Juniori de Iulie - August * 2004 * (111)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

o bomba locala Liliana work-related ca sa zic asa :))))
nu iti face griji, suntem doar noi si un client afectati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Roxi tot ingrijorator suna si asa. Bafta ca daunele sa fie cat mai mici din toate punctele de vedere.

Gabitza multumesc de martisorul virtual.

Cine spune ca fetele sunt din alta lume? Hehehe cred ca greseste. Eu cred ca nu am vazut mai mare dezordonata ca Adela. Nu intru in amanunte, dar partea proasta e ca nici nu o deranjeaza. Am fost asa de ocupata zilele astea cu ceva proiecte care mi-au luat mai mult de 7-8 ore zilnic lucru acasa...si pur si simplu daca eu nu am mai adunat dupa ea era casa ca la nebuni. Culmea e ca este si un pic mucioasa ...asa ca nas papiruri folosite erau peste tot prin casa...plus sosete, pantaloni, tricouri, nu mai vorbesc de jucarii si carti si caiete...Azi m-am infoiat in ea si le-a adunat pe toate intr-un colt...cica asa face ea ordine.
Incep sa-i dau dreptate sotului ca trebuia sa o pun mai de mica la treaba...acum e cam tarziu.
Asta e...noi sa fim sanatosi. Sper sa ne treaca tusea si mucii pana marti cand incepe ISAT testul.
Va pup pe toate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

wow deci toata lumea e dezordonata? Si Vic e dezordonat, dar nu asta ma deranjeaza asa tare cat faptul ca-si uita si capul pe unde merge. In schimb cel mic, are doar 5 ani si un pic, este foarte ordonat, tine minte unde a pus totul, se poarta ca un copil mare la capitolul asta si fara sa ii fac eu n teorii... eu tot cred ca-i o gena

am terminat si cu martisoarele mai am ziua femeii si o droaie de cadouri de facut, dar trece si aia eu ieri am primit un buchet de lalele BIO adica lalele luate de la piata una mai mica, una mai mare, una cu frunze pline de pamant, foarte frumoase!! Mi-am adus aminte de lalelele din curtea bunicii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

nu-s toti copii dezordonati ...si eu cred ca este o "gena" dara continui sa fiu Woody Woodpecker..la un moment dat s-or lipi si ciocanelile acestea undeva

vazut si noi This is 40..dragut!! Noua ne-a placut mult ..Seeking
a friend for the end of the world! Super tare!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna seara!
Am intrat sa ma plang, Matei mi-a fact cadou de martisor o minunatie de gripa, a facut brusc 39 grade, cu tot tacamul, frisoane, dureri musculare, ameteli, cefalee... Ma bucuram ca am ratat racelile sezonul asta, dar se pare ca nu, anul viitor sigur ne vaccinam (am bifat gripa adevarat trei ani la rand).
M-am chinuit cu febra 5 ore azi-noapte, azi l-am mentinut cu antitermice la 4 ore. Dl.doctor, vecinul nostru,a venit si l-a consultat dimineata si a zis ca nu intelege de ce nu se declara epidemie, pentru ca sunt foarte multe cazuri.
Mi-a recomandat sa il tin macar pana miercuri acasa pentru ca sunt posibile complicatii urate...

Va doresc o seara buna si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Sanatate multa Mateiului !!
Tare rau e cu vremea asta capricioasa, ba frig, ba caldut ... nici nu mai stii ce si cum !
Roberta, aveti grija de voi !!
Si ca venii vorba de filme, va recömand serialul numit "House of cards", prima serie de 13 episoade difuzate toate odata de catre Netflix, mi s-a parut exceptional facut, eu sint fan declarat Kevin Spacey !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Sanatate Matei. Uf mey Gabitza ce mai trage si puiul tau mic cu racelile astea. Sincer nu stiu daca vaccinul antigripal i-ar face bine...eu cunosc atatia aici care il fac an de an...si tot racesc destul de urat.

Monicule ce-ti mai face catelul? sau cateii? te mai latra? mai muncesti noaptea la garduri?

Carmen felicitari copiilor...lasa ca sunt copii destepti asa ca le poti trece cu vederea "crizele de personalitate".

Ioana gata, a inceput semstrul 2? Cum ai finalizat pana la urma orarul... cati nemultumiti ai lasat pana la sfarsit...spune-le ca si in state e la fel...exista nemultumiti de orar fiecare semestru... La mine dupa mult timp sunt si eu multumita de orarul din toamna.

Bafta copiilor care mai merg la concursuri.

Eu am inceput sa invat odata cu Adela...de o saptamana le-a dat un site (e cu plata) si acolo practica vocabular...dar cu cuvinte de ma lasa si pe mine masca...noroc ca unele au echivalent in romana...dar tot grele sunt ptr un copil de 8 ani. De ex, le spun in romana: auspiciu, antebelic, gainarii, circumvolutii, abstinenta...si multe altele. dar imi prind si mie bine. Astea sunt doar cele pe care el le stiam deja...dar mai sunt si altele care habar nu le aveam.

Gata ca v-am facut capul calendar cu asta.
Un weekend placut fete dragi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

sanatate Matei!! si Mircea a avut o viroza, dar nu gripa slava domnului!!

Liliana, poti te rog sa pui un site cu practica vocabular? daca e cu plata, pot sa platesc si din Ro?

merci,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Ah si eu azi noapte in vis am fost in pelerinaj la un soi de manastire moderna, am urcat un deal imens pe niste trepte de piatra care nu aveau nici un fel de balustrada (nu spun ca m-am trezit cu febra musculara) si m-am intalnit cu ...Daria care si ea saraca se chinuia cu acelasi deal de urcat!! Cand am ajuns s-a facut dimineata si m-am trezit si nu mai stiu ce-am vazut acolo, imi amintesc doar ca era o casa imensa alba, cu camere foarte mari si lume multa ... ohoho ce rau imi pare ca nu mai tin minte finalul, am luat-o razna e clar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana spune-ne despre site..
Andries ,vezi daca esti prea odihnita?
Ce-ati facut la concurs??..Maria, Matei..Stefania?
Alice unde gasesc serialul???

Mergi la inceput