Grupul vesel & tocanita de hiperhiposuper diete*3

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Si castravete, si fasole verde, si cartof! Si ardei iute...conopida, broccoli.

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Poate mai schimbi si tu de pe varza pe altceva! Ca mi s-a acrit mie numai citind, deja..:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Moa` daca ai sti ce buna e, serios vb, azi dimineata nici n am salivat la hot-dogul pus la pachet fie`mi :D Si n am mai visat ca fac sandwichuri :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Sambata sunt mosii si vreau sa pregatesc si eu cate ceva sa impart dar ma gandesc cu groaza daca am sa rezist sa nu bag si eu in gura din ceea ce fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elf spune:

Neata

am avut curajul sa ma cantaresc! -1,5kg! asta dupa 5zile de dieta. parca am mai mult curaj. ma gandesc chiar sa tin varianta lunga, sa vad daca rezist cu legume si fructe 2 saptamani.

Sz, o sa incerc si eu mixul tau de mere si kiwi, kiwi simplu nu prea intra. iar varza calita cu marar+rosii e intr-adevar delicioasa. acum ma duc sa gatesc o ciorbita acra din varza, dovlecei si alte legume

Caress, unde e sala cu pilates?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Asta cu calcatul stramb e ok atata timp cat e o chestie temporara, de juma` de zi de exemplu si nu de 4 zile, adik eu nu mi fac procese de constiinta 3 zile in avans si 3 retro.
Abia astept sa calc si io stramb :D pe 15 martie, yuhuuu
Pana atunci, mere, kiwi si varza, ta-na-na-naaa :D

(recunosc ca am o energie uriasa de la mixtura asta matinala :D)


Elf, te rog spune cum ai vacut ciorba cu de toate si varza murata



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elf spune:

ciorbita nu o fac cu varza acra, ci cu din asta simpla, dar acresc la final cu sare de lamaie. deci s-ar putea sa mearga si cu varza acra.
calesc niste ceapa,morcov, albitura, pun apa, iar cand incepe sa fiarba pun varza tocata; dupa ceva timp pun si dovlecel+ardei gras, spre final niste suc de rosii, si la final de tot sarea de lamaie si marar. intr-o ora e gata tot.

aseara si eu am calcat stramb, am facut o salata de morcov+telina, dar am scapat si niste stafide si 4 lingurite de maioneza. n-am apucat sa pap decat un castronel mic, restu a devorat sotzu.
atata timp cat nu calcam stramb cu chestii foarte nasoale, eu zic ca e bine. e drept ca atunci cand am mai incercat dieta asta si am calcat stramb, m-am demoralizat, am zis ca am stricat tot si ce rost mai are sa tin mai departe, dar nu e deloc asa! rabdare si vointa! in definitiv, cel putin la mine, kg astea multe s-au strans in multi ani de mancat orice si la orice ora, asa ca nu pot sa ma astept sa le dau jos in 2 luni pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Neatza

Din pacate si eu am calcat stramb aseara...
Au facut ai mei pizza si cand m-am intors de la sala trona acolo in tava...
Am zis ca nu ma ating de ea, m-am bagat la dus, etc, dar tot nu m-am putut abtine.
Azi o sa mananc juma de avocado cu rosii la borcan.

Dulcetica sa vii cu kile in minus, baga sport daca au acolo :))

Pup fetele, ma intorc la trebi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Nu pot sa spun decat un lucru, in afara de Curcubeu
, care e cuminte, restul SUN-TEM PRAAAAF!!! Inapoi la disciplina, va rog! :))

PS- Eu sunt cel mai rau, am mancat crema de zahar ars si dovlecei pane!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui elf


Caress, unde e sala cu pilates?

mami de din 10.08.2012


Pe Vergului.Eu stau in Pantelimon.Arata super si sala si programele, au pana tarziu in fiecare zi, si sambata pana la 16.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Curcubeu` e cuminte in asteptarea lui 15 martie cand mere` cu catela la groomer si ea va sta doo ore fatidice in MdShit, ta-na-na-naaa freedom :-))) etc etc


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput