Ce parere aveti de MONICA GABOR si IRINEL COLUMBEA

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

apropo de "sentimentele ei": cunosc intimplator un personaj feminin (destul de "celebru" acum citiva ani) cu veleitati numai pt barbati cu putere financiara si de o virsta respectabila.
Acea "ea" era pustoaica.... atunci.

Si care era versiunea ei?
Nu publica...ci personala?

O atragea puterea. Deci, da, un barbat puternic social i se parea mult mai sexy si mai barbat decit un pustiulica de virsta ei. La modul foarte sincer. Se simtea implinita linga cineva cu care putea sa petreaca un sejur de lux in locul unei nopti pe banca in parc.
Astea erau preferintele femeii, chiar n-avea probleme senzoriale de genul "nenea are riduri" - cit timp mirosea a parfum de lux si raspindea respect in jurul lui, pentru ea barbatul respectiv era sexy si o facea sa se simta femeie adevarata.
Mi s-a parut cam twisted si cam legat de self esteemul ei, dar nu-i contest veridicitatea - chiar nu le pretindea mare lucru, doar se simtea bine cu ei. Pentru ca doar asa se simtea ea bine.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

eu is curioasa daca ea a vrut sa ramana insarcinata, fara nici o presiune de la Iri..
adica una e sa te mariti (la urma urmei exista divortul) si ea a precizat ca nu era ce´si dorea.. si alta e sa ai un copil la 19 ani, cu un barbat care te-a convins sa te mariti.. hahahaha

uitati-va la alte filmulete cu ei doi pe linkul dat de michelle


oricum din partea mea sa fie fericiti

------------------------
Bandit si laleaua ;-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

quote:
Originally posted by louisea

eu is curioasa daca ea a vrut sa ramana insarcinata, fara nici o presiune de la Iri..
adica una e sa te mariti (la urma urmei exista divortul) si ea a precizat ca nu era ce´si dorea.. si alta e sa ai un copil la 19 ani, cu un barbat care te-a convins sa te mariti.. hahahaha

uitati-va la alte filmulete cu ei doi pe linkul dat de michelle


oricum din partea mea sa fie fericiti

------------------------
Bandit si laleaua ;-)



io cred ca cel mai mult a vrut Iri ca ea sa ramana insarcinata, s-a gandit la varsta lui normal... iar ea s-a supus presiunilor ce sa mai faca.

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by diadaniela

mai ,dar de Amalia si Ilie Nastase de ce nu va luati?
tot asa mare diferenta de varsta e si intre ei,Amalia a fost la fel de saraca ca si Monica....
atunci?
si dupa cum vedeti casnicia lor rezista cu succes.
ca sa nu mai vb de Michael Douglas si Catherine. tot asa s-a spus si despre ei ,ca sigur nu vor ramane impreuna, ca ea il foloseste si bla ,bla ,bla.
timpul a dovedit ,ca au o casnicie trainica si fericita ( cel putin asa pare).

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana





Cum se pot face astfel de comparatii??? Michael Douglas si Catherine???
Tu nu intelegi ca problema nu este diferenta de varsta dintre soti, ca in definitiv e treaba fiecaruia cu cine se baga in pat, ci e foarte importanta VIRSTA miresei, care de ce sa nu o recunoastem era minora.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

cum sa fie minora ?
are peste 19 ani.
si am inteles ca nu era minora nici cand l-a cunoscut.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by louisea

eu is curioasa daca ea a vrut sa ramana insarcinata, fara nici o presiune de la Iri..
adica una e sa te mariti (la urma urmei exista divortul) si ea a precizat ca nu era ce´si dorea.. si alta e sa ai un copil la 19 ani, cu un barbat care te-a convins sa te mariti.. hahahaha

uitati-va la alte filmulete cu ei doi pe linkul dat de michelle


oricum din partea mea sa fie fericiti

------------------------
Bandit si laleaua ;-)



am vazut ieri la stiri, ca atunci cand a fost intrebata ce-si doreste a declarataca vrea un copil sanatos. Si a continuat "cand o sa-l facem la 100 de ani, nu ca Iri ar avea 100, are 50.... " etc

Nu uita nici o clipa sa-i dea peste nas cu varsta...

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Tare ce-mi place sa va citesc.
Mai ales ca nu am apucat sa vad si eu "nunta secolului"...
Si, ca sa vedeti - cum vad si eu... - ce amploare au luat discutiile despre celebrul cuplu, va povestesc ceva.
Lucram linistita la calculatorul meu putin mai devreme si eram tare concentrata... In apropierea mea, doua colege vorbeau intre ele, una povestind ceva celeilalte ceva. Surprind, fara sa vreau, la un moment dat, descriere de rochie de mireasa, rochii de seara... Dupa ceva timp aud si meniul...
Intreb intrigata - ca de... nu pot sa spun ca nu sunt curioasa de felul meu - daca a fost la vreo nunta...
Nu, nu fusese !!!!
Era vorba de nunta celor doi.
Dar, povestea cu atata lux de amanunte ce vazuse in nu stiu cate ore de emisie ca am intrebat-o - sincera fiind - daca a fost si ea acolo...

In alta ordine de idei....

Mi se pare o distanta de ani lumina intre Monica Gabor si Amalia
Nastase
Ca si intre Irinel si Ilie Nastase...

Poate nu este asa. Nu-i cunosc personal pe niciunul....
Dar asta este parerea pe care mi-am format-o dupa ani de "studiu" al vietii sociale (a altora !!!! ) prin intermediul mass media...

Laura mama lui Dimitrakis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Putina toleranta poate face viatza oricui daca nu mai frumoasa, cel putin mai usor de trait.
In primul rand nu inteleg de ce considerati ca o dragoste la 25-30 de ani e mai legitima si mai reala decat una la 19 ani? Pai cine spune ca iubesti mai mult sau mai bine cand esti mai matur decat atunci cand esti in floarea tineretii?
De ce neaparat acest copil este rodul unei presiuni? E chiar atat de greu de acceptat ca o femeie indragostita isi doreste sa conceapa un copil cu barbatul de langa ea? Barbat care o iubeste, o respecta, o sustine si o rasfata? De ca sa nu-ti doresti sa faci in conditziile astea un copil?!? Nu de putzine ori am auzit femei sustinand ca cea mai frumoasa declaratie de dragoste pe care ti-o poate face un barbat este sa-ti ceara/sa-si doreasca sa conceapa si sa creasca un copil impreuna cu tine. Si eu, pana la urma, cred ca au dreptate. dar poate ca eu in copilaria mea am citit prea mult 1001 de noptzi si povesti nemuritoare.

Eu cred ca este fooooooarte usor sa te indragostesti de un barbat potent financiar si relational. Sa nu uitam ca sta in natura femeii sa caute protectie, chiar daca e catalogata ca fiind independenta, carierista sau mai stiu eu cum.
Omul asta nu e nici slut, nici prost, nici mitocan.O soarbe din priviri, e mandru de ea, atata de mandru incat nu se sfieste sa pregete nici un efort ca sa o arate lumii intregi, o sprijina si o incurajeaza in tot ceea ce face, o educa si o cultiva, ii ofera o viatza sociala mai mult decat satisfacatoare pentru o pustoaica de varsta ei (adica, o duce la disco), ii arata lumea...si atunci, de ce e nevoie sa le justificam coexistenta prin presiuni, interese, minciuna, grandomanie, etc.?

Bibi cu no. 2 si David (08.07.2003)
POZE
CUM A VENIT PE LUME DAVID
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10053;19/st/20060830/dt/8/k/2c2b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Pe mine nu ma deranjeaza varsta sau bogatia/saracia lor, desi nu e firesc ca o fata de 19 ani sa se marite si sa tranteasca rapid un bebe, daca el o iubeste asa mult trebuia sa se gandeasca la ea, nu la el, cariera ei are deja mari semne de intrebare si nu cred ca va fi o femeie de succes, va fi forever umbra lui Iri. Sa fie sanatosi!
Ma deranjeaza opulenta, lipsa de delicatete, mediatizarea excesiva, l-a vazut careva pe Chisu la nunta? Alt atoate-cunoscator in ale dragostei de burlac fitos.


Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Asa este, la faza asta a fost egoist Irinel s-a gandit numai sa isi asigure urmasi (dar apropo' cica el a mai fost casatorit si are un copil destul de mare, stie cineva amanunte?). Si deci Monicutza, va fi totdeauna "sotia lui Columbeanu" si "mama copilului lui Columbeanu" si nimic altceva, ea nu va avea timpul necesar sa isi faca niste studii ca lumea nu va putea avea o cariera serioasa in ceva (apropo' goodbye modeling) si va fi mereu in umbra lui.

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput