr camere cu vedere la mare si ptr ca nu aveau le-au dat un apartament cu vedere la mare pana s-a eliberat camera...
Inca ceva legat de curatenia in camera - vedeti ca, daca doriti sa vi se faca curatenie in camera intre anumite ore (dimineata de exemplu), trebuie sa vorbiti la receptie si sa precizati(exista o mapa in camera cu tot felul de hartiute cu aceste informatii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Paloma, multumesc de detalii, desi nu sunt prea incurajatoare. Acuma oricum nu mai pot decat sa astept si sa vadem cum va fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Eu cred ca te poti caza incepand cu 13, maxim 14.

Noi a trebuit sa eliberam camera pana la ora 12.

Multumim de laude.

Patutul Ancutei a avut marele dezavantaj ca nu se putea legana. anca adoarme leganata, asa ca o adormeam in carucior si apoi o puneam in patut.

Oricum noua bulgarii ne-au recomandat ptr la anul ca daca dupa ce rezervam la agentie, sa sunam la hotel sa ne spunem clar preferintele : tipul camerei, patut/fara etc.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei



www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Totusi nu stie nimeni la ce ora se fac cazarile?
Ramos, si eu am platit, stii, nu?
poate ne vedem macar o data.
Astera e superb, nu-ti mai fa atatea probleme.


Crengu, mami lui Cristian

Mergi la inceput