Racusori, la apel! (13)

Racusori, la apel! (13) | Autor: MirelaV

Link direct la acest mesaj

va astept cu drag

*24/06 - iren - sotul taur
*25/06 - MirelaV - (ascendent in Fecioara)
*25/06 - Crenick - sotul scorpion
*27/06 - monagan - (ascendent in Leu) - sotul scorpion
*28/06 - Lucia_B - sotul taur - bb Balanta
*28/06 - axia -(Ascendent in Balanta)- sotul capricorn, bb gemeni
*28/06 - aniast72 (ascendent in Rac)- sotul Fecioara
*29/06 - Preda_vicky - (Ascendent in Rac)- sotul rac - peste & sagetator
*29/06 - Pdelia-(Ascendent in Balanta) - sotul peste
*29/06 - paula2003 - sotul taur - bb capricorn
*29/06 - Adrianai
*29/06 - Georox - sotul varsator
*02/07 - july_g - sotul taur
*02/07 - anasebe - (ascendent in Scorpion) sotul rac - bb capricorn
*03/07 - ionella3003 - sotul taur, fecioara
*04/07 - bombonik - (ascendent in Rac)
*04/07 - cookie - (Ascendent in Fecioara)- sotul scorpion, bebe capricorn
*06/07 - Caprioara - (Ascendent in Berbec) - sotul sagetator, capricorn
*07/07 - dananita - (Ascendent in Balanta) - sot gemeni
*08/07 - cori
*09/07 - GabrielaG - sotul fecioara
*10/07 - bonita - sotul balanta - bb sagetator
*10/07 - Menna
*14/07 - mav-sotul leu, varsator
*15/07 - Cosmi-sotul rac - *2 balante
*15/07 - Violetik - sotul rac
*15/07 - ramonaa
*16/07 - Claudelu - sotul peste, berbec
*17/07 - arinna - sotul fecioara
*19/07 - AlinaN
*21/07 - dana210773

www.zodii.ro/index.php?unde=ascendent" target="_blank">Aici va puteti calcula ascendentul

Aici gasiti capitolele anterioare:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40379&SearchTerms=racoaice,la,apel" target="_blank">1, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43219&SearchTerms=racoaice,la,apel" target="_blank"> 2, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46967&whichpage=1" target="_blank"> 3,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56528&whichpage=1" target="_blank"> 4, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59447&whichpage=1" target="_blank"> 5, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62428" target="_blank">6, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64893" target="_blank">7, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66885" target="_blank">8, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68443" target="_blank">9, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70092&whichpage=1" target="_blank">10, 11

Asteptam fotografiile voastre pentru albumul foto racusori de DC la racusori_dc@yahoo.com

Album foto

Daca vreuna din fetele active nu se regaseste pe listuta, am rugamintea sa ma traga de maneca si se rezolva. Am scurtat putin lista si ma gandesc sa nu fi facut vreo greseala.

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72407" target="_blank">Racusori


[size=1]Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

iar mi-ai facut-o Mire !
Cum ma pun sa scriu ceva,cum HOP si tu sa creezi un nou topic!
Al treisprezecelea capitol na ! La mine e cu ghinion din prima, ca tocmai scrisei dincolo, cand iaca ca s-a inventat altu' nou (dau cu bata,na)
Iaca ce iscalii dincolo si am mutat acilea ...
_

Buna dimineata
N-am mai intrat ieri pt ca am fost franta de oboseala si continui sa fiu ...
July am primit poza, azi te execut !
Mona - super pozele mi-au plauct pietrele de pe perete ,misto idee
Geo la tine si la bb.
Gabi - keep in touch
Mire(si nu cea din urma ) scumpi draga .Cum ti-e unitatea mama !? Te mai doare sau tre' schimbata!?

O zii usoara tuturor ,caci eu sunt deja sub masa de obosita ... aoleo ! cred ca-mi trebuiesc vreo 7 zile si 7 nopti sa-mi revin
Pe seara sper sa am si pozele de la expo,asa ca see u later




Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

salut fetelor,
ce faceti? eu sint la job si am intrat putin sa va salut, ca nu pot sta mult.
Mirela, pietrele alea de pe pereti sin opera sotului meu. Vreau nu vreau sint cu ele............

Va doresc o zi buna in continuare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Salutare!
Imi cer mii de scuze Mirelei si voua ca n-am mai intrat pe aici dar de cand am inceput serviciul parca nu mai am timp de net
daca sunteti dragute as dori si eu in album...nu pot sa pun eu pozele?? Imi dati pe PM ID-ul si parola?? multam fain!

Hai va pup ca mi-am amintit ca am ceva urgent de facut



Parerea voastra conteaza ...asa cevaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

'Neata fetele!

Si pe mine m-a durut capul ieri, sper azi sa fie mai bine desi.... vecinul meu de deasupra a inceput sa-si gaureasca peretii....sau nevasta...nu stiu, dar face un zgomot infiorator!! Daca il trezeste pe bebe innebunesc.

