Io, repatriata 3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

quote:
Originally posted by Danro

quote:
Originally posted by Ira

A fi gay nu se invata, multumesc lui Dumnezeu, si tu stii f bine asta. In schimb a fi liber si mandru de "defectele" sau calitatile tale, chit ca esti negru, gay, handicapat fizic/psihic sau mai stiu eu ce alt defect atat de blamabil de unii din noi....asta se invata. Adicatelea daca imi duc copilul la jocurile olimpice pt. handicapati, asta inseamna ca o invat sa fie handicapata ? Am dus-o sa vada ca a fi in minoritate nu este neaparat un minus, Canada este tara oamenilor liberi, care nu se ascund pe la colturi sa fie ceeace sunt ei de fapt...


Mai,tu iara ai avut vreun orgasm...



Dupa ce ai o singura idee si aia fixa, ai mai si imprumutat-o de la colegu' din Jp. Lasa ca vine primavara si pe strada ta, stai linistit , si daca totusi nu si nu.....consoleaza-te ca cei nefericiti au cale deschisa spre rai , sens unic si viteza maxima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danro spune:

quote:
Originally posted by Ira

quote:
Originally posted by Danro

quote:
Originally posted by Ira

A fi gay nu se invata, multumesc lui Dumnezeu, si tu stii f bine asta. In schimb a fi liber si mandru de "defectele" sau calitatile tale, chit ca esti negru, gay, handicapat fizic/psihic sau mai stiu eu ce alt defect atat de blamabil de unii din noi....asta se invata. Adicatelea daca imi duc copilul la jocurile olimpice pt. handicapati, asta inseamna ca o invat sa fie handicapata ? Am dus-o sa vada ca a fi in minoritate nu este neaparat un minus, Canada este tara oamenilor liberi, care nu se ascund pe la colturi sa fie ceeace sunt ei de fapt...


Mai,tu iara ai avut vreun orgasm...



Dupa ce ai o singura idee si aia fixa, ai mai si imprumutat-o de la colegu' din Jp. Lasa ca vine primavara si pe strada ta, stai linistit , si daca totusi nu si nu.....consoleaza-te ca cei nefericiti au cale deschisa spre rai , sens unic si viteza maxima.


Important e ca nu negi constatarea.
Dar,cu ''nika'' cum ramane?Vine de la Romanika sau de unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Din acelasi loc de unde vine si "io"-ul din titlul topicului, da' ala nu se pune, ca e de la o repatriata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danro spune:

quote:
Originally posted by Ira

Din acelasi loc de unde vine si "io"-ul din titlul topicului, da' ala nu se pune, ca e de la o repatriata.


''Io'' se mai folosea pe vremuri,chiar un celebru domnitor din istoria Romaniei(daca inca mai ai habar de istorie) a facut uz de acest apelativ,insa ''nika'' al tau n-am prea auzit de el.Probabil asa cum am mai spus, e imprumutat din vocabularul de prin cartierele buzoiene si deformat la Montreal.
Cred ca mai bine iti schimbai nick-ul in ''Nika'',ti se potrivea de minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

"Nika" se spune si in Ardeal, deci nu are "nika" cu cartierele buzoiene...

...Si, pana la urma, Danro, ideea era ca...?

Daca ar fi sa continui eu ideea ta, az zice ca astia care nu vrea, mama lor, sa se repatrieze, tre' sa fie foarte atenti cum vorbeste, ca daca vorbeste romglish sau strecoara cate un frantzuzism, le sarim la beregata cu "ati uitat de unde ati plecat!!!", iar daca scriu cumva un cuvant mai "neaos" (stii ce inseamna "neaos" sau trebuie sa-ti traduc?), le sarim la beregata cu ironiile "fine" pe care le-am invatat noi in cartierele noastre, care evident sunt mai dashtepte decat ale lor.

...Si, deci, Danro, pana la urma, totusi, ideea era ca...?



To escape criticism: say nothing; do nothing; be nothing!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danro spune:

quote:
Originally posted by cataghe

"Nika" se spune si in Ardeal, deci nu are "nika" cu cartierele buzoiene...

...Si, pana la urma, Danro, ideea era ca...?

Daca ar fi sa continui eu ideea ta, az zice ca astia care nu vrea, mama lor, sa se repatrieze, tre' sa fie foarte atenti cum vorbeste, ca daca vorbeste romglish sau strecoara cate un frantzuzism, le sarim la beregata cu "ati uitat de unde ati plecat!!!", iar daca scriu cumva un cuvant mai "neaos" (stii ce inseamna "neaos" sau trebuie sa-ti traduc?), le sarim la beregata cu ironiile "fine" pe care le-am invatat noi in cartierele noastre, care evident sunt mai dashtepte decat ale lor.

...Si, deci, Danro, pana la urma, totusi, ideea era ca...?



To escape criticism: say nothing; do nothing; be nothing!


Si ideea ta care era?
Ca esti si ramai tot o snoaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Poa' sa-l ia si ca pe un neologism, daca-l macina atat de tare. Daca stie ce-i ala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danro spune:

quote:
Originally posted by Ira

Poa' sa-l ia si ca pe un neologism, daca-l macina atat de tare. Daca stie ce-i ala.


Noroc cu ineptiile tale,ca altfel nu stiu ce ma faceam.
Mai,dar vad ca te ''roade'' rau subiectul asta cu repatrierea.
La fel si restul,aviz amatoarelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

quote:
Originally posted by Danro
Si ideea ta care era?
Ca esti si ramai tot o snoaba!



Ideea mea era, se pare, mult prea subtila pentru tine. Parca militai pe aici sa ramanem la subiect ca tare te intereseaza.
Mai pe intelesul tau, ca sa nu zici ca sint rea si nu am mila fata de spiritele mai saraci cu duhul, ideea mea era: ai vreo idee de enuntat pe aici, sau esti pe post de agitator care nu cunoaste decat principiul "musca si fugi"?



To escape criticism: say nothing; do nothing; be nothing!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danro spune:

quote:
Originally posted by cataghe

quote:
Originally posted by Danro
Si ideea ta care era?
Ca esti si ramai tot o snoaba!



Ideea mea era, se pare, mult prea subtila pentru tine. Parca militai pe aici sa ramanem la subiect ca tare te intereseaza.
Mai pe intelesul tau, ca sa nu zici ca sint rea si nu am mila fata de spiritele mai saraci cu duhul, ideea mea era: ai vreo idee de enuntat pe aici, sau esti pe post de agitator care nu cunoaste decat principiul "musca si fugi"? _

To escape criticism: say nothing; do nothing; be nothing!


Exact,cum de ai priceput?
Cu asa un cuib de snoabe ca voi,subiectul nu-si are rostul.
Cum zice Simona ceva,cum sariti la beregata ei,cu teorii aiuristice si explicatii puerile.
Asa ca nu te mai face ca nu pricepi,n-ai ce face, intrii peste tot si dai lectii de doi lei?(sau de doi centi?)

Mergi la inceput