Racusori, la apel! (13)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Hello fetele! zombi e putin spus fata de cum ma simt. Am visat cumplit de urat azi noapte si sunt inca sub influenta visului. M-am trezit cumplit de speriata si evident, la o ora........... am reusit sa readorm pe la 6 si am visat iar urat. Mi-e si frica sa ma mai culc, mai ales ca in noaptea asta sunt singurica. Sotu slujeste patria ca sunt inundatii la noi in judet.
Menna, nu e nici o problema cu Cd-ul. N-o sa mor din asta! Daca nu ma rapune serviciul, n-am nici o sansa. Vorba aia, ai vazut drac mort si rata innecata? Oricum eu iti multumesc ca ti-ai facut timp si pt. mine. Nu cred ca ma fac bruneta. Ma simt bine roscata!
Mona, nu ti-e mila de silueta mea cu greu obtinuta? tu vorbesti de prajituri si eu inghit in sec. Breeeeeeeeeee, am renuntat la dulciuri ca sa slabesc 13 kg! Pup la tine sa nu te superi!
Geo, las sa fie Sofia rasfatata ca nu e problema. O trimiti la noi cand nu mai suporti!
Cookie, unde umbli?
Mire, mai lasa bre munca, o sa ajungi zombi ca mine!
Restul fetelor, intrati mai des, ca nu reuseste neuronu sa tina minte cine cu cine, care cu care!
Oricum eu va pup pe toate si sa aveti un week-end placut.
Pe mine ma asteapta runda doi la meciul cu geamurile si duminica, de Florii, mergem la masa la ai mei. MMMMMMMMMMMMM, scrumbie! Miam, miam! Si dupa aia merg la gratar cu iubitul meu, sotu si familia iubitului! Daca o tine vremea cu noi. Deci am un WE incarcat.
Fetelor, simt nevoia de balacealaaaaaaaaaaaaaaaaa! Mama ce bine mi-ar prinde! Da au venit uratii si nu se poa'
Hai va pup, si numa bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

buna seara. iaca am ajuns acasa dupa o zi infernala (nu zic de kkt k iar e M cu ochiu' pe mine)
mai stau putin si ies nitel k am week liber
va pupik si ne auzim later
Mennnnnnnnaaaaaaaaaaaa?????????

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72407" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Mire
Am fost de dimi la faculta ca am inaugurat cladirea cea noua si am stat in sala cu capii di tutii capii locali,deci program de student . Apoi am mers sa vad ce ne-a trimis mamel in pachet d'afara ...apoi la un capuccino cu neste prieteni si apoi la chef la faculta, ca deh ne-a zis decana sa o stropim ...
Am stat la un loc cu profii care majoritatea sunt tinerei si i-am vazut in ipostaze comice f dezinvolti si deschisi ...poate asa o sa mai inchida cate'un uochi la examene
Mi-am continuat traseul cu gasca la un club in oras,la miezul noptii am mancat ceva ciudatenie arabeasca si acum am ajuns acasa ...
Azoooo M am semnat condica,iar acum ma duc la nani ca la dimi ma duc dinnou la targul de confectii de la noi.Am pus ochii pe niste pantofi supeeeeeer din piele intoarsa maro cu fundita,f draguti la 800 mii...hmmmm imi fac neste calcule si daca ma lasa sufletul sa-i iau (tinand cont de faptul ca am 2 nunti intr-o luna si inca o rata de plt la scoala ) le trag chip si vi arat

Va .Noapte buna

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

Na , io inchid ziua -> io deschid ziua
De 5 minute m-am trezit/ridicat din pat, asa ca dupa ce-mi fac datoria fata de voi (venit,semnat,plecat ) ma duc sa-mi fac cafeaua ca sunt oarba fara ea ...nici tastele nu le vad bine
E o zii superba aici, imi bate soarele prin roleta,iar eu am pgr de curatenie in casa
Va si va doresc o zii minunata

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

curatenie? ce e aia? io fac maine
neata si de la mine si sa aveti un week end minunat. vad k e slaba miscarea pe aici azi..si posibil k asa va fi pana luni.
io sa ma mai demeticesc nitel si vreau sa plec pana la mamaia k azi imi face papa de prune si apoi sa fac cateva cumparaturi pt casa (sau poate nu doar atat) k nush pe unde scot camasa ca am asa un talent la tocat bani....
haideti..care mai veniti la o si o ?
va pupik pe toate