Pupici.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Hello, racusoare! Is franta de oboseala! Drept urmare azi mi-am luat liber. Da credeti ca stau? Neeeeeeeeeee, fac curatenie!!!!!!!!!!
Menna, executa-ma ca is curioasa de mor! Pup la tine
Pup la toate fetele si fug repejor sa iau carpa sa spal geamurile!
O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

hello
Claudelu, trimite cand ai timp pozele si le punem. k ma bate menna
menna, cu chiu cu vai mi-a trecut. dar la un moment dat mai mai k plangeam de durere. cica e de la vreme
july, nu m-am suparat, stai linistita.
anasebe, iti doresc nervi de otel cu vecinii. cat despre banii cheltuiti pt botez...las' k merita.
iote ce a scris geo la capitolul trecut. am mutat aici sa nu vorbeasca biata fata singura

quote:
Originally posted by Georox

Neata !

M-am linistit Mirela, au ajuns pozele ! Mare minune! Acum ca ma si cunoasteti, v-ati mai linistit.

De maine, raman singura. Sotul pleaca la Suceava. Si se intoarce de-abia pe 1 mai. Are treaba evident ! Partea buna a lucrurilor este ca imi ramane un pat doar pentru mine, in rest plictiseala cronica. Astept cu nerabdare sa plec si eu la Buzau saptamana viitoare. Mi-ar fi placut sa merg cu el, insa va avea un program foarte incarcat si voi ramane mai mult singura, el fiind angajat ca dascal. Asa ca ne vedem dupa Paste.

Fetelor, pe unde umblati la ora asta ? Sunteti ocupate inteleg, asa ca nu va pun absente.

tuturor ! O zi excelenta !


geo...singura de paste...

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72407" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaa spune:

Ce tzapa am luat! Am scris ditamai mesajul dar nu am fost atenta ca nu eram logata si s-a pierdut.
Nu cred ca reusesc sa mai scriu cat era, dar macar cateva randuri.
Am vazut albumul cu racusori si sunteti toate frumoase. Mirela e prea serioasa , Georox e o mireasa frumoasa si finuta, July esti pescarita cumva? Astept si alti racusori sa-i vad. Am sa incerc sa trimit si eu ceva fotografii. Si mie imi place sa pescuiesc.
Am scris in mesajul trecut ca citesc totul dar nu apuc sa scriu (lucrez cu public) si acasa nu prea imi arde de calculator. Dar poate cu timpul voi fi mai harnica.
O zi buna va doresc!

poze 1
poze 2

Ramona si Robert (15 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Mirela multumesc frumos ca mi-ai postat mesajul in capitolul 13. Esti o scumpa. Iar acum nu mai sunt singura, ci cu Sofia. Chiar daca e prea micuta si inca nu vrea sa imi dea semne demne de remarcat, stiu ca este acolo un sufletel care este alaturi de mine. Incerc sa privesc partea buna a lucrurilor. Daca tati nu poate fi aprope, macar o am pe Sofia. Si pana la urma este datoria lui de a merge la Suceava, pentru ca inca are cartea de munca acolo. Bineinteles ca ma doare, pentru ca nu este aproape si pentru ca nu va gusta din tortul de ziua mea, si totusi... Nu vreau sa fiu absurda si ii impun sa fim impreuna,iar eu acolo nu am ce cauta, plus ca situatia in casa socrilor nu este una dintre cele mai fericite. Atat ! Ca m-am intins prea mult.

ramonna multumesc pentru apreciere.

Menna Bine ai revenit !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Hello din nou fetele! fac o pauza de la curatenie si tare mi-as lua de tot! Da n-are cine sa faca in locul meu!!!!!!!!! Sotu construieste de zor casuta noastra si nu pot sa-i mai cer sa faca si smotru in casa. Ajunge pe la 8 seara mai rupt ca mine!
Mire, mi-a venit inima la loc!
Ramona, da, sunt pescarita impatimita! Din pacate anul trecut si probabil si anul asta, din cauza inundatiilor, nu prea am avut cum sa mergem la pescuiala. Plus ca anul asta mai construim si casuta. Asta e! O duminica tot radem un gratar pe balta!. Stii ce misto e sa te trezesti cu noaptea in cap in singura zi libera ( pe la 4,30-5) si sa te relaxezi cu batu in mana?
Geo, nu fi trista iubita ca nu-i fac bine Sofiei. Mai sunt situatii cand de sarbatori nu prea poti sa fii cu sotu. Asta e situatia.
Mona, servici usor in continuare
Menna, hai cu poza ca mor de nerabdare sa ma vad cioruta!
Va pup pe toate si sa aveti o dupa amiaza placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

salutare fetele
gata sint home, in sfarsit.
am gresit la postarea anterioara, in loc de Menna, am scris Mirela.
asa e la batranete.
sint rupta de oboseala, ca am fost la mama si am ajutat-o la curatenie, lucru pe care-l fac destul de rar si sint multumita ca am putut macar de data asta sa o ajut si eu.
In rest la mine ninik nou......calm, liniste totala.
la toate.


Mergi la inceput