Impresii despre insula Thassos

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Oau, nu am intrat in week-end pe aici si sunt surprinsa sa vad cati clienti va avea amicul meu Apostolos de la Elsa. Vreau si eu!!!! Dar tot merg. Eu zic sa nu va faceti griji in privinta lui, e serios si o sa va placa servirea.
In legatura cu drumul, in Bg nu e foarte nasol, pe Sipka sunt serpentine prin padure, munte, dar daca esti atent e ok. E nasol daca prindeti zi de lucru ca sunt tiruri multe. Daca plecati sambata spre duminica nu cred sa fie tiruri. La intoarcere noi am plecat in jur de 10 dim de la vila si ne-a prins nopatea in BG. Am ajuns pe 12-1 nopatea in Giurgiu, mers intins.
In thassos drumul e f bun, soseaua e super dar si aici sunt serpentine dar soseaua e f larga. Atentie la scuteristi! Peisajul de de vis asa ca....merita!
Va sfatuiesc sa fiti in vama la Giurgiu pe la 4-5 max. Ca sa ajungeti sa prindeti ultimul ferry, pe la 6-6.30 seara in Keramoti.

Daca mai aveti intrebari nu ezitati. Poate ma hotarasc si eu pt iunie, dar ati luat voi toate camerele!!!!
Va pup!


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am vazut intr-o postare preturile de la vila Elsa ptr luna august. Ptr apartament( ca suntem familie mare) scria 110 euro/noapte cu demipensiune. Dar demipensiunea mi-o baga pe gat sau daca nu vreau se poate si fara? Am trimis si eu ieri mail, vad ca nu mi-a raspuns inca.


Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Sigur ca se poate sa iti iei fara demipensiune, se poate si fara mic dejun.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Nu se poate fara mic dejun. Am cerut eu si mi-a zis ca in perioada de sezon nu accepta decat cu mic dejun. Accepta fara demipensiune dar micul dejun ti-l baga oricum pe gat. Dar e tip bufet suedez asa ca nu cred ca nu veti gasi ceva de mancare.
Crina, zici ca ultimul ferry e la 6 - 6.30 ? Aoleu ... ca noi plecam vineri, zi de lucru, mai prindem si tiruri ....
pup, raluc

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia,
Alex, Andrei


Puiul meu se pregateste de armata: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Pregatire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ralcat, nu sunt 100% sigura ca ultimul ferry e la 6.30, stiu ca anul trecut era cam ora asta si era ultimul, de-abia l-am prins. Dar poate ziceau ei asa...E un orar pe net cu programul.
Apropo de bufetul suedez, e ok pt dimineata zic eu ca sa nu stai sa iti faci singur de mancare. Eu zic sa intrebi, pt ca mie mi-a dat o oferta fara mic dejun. Roxana ti-am trimis deja un PM.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Uitati aici programul ferry din Kerampti si Kavala, precum si pentru ruta de intoarcere http://www.travelinfo.gr/thassos/getto.htm


Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

I-am trimis si eu bani azi, ii dadusem si mail sa ii spun un cod de pe chitanta (ce imi spusese fata de ghiseu ca trebuie sa ii spun destinatarului) dar nu am mai verificat mailul si acum vad ca ma intreba numele intreg si orasul...

Fetelor acum ma gandesc la o chestie...sa nu pice prost ca eu am vrut din 23 iunie, el mi-a zis ca are din 22 liber 10 zile, nu din 23, nu am gandit pe moment dar acum realizez ca 22 e duminica. O fi vreo problema? Lucreaza ferry? E deschis peste tot ca in zile obisnuite? Sau sa vorbesc sa schimb perioada????
Vad ca in link-ul pus de Crinuz nu scrie ca ar fi diferit programul duminica.... Sper sa nu fie problema, oricum o sa il intreb si pe el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Ferry boat-ul are acelasi program si in zile lucratoasre si sambata si duminica. Si cred ca e mai bine asa... vei avea un drum mai bun prin Bulgaria - fara tir-uri!!!

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Asa banuiesc si eu, dar i-am mai scris acum un mail oricum, mi-am cerut scuze ca-s sacaitoare dar sa imi spuna daca e vreo problema ca e duminca. "Panica" mea venea din faptul ca stiam, de o prietena din Grecia, ca la ei duminica e inchis peste tot....dar banuiesc ca asta nu se aplica turismului.
Asa ca, una peste alta, in 22 iunie suntem la Elsa. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

aissa, e super ca ajungi duminica. Da e inchis cam peste tot, chiar si pe la benzinarii uneori, dar ferry merge. O sa ai un drum mult mai liber, in Bg iar in Grecia pe aurostrada aia e pustiu cam in orice zi. O sa iti placa la Elsa. Stai linistita ca si eu il sacai pe Apostolos, ba ca vreau in auguust, ba ca vreau in iunie, ba ca nu mai vreau deloc, de-astea. dar nu se supara el asa usor.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput