Racusori, la apel! (13)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

mona, le-am pus deja de atunci
fetele..unde-mi sunteti? io nu am reusit sa ajung decat la 1 flori azi k la a 2-a....nush..maine poate. cred ca ma jumuleste cand ma prinde.
va pupik pe toate...io n-am o stare prea buna. aici ploua de cateva ore...
nite nite all si o saptamana buna

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72407" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

Prezent si eu la catalog
Am fost in vizita la familia florilor,am stat 3 ore de m-au umflat de mancare si dulciuri
Am ajuns acasa si am mers rapid cu Po' afara ca i-a trecut ora de plimbare cu o ora si incepea sa faca nazuri pustiu
Acum m-a vizitat o prietena care imi tot zice in ultima perioada ca ascund eu ceva de arat asa de bine...si eu n-am priceput/pricep la ce se refera ...insa azi m-am pus pe cantar la neamurile mele si mi-a aratat cantarul 57 kg cu hainele pe mine si cu burta plina
Aoleeeeoooo ...si zic catre prietena mea acum seara cand dinnou m-a luat ca ce fac io de arat asa bine in ultima perioada "m-am ingrasaaaaaaaaaaat" poate asta o fii ...in fine! Nu ma deranjeaza chilele ,dar mi s-a lasat fundul si acum ma rooooooog sa se faca odata frumos afara sa pot merge la alergat pe pista in Baile Felix ,ca sigur dau jos celulita si imi revine masa musculoasa la forma initiala Sa speram
Va si va doresc o noapte linistita.

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

Buna dimineataaaaaaaaaaaa
Prima la raport si prima la cafea. Iarasi am visat cu umbre ce-mi dau tarcoale casei,asa ca am preferat sa ma dau jos din pat decat sa-mi continui cosmarul .
Ma duc sa-mi fac o si sa-mi aprind tembelizorul sa vad ce s-o mai intamplat in lipsa mea
Ne vedem de la birou .

Sa aveti o saptamana usoara si linistita .

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Buna dimineata!
Io-s cam cheauna, chiar daca mi-am baut cafeaua...si vremea e mohorata...
July, pai, chiar asa, hai sa ne cunoastem! La urmatoarea intalnire a fetelor de Galati nu mai scapi! Nu vii si tu pe-aici?
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73106
Mai, parca te-am mai invitat, nu-mi aduc aminte , ca-s batrana
Eu am toata admiratia pentru soferite, ca eu chiar nu-s in stare...cand oi face eu scoala de soferi o zbura porcu'...mie mi-e frica de mor!

Mona, hai sa te incurajez cu banii...io-s mama si tata lor! Daca-i am pe mana, ii fac praf!

Menna, 57 kg? Hai, fato, nu ne complexa! Arati de milioane! Pe mine ma intimideaza cifrele care incep cu 5...ma chinui sa vad si eu pe cantar asa ceva...

Mona, abia astept sa-ti vad creatia! Ma mai ocup si eu cu chestii de-astea, dar acu' nu prea am timp...

Hai va pe toate si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Neata fetele!
Menna, in toti cei 30 de ani ai mei am visat ca macar o data cantarul sa ararte 59,999999999 kg. Ne-am! Tot cu 6 incepe!
Mona, da ai o pasiune pentru lucrul de mana iubita!
Mire, cum te-ai distrat? Si zici ca mi-l iei pe Ionut? Io ti-l dau iubita! Da numa asa, de proba. Dupa aia il vreau inapoi!
Cookie, m-ai mai invitat pe la galatence, da, nu te supara pe mine. Voi toate aveti copii si vb despre ei. Eu ce sa spun?Ce-mi faca catelul? Mai vedem cu intalnirea ca eu mi-s ocupata rau in perioada asta.
Va pup si fug la munci ca e tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

buna dimineata si sa aveti o zi si o saptamana minunate.
july, bun si numai sa-l incerc sa vad cum bate covoarele..la ce te gandeai?
ma apuc de treaba k sa vedeti voi k ii gaseste pe toti munca pe ultima suta. de joi va scriu numai de acasa
va pupik si ne auzim later

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72407" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Neata !

Sunt bine, desi in weekend am facut curatenie de Paste, nu prea mult, ca strica, dar indeajuns cat sa dorm bustean. Sa nu credeti ca am insomnii, ca va inselati.

Sunt ca mai am patru zile de munca si imi iau concediu ! Joi seara voi incerca sa ma tirez mai repede de la serviciu cu doua ore, desi norma de munca o voi realiza
Menna Nu te stresa prea tare cu poza, ca nu-i musai pana la Paste. 57 kg ? Si cat vrei sa ai ? 49 ? Mai mult, mai putin ? Stai calma ca arati super ! Eu ce sa mai zic ca acum am 71 ? scrie pe mine. Si am inceput sa fac exercitii ca nu vreau sa ma fac cat Dunarea !

