Grupul vesel & tocanita de hiperhiposuper diete*3

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am avut o cina dementiala :D
Varza aia de ieri, refiarta cu cca 100 ml bulion si marar, ce bun e acum :D
Recomand :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Eu bag o mare salata cu piept de pui la gratar, rece. Sper sa nu-mi mai fie foame azi!

Szivarvany, mi-ai facut pofta cu varza ta reciclata :) sa-ti fie de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Merci :-)
Ce face foamea din om ? :-))) Si disperarea :D Ca d`aia am deschis frigiderul si am vazut sticla cu bulion, am citit de vreo 3 x eticheta sa fiu sigura ca vad bine si e fara zahar :D Cred ca a ajutat si ca era o mancare fierbinte asa :-)


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Ieri am mancat salata verde in care am pus branza si ou fiert. Am mai mancat un mar si un iaurt pe seara, foame nu mi-a fost chiar deloc, dar surprinzator cantarul azi dimineata mi-a aratat cu vreo 300 g mai mult. Imi vine sa imi iau campii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

La mine cintarul arata tot mai putin, desi se misca lent, cred ca in maxim o saptamina cobor sub pragul de 80 kg, ceea ce va insemna sa umblu la garderopa, deja pantalorii imi sunt largi ...
eu mi+am impus sa nu fac foamea, sa maninc pe saturate din alimentele permise, in prima saptamina numaram caloriile si am slabit mai mult acum nu mai tine, deoarece daca as mai face asa probabil as renunta
ieri am gatit o ciorbita de pui, cu carnita cit mai slaba, fara morcov si cartof sau paste,
si o musaca din carme de vitelus, iar in loc de cartofi dovlegei, fara prajeli sau altele, totul la cuptor
azi asta voi minca si la pranz si pe seara
dimineata ceai si branzica de vaci doar 100 de grame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Si eu pe plus astazi, dupa ziua de legume, dar ma asteptam. Oricum, stiu ca e foarte greu sa dai jos "ultimele kg", asa ca-s inarmata cu rabdare (sper sa ma si tina...).

Azi am zi de proteine, sper sa treaca cat mai usor.

Sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza
Pe baricade si azi, deja am baut 500 ml apa cu lamaie, acum beau mixtura de mere cu kiwi, un deliciu. Am adus cu mine mere, kiwi, grefuit si portocale rosii.
Diseara imi trantesc varzaaa Abia astept, acum am convingerea ca nu voi crapa de foame :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Mi-am gasit sala, diseara ma duc la pilates, sa vedem cum e.Si am mai gasit o lista cu 100 de alimente cu calorii putine sau chiar negative-poate se mai inspira cineva din ea.

http://www.femeia.ro/sanatate/nutritie/100-de-alimente-fara-calorii-1778982?p=4

PS Numai pe de laturi am dat-o zilele astea... Nici nu mai spun ce am mancat serile, ca mi-e jena!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Caress, am dat like pt sport si listuta
Si daca ai calcat stramb, ce are ?! Important e ca esti aici :-) si nu te lasi !

acum ma uit pe lista, e buna lista, are varza mea si usturoiul si mararul si rosiile = varza me` care are un gust cunoscut ca aduce cu lucicoshu` aka supa de varza din ardeal
scortisoara mere portocale kiwi grefuitul - asta ar putea fi mai ieftin oleaca



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Ce ma surprinde e ca nu se vede nimic la cantar...slava domnului!

Mergi la inceput