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72407" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

eu m-am trezit pe la 8, dar mi-am facut cumparaturi si m-am apucat de prajitura si rulada de legume. Acum gust prajitura , ca n-am rabdare pana se intareste, iar rulada e la cuptor.
Mai revin eu azi, ca nu scapati asa usor de mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Hello, fetele! Semnez si eu condica azi! Am robotit pana acu de nu-mi vine mie sa cred ce harnicuta am fost! Sa nu ma deochi! Acu tre sa ma apuc sa fac de papa. Ciorba de coaste de purcel si ce o sa iasa dintr-o pulpa de curca!
Menna, la tine e frumos? La noi iar incepe sa ploua! M-am saturat de ploaie. si mai sunt si ingrijorata cu Dunarea asta. Si ploaia asta care nu se mai opreste. Cred ca nici vorba de gratar maine.
Va pup si ma duc sa bag ceva de papa in gurita ca lesin de foame. Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

July a fost frumos toata ziua
Mire tu faci curatenie duminica ???? Pt mine duminica e zii sfanta si dorm sau ma relaxez,mai bine trag sambata pana la miezul noptii decat sa fac curat duminica.
Geo te rezolv maine nu te-am uitat. la Sofia si la mamik ei
Mona ce praji faci iarasi ? M-am rezolvat cu praji pe wk asta am poftit la vecini si am primit azi pe o farfurie mare 2 feluri ,ca na ...maine e Floriile si vecinutul meu e Florin
M-am apucat de curatenie de abia la 19 cand am ajuns acasa, caci na ,a avut altii grija sa-mi faca program ...dar o scot eu la capat azi
Merg ca mai am 2 covoare de periat ,o tura de haine de ,de sters praful si pe jos de...de ...de pfiu! numa' sa gat' odata!!!!

la toate fetileeeeeeeee

Ok, ma'ntorc la munca de jos ...poate ne mai vedem

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

asa si io p'aciulea. am venit pe la 4 si m-am invartit aiurea prin casa si m-a gasit vrenicia pe la 7 sa fac o ciorba. mi-s vrenica
Menna, mai fac treaba duminika, dar maine chiar nu fac ca mi-am amintit k e sarbatoare.
daca avem vreo Florentina sau vreun sot de racusoara care maine isi sarbatoreste ziua numelui, LA MULTI ANI! va doresc
menna..de ce nu esti online ma rog??? ti-ai luat pantofii?

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72407" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

hello.
Toata ziua am mancat.M-am invartit de 2 ori si iar mancarea in gura. Tre sa merg maine de acasa ca daca stau, atunci mananc.
Menna , am facut o prajitura foarte ieftina si buna. Trebuie sa-ti spun ca tortul acela a avut succes si pentru Pasti am de facut 4 buc.
Prajitura asta suna asa:
-1 pachet fulgi de porumb
-15 linguri zahar
-3 linguri de apa
-1 pachet margarina
-4 linguri cacao
-1 cana nuci taiate
-5,6 buc. rahat.

1.Fulgii se pun intr-o tava si se rumenesc in cuptor cam 10-15 min.
2.Zaharul+apa se topesc la foc mic,iar cand incepe sa se caramelizeze se adauga margarina.
3.Se adauga cacao,amestecam, stingem focul.
4.Adaugam rapid nucile si rahatul.
5.In tava unsa si tapetata cu margarina se pune primul strat fulgii si pe urma se toarna compozitia peste ei.
6.Se tine la rece cam 3-4 ore.
Se mananca cu...degetele.
July,pulpa de curca zici ?????? Am gasit ieri intr-o alimentara niste aripi de curcan (76.000/kg) si erau asa de mari ca am crezut initial ca sint pulpe de pui d-alea cu spate.
Fetelor, pe la voi cat costa kg de mieil, daca stiti careva?? Adika viu si taiat.

P.S.
Cam slaba miscare p-aici. Doar nu faceti curatenie ca azi e sarbatoare si maine iar. Lasati-o mai moale fetelor.






Mergi la inceput