Mona si eu vreau tort ! Imi faci o pofta... Iar Sofia da ceva semne, insa vagi. Mi se pare ca simt ca un puls in burtica, se poate asa ceva, sau e numai in imaginatia mea ?

July cum as putea sa ma satur de Sofia ? Doar e fetita mea si oricum ar fi, tot o voi iubi enorm. Desi recunosc ca in unele privinte voi fi foarte dura : stilul vestimentar, machiajul, fara telefon mobil pana la 16 ani si mai sunt cateva, dar nu imi vin toate acum in minte. Pe mine ma dispera generatia care e acum. Cu celulare la 10 ani, machiaj cat cuprinde, pantalonii rupti, droguri, tigari... Dar nu vreau sa ma gandesc ca Sofia va fi asa. Sper sa nu esuez in ghidarea ei pe calea cea buna. Ii voi da libertate de alegere, evident, insa o voi avertiza ce risca daca nu se gandeste de doua ori inainte.

Mirela nu te mai lauda ca toci banii, sa ma vezi pe mine daca ii am, cum se duc pe nimicuri. Insa acum nu mai imi permit, asa ca incerc sa fiu cat mai restrictiva. Trebuie sa incerc sa strang niste bani pentru spital si pentru botez, desi nu stiu de unde...

Cookie

tuturor ! O zi excelenta pentru ca meritati ! Si spor la treaba ca vad ca aveti foarte multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

helloo again ...
Io mi's numa cu colegutzu meu la birou. Ce sa-i faci daca juma de firma e in concediu de Pasti iar directoru' mi-e plecat la Brasov.
Azi am mai primit o oferta de al treilea job ,zic al treilea ca mai am unul cu ore reduse pt sefa mea, iar al treilea tot pt ea va fi . Mi-a dat termen pana deseara sa ma gandesc daca-l accept, zicandu-mi ca ma trece pe firma ei ...dar bine se mai bat astia pt mine nu de alta,dar tb sa discute cu directorul meu daca poate sa ma fure pt 2 ore zilnic
Geo iti fac coafurile azi, ca sambata am avut pgr administrativ k tine si duminica pgr de vizite si de ingrasat
Fetele, adevarul e ca si mama zicea ca ma vrea mai rotunjoara ,dar nu stiu ...pe mine nu ma deranjeaza intr-atat kilele in plus,asa cum am mai zis, ci sa nu mi se lase carnea pe mine, ca aia nu mai suport.
Oleaca de tzitzi in plus nu mi-ar strica ce-i drept ...
Azi,asa cum am mai scris mai devreme, m-am trezit f devreme tinand cont de faptul ca m-am pus sa dorm pe la 1 juma noaptea si m-am trezit la 6 fix! Dupa ce m-am pus sa rontai fistic si baut cola,m-am pus la orizontala cu telecomanda in mana iar butonul mi s-a blocat pe Euforia ,ca deh, era emisiunea aia interesanta "lectia de " sau poate va place figurina asta -> ...care o preferati voi
Apropos de asta, am invatat neshte chestii ... masaj thailandez (pe incercate ) si cica cateva pct care-i pot scoate pe barbati din minti (ioioioioi ce probleme existentiale am. ..hahaha)
Mire draga, eu efectiv ma gandesc la tine ce bine iti va fi tie acasa cu cafeluta si tigareta in mana cand ne vei scrie noua in ciuda dimineata, dupa-masa si seara
Mona sa stii ca si eu sunt curioasa de creatie. Fah repede poza,ca poate'ti cer drepturile de autor sa-mi pun si eu tehnica in aplicare
Si acum o ultima intrebare la toate : A primit careva paine vaticana? (mai bine zis, aluat vatican la care tb sa adaugi zilnic anumite cantitati de ingrediente timp de 6 zile,iar mai apoi in 7 zi sa o imparti la 3 persoane care consideri ca au nevoie de ajutorul Celui de Sus)

Astept reactii si raspunsuri

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

va scriu si io fuga fuga k ma tine menna de vb pe ym
fac o pauza sa mananc si io ceva si hop la voi sa va pupik
geo..nu te mai gandi de acum la restrictiile bebelinei k iti zic io k nu o sa fii asa drastica pe cat vrei
cat despre bebe, asa am auzit k primele miscari sunt ca niste fluturei .. deci io cred ca simti bine ce simti.
va pupik si ma intorc la munci. mai am 2 zile fara azi

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72407" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Menna deja incep sa fiu curioasa. O sa aiba sotul un soc cand ma va vedea ? Sau va zice :"Cine e asta?" Poate-mi vin idei dupa ce vad poza, desi nu ma tenteaza schimbarea culorii naturale. Desi la cat de ZUZU sunt cateodata..., nu pot sti!

Mirela, nu vreau sa fiu foarte drastica, doar atat cat sa o tin cu picioarele pe pamant, iar daca o vad cu blugi rupti.... Insa nu va avea cum, pentru ca nu ii voi da bani pentru asa ceva.

Mergi la inceput