Impresii despre insula Thassos

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Gata, am confirmarea, a primit avansul deci e ok. Mi-a spus si el ca nu e nici o pb cu faptul ca e duminica, sper doar sa nu fie chiar toate benzinariile inchise si sa mai gasim si noi un loc de popas, de racorit. Am emotii in continuare privind drumul dar am 2 luni sa ma acomodez cu gandul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Fetelor, voi aveti copiii pe pasaport ? Ca eu acu am realizat ca n-am piticul pe nici un pasaport. Oare cat dureaza sa-l pun si pe el pe pasaportul meu ?


Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia,
Alex, Andrei


Puiul meu se pregateste de armata: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Pregatire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Cred ca o saptamana la "normal" si 2 ore la urgenta. Uita-te pe site la MAI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Buna fetelor,

Aproape ca am rezervat la Elsa Haus, mai avem niste hotarari de luat in ceea ce priveste perioda. Asa ca Lavi02 se pare ca ne intalnim pt ca mergem ori intre 23-30 august, ori dupa 27 aug-4sept. Prima varianta e cea mai plauzibila asa ca poate mergem chiar impreuna daca vreti si aveti nevoi de colegi de drum. In princioiu vom fi 3 familii cu 2 masini dar pana atunci maie, se mai schimba un alta. Si mai e atat de mult !!!! Dar abia astept.
Voi? Ce mai faceti, cum va mai pregatiti? Va stept cu detalii despre drum pe cele care mergeti prin mai_iuie pe acolo si vestioricare ar fi ele, pe unde ati mers, ce ati vazut frumos. Desi am fost 2 ani la rand nu am reusit sa vad toate orasele si plajele, asa ca..;va astept cu impresii.

Vacanta placuta!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Crinutz misto!

Si eu sunt nerabdatoare sa inceapa sa vina fetele cu impresii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu una studiez la greu harti, trasee, incerc sa ma impac cu gandul unui drum asa de lung dar pe de alta parte abia astept sa merg.
Chiar vroiam sa va intrebcate ceva:
- de unde ne lasa ferry, Limenas (parca) pe unde e mai ok sa o luam spre Potos, asta in ziua cand ajungem (obositi deci): pe partea cu Golden Beach sau invers? Din ce vad eu ar fi cam aceeasi distanta, dar citeam undeva ca una din partile insulei e mai serpuita... Din Potos gasim usor vila?
- Apoi: Elsa e aproape de vreo plaja (ca lumea, cu nisip) cat sa mergem cu piciorul? Ca nu as vrea sa trebuiasca sa conduc zilnic. Camerele au vedere la ceva padurice (in pozele de pe site-ul lor) si marea pare mai departe de 150 m cat inteleg eu ca scrie ca ar fi pana la plaja. Ce dotari sunt in camera? AC? chicineta (pot sa incalzesc un laptic pt copil), frigider?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

aissa, drumul nu e chiar asa de greu ai sa vezi, o sa te mai ajut eu cu niste info dar trebuie sa caut acasa documentele, sper sa le mai am.
Eu o iau mereu pe partea cu Limenaria sa ajungem la vila, eu zic ca e mai scurt. Daca o iei asa, vila va fi pe partea stanga, dar e un indicator inainte cu cativa metri si ea se afla asa intr-o curba sa zic.
Elsa e f aproape de plaja San Antonio, cred ca una dintre cele mai mari, se intinde pe o suprafata destul de mare. Da e cam la 150 m, cam 3 min de mers, e cu nisip, nu foarte fin dar nisip, are umbrelute si sezlonguri si daca consumi ceva de la terasele de acolo sunt gratis. Daca nu, anul trecut erau 6 euro. La vreo 2 km de vila (poti merge si pe jos), o iei in stanga, o sa dai de un golfulet superb, ca in caraibe, e tot asa intr-o curba si cobori. O sa il vezi nu ai cum sa il ratezi.
Doatari: chicineta, AC, frigider, unele camere sunt cu vedere la mare dar nu se prea vede din pacate, altele intr-o gradina cu maslini, oricum privelistea e ok. Depinde unde ai camera acum, la etaj sau parter. Ah, si balcoanele camerelor sunt mari.
Sa nu ratezi Paradise Beach, semnele zodiacale din limenaria (cum te duci spre plaja metalia), Golden Beach, Skala Potamia, Skala Panagia, etc.
Hai ca mai vb despre asta. daca ai intrebari nu ezita.
pa pa


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Mersi mult Crinutz! Fii sigura ca mai intreb una-alta, pana plec am tot timpul sa crosetez diverse idei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Am obosit cautind oferte, nici nu stiu ce sa aleg.Va rog sa-mi spuneti la ce adresa ati scris la Haus Elsa ?Avem copii mici dupa noi si mi-a placut mult gradina de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Nici mie nu mi-a raspuns nimeni de la Elsa, si am trimis mail de vreo 2 saptamani. Intre timp am mai cautat cazare si in Vourvourou, in Halkidiki, cred ca pana ma hotarasc nu mai gasesc pe nicaieri liber.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput