Impresii despre insula Thassos

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Asta-i adresa de la Elsa Haus e-mail: azah@pathfinder.gr.
Succes!

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

roxanac, nu inteleg de ce nu iti raspunde tie, esti sigura ca ai scris adresa bine? ca eu ii tot scriu si e in regula. Poate ai ceva la mail si lui i le pune ca spam sau ca bulk si nu le deschide de teama sa nu fie virusate. Zic si eu, nu stiu! Daca vrei ii scriu eu pt tine, da-mi pe pm ceva date si ii scriu.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mie Elsa Haus mi-a raspuns la adresa: info @ astirnotos.gr
(spatiile le-am pus eu, poate ii scad sansa de spam))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu am corespondat cu Elsa pe adresa cu azah@pathfinder. Si mi-a raspuns fff prompt de fiecare data, chiar si sambata dimineata.

Mai am mai putin de 2 luni pana merg acolo!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Citeam pe Softpedia ca s-ar putea sa se fi deschis drumul prin Nova Zagora si ca astfel mai scapam de vreo 70 de km din drum si ca pe acolo ar fi mai putine serpentine?? Asa o fi? Ar fi super!

Tot pe acolo citeam si recomandarea cuiva despre rezervari direct pe mail, cum am facut noi, sa rogi proprietarul sa iti trimita un fel de "voucher" pe mail cu toate datele rezervarii. Eu am suita de mailuri printata, in care imi spune ca a facut rezervarea, ca a primit banii, chiar si perioada..dar nu toate insirate intr-un singur mail. Cred ca e suficient asta, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

aissa, eu zic ca nu e cazul sa iti faci griji pt rezervarea la Elsa, Apostolos e om serios. Cu vreo saptamana sau cateva zile inainte sa pleci mai trimite-i un mail asa de control, sa ii spui ca vii, eventual sa iti dea ceva info despre vreme, de-astea. Si in felul asta iti confirma ca te asteapta fara sa se simta jignit ca nu ai incredere. Pana la urma e normal sa te intrebi daca e in regula cu rezervarea ta, ca sunt bani la mijloc.
Ai sa vezi ca o sa iti placa proprietarii, sunt tare draguti. daca vrei te poti duce in vizita si la noul lor hotel, e undeva in centrul potosului, eu abia astept sa il vad.
Hai mai vb si sa vii cu detalii despre drum, te rog!!!!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Aaa, nu, eu sunt linistita. Chiar el mi-a spus ca o sa vorbim din nou cu cateva zile inainte de sosirea noastra, deci sigur o sa mai conversam pe mail. Eram doar curioasa daca voi aveti altfel de "vouchere" sa le spunem. Sunt convinsa ca e serios, e testat de voi deja asa ca mi se pare imposibil sa fie serios cu unii si neserios cu altii. Nu-mi fac griji din pricina asta.

Cat despre drum in mod sigur ca voi spune de toate pentru toti la intoarcere, asta e cea mai mare grija a mea pana acum, pt ca ma priveste direct si exclusiv. Am solicitat si eu forumistilor de pe Softpedia, parca ceva mai activi, sa dea detalii despre drum, pt ca pleaca un grup destul de mare acum de Paste/1 mai. Sunt chiar curioasa daca prin Nova Zagora e un drum mai usor si mai scurt si practicabil, mi s-ar lua macar partial de pe suflet teama de serpentine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

aissa sfat: fa un drum pana la Sibiu (de exemplu), acum, inainte sa pleci in Grecia. Ai de toate: autostrada, serpentine intre Pitesti si Rm Valcea, defileul Oltului. Sunt 275 km, la o adica puteti sa va intoarceti in aceeasi zi. Iar Sibiul - partea veche e renovata anul trecut cu capitala europeana si e chiar frumos!

Asa, de antrenament. Vezi si cam cat timp iti ia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

neeee ca daca ma sperii :D

Am facut Bucuresti-Nisipuri fara pauza, fara sa ma simt obosita, la dus 6 ore, la intors vreo 4, deci cu pauza cred ca pot face dublul distantei (cam asa estimez eu ca e spre Thassos), trebuie sa pot. Ma rasfat putin cand ma plang, asa mi-e felul. Am emotii la serpentine pt ca am fost o singura data pana dupa Predeal, la Sacele si mi s-a parut greu, m-am panicat si la intoarcere nu am mai vrut sa conduc, a mers altcineva.

Intrebare: tensiunea la energia electrica e aceeasi in Gr? Adica nu avem probleme cu incarcatul telefoanelor, acumulatorilor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Tot nu mi-a raspuns Haus Elas ,poate nu mai au camere disponibile in iulie.Va rog totusi sa-mi spuneti ce pret era pe camera dubla sau tripla ca sa stiu daca mai insist sau me reprofilez.

Mergi la inceput