Juniori de Iulie - August * 2004 * (111)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Chiar asa, Andrieshule, ca spuneai ca te simti mai odihnita ... poftim acusi !! Parca era de bine sa urci scari, nu sa le cobori !!
Kimmy, le gasesti pe torrente sau pe filelist !
Liliana, spor la invatat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !
Inca o saptamina incepe ... de scoala/munci pentru unii, la noi Andreiushu a luat si el ceva virusache ca ieri a bagat un pui de temperatura si ceva dureri musculare, asta ca sa fim in ton , asa ca azi stam acasa si ne doftoricim !
Afara e o zi faina de tot, soare cit cuprinde, asa ca trimit cu placere oriunde e nevoie !
Va doresc o saptamina usoara cu sanatate la maxim !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
iar luni
dar parca nu e asa cah cand e frumos si soare afara.
Robi, sanatate multa lui Matei, si lui Andrei, Alice. sa se refaca rapid.
Andries hehe da, cica e de bine sa visezi ca urci scari.
noi am vazut filme in week end, am bifat si Flight (care mi-a placut de numa'!), si Silver Linings Playbook, mai avem Lincoln si The Master.

o saptamana usoara va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Multumim, Roxi !
Iepurashii tai ce mai fac, ca parca si ei erau ceva raciti ?
Flight l-am vazut si eu, super fain Denzel asta, ieri am bifat si Safe House, pentru cine nu l-a vizionat, il recomand ! The Master e filmul lui Joaquin, mie asa mi se pare, Hoffman apare in umbra oleaca ! Lincoln il mai am si eu pe lista, nu reusesc sa ma hotarasc sa il vad, ca am asa o chestie cu filmele istorice, dar la cit l-au laudat pe Lewis, o sa fac un efort !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

am si eu pregatit Flight..Lincon nu a aparut la mine pe torrente..Safe House nu l-am vazut..Silver linings il am ..Aseara am vazut Hansel si Gretel..oribil..si mi vroiam sa -l vedem cu Lyca..la primele faze am schimbat filmul!

se vede ca este primavara...soare de dimineata!

azi am audienta la dierctorul RAJA...sa vad "ma canalizezeaza" si pe mine ori ba??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Bafta, Kimmy !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Insanatosire grabnica tuturor bolnaviorilor in special lui Matei si Gizmo
Lilianaspor la invatat...meii am inceput semestrul de 3 saptamani,inca nu ne-am revenit dupa primul si sesiune,tare greu este fara vacanta intersemestriala
Kim noi n-am fost la evaluare la mate....a fost in schimb la cangurasul care mi s-a parut frectie asa ca de acum l-am scos de pe lista....a gresit vreo cateva si acolo,pai daca trebuia sa numere 55 de casutze....in week-end impreuna cu 3 baieti si o fata,au participat la un concurs de sah pe echipe intre scoli...a fost batalie mare,ei au reusit sa ocupe locul VII,au primit si cupa si diplome pe care azi dimineatza le-au dus la scoala,domnului director care i-a felicitat
Trebuie musai sa notez si io filmele pe care le-ati vazut...sa-mi fac provizii
hai sa avem o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

dupa mine Flight trebuia sa ia oscar-ul.. dar nu se putea, la ce subiect era. si m-a dezamagit putin finalul... putin cam moralizator. ceva de genul "am facut un super film, n-are nicio sansa la Oscar, hai sa incercam sa dam doua bidinele la final ca poate-poate"
despre Silver Linings am scris la subietul lui, am citit inainte cartea si m-a dezamagit, deci trebuie sa il mai vad odata sa ma detasez, sa pot sa ma bucur de film in sine.
Kim, Hansel si gretel ala nou? care e horror-sange pe pereti?
bafta la RAJA! sa va canalizeze

Alice, merci, is bine, au fost de mult raciti - acum 2 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

Multa, multa sanatate celor gripati/virusati!

Liliana si eu vreau site-ul, Stefi e destul de ok cu engleza, dar inca nu s-a obisnuit ca nu se scriu cuvintele asa cum se aud

Stefi a fost la evaluare, la subiectul trei a gresit punctul b (a citit locuri de parcare in loc de blocuri), la c nu prea am inteles ce a scris, in rest ea spune ca a facut, vom vedea.

Noi am fost plini de petreceri in acest week-end, abia, abia am reusit sa ne facem temele si numai cu amenintarea suprema "nu mergi la petrecerea Deliei daca nu le termini".

Legat de filme, noi acum de uitam la un serial, "Suits", ne place la amandoi. Flight am vazut si noi, la Lincon am adormit amandoi si nici nu ne-a trezit interesul, chiar daca Lewis chiar e super. Silver linings as vrea sa-l vad, dar Cata nu prea pare interesat, mai avem pregatit Life of Pi si parca mai era ceva, dar am uitat.

Sa aveti o saptamana super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata
Tare frumos e pe afara, mult soare asa mai vii de acasa lunea Am trecut si pe la ascoala sa lasam plasuta pt doamna de engleza, ca eu pe 8 nu alerg prin scoala asa ca bifam pe rand doamnele , din timp
Multa, multa sanatate tuturor bolnaviorilor
Si fi`mea mai muceste si are un fel de tuse ... poate pana la vara ne trece


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput