Juniori de Iulie - August * 2004 * (111)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

O primavara frumoasa, insorita si multe, multe flori frumoase si de la noi!

Si noi am lasat copii bine, aveau si bomboane si martisoare pentru colegi, erau tare incantati! Pentru doamne nu s-a organizat nimic, le-am trimis cite o cutie de bomboane si un martisor. La Matei sunt casier, dar m-am saturat sa trag de parinti, sa am impresia ca cer bani pentru mine, asa ca nu am mai organizat nimic. La Stefi nu ne-a cerut nimeni, nici eu nu m-am bagat.

Liliana, bravo Adelei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Si eu va doresc o primavara frumoasa si plina de bucurii alaturi de cei dragi!
Roxi trimitem si noi soare de la ieshidesi este cam dintos
Si a mea era tare emotionata de dimineatza,inarmata cu o sacosa cu martisoare a ajuns la cerere la 7.30 in clasa....pentru doamna avea un cosulet superb cu flori si un martisor personalizat....in plus la 9 aveau filmare in clasapentru care s-au pregatit ieri,au mutat bancile,scaunele...au lipit peste tot flori si albinutze...abia astept sa vad rezultatul.....doamna a zis ca daca-i dam bani ea ii pune la fondul claseiasa ca trebuie musai sa-i luam un voucher ma gandesc la un serviciu complet de infrumusetare si relaxare,gasesc io ceva
hai puicei si o zi faina sa avem.....io am o zi lunga,cu multe ore si vreo doua sedinte,nimic de sarbatorit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Va doresc o primavara minunata, plina de bucurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

O primavara frumoasa si de la noi , doamne dragi

Si fi`mea era in extaz, intolita, inmartisorata Azi au ultima zi de vanzari si a spus ca are deja in portofel 80 de lei
Am trecut si pe la gradi la doamna noastra


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Si eu sunt casier. Eu nu am fost de acord cu felicitare cu lista celor care au contribuit, ca nu mi se pare normal sa pun acolo un pomelnic de nume. Era mai elegant un voucher plus o felicitare din partea clasei. Cred ca daca faceam felicitare cu llista aveam mai mult succes!!

Oricum, voucher eu recomand Domo, poa' sa-si ia doamna si un mixer daca vrea sau un fier de calcat, etc.

Eu nu am dat niciodata nimic pe langa, dar deja incep sa ma simt prost.

Fi-miu azi in masina nu a tinut floarea pentru doamna si la prima frana mai tzapana s-a dus in cap. Imi vine sa ii omor pe amnadoi, azi dimineata unul nu-si gasea punga de martisoare, al doilea nu-si gasea pur si simplu geanta si zilnic, dar zilnic nu-si gasesc cate ceva.... doamne bine ca Mircea e adunat de pe drumuri, asta mic stie unde se afla tot ce pierde frat-su, asa cum eu stiu sa gasesc tot ce pierde husband prin casa.... mooooorrrrr.... eu cred ca-i o gena defecta. Mereu ma minunez ca nu "pierde" sau nu "uita" ceva si pe la job... Doamne Fereste c-am fi de Discovery nu alta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

mey..asa si Luca..nu pierde nimic la scoala...dar acasa mereu nu gaseste ceva! in schimb mereu gaseste ce pierdem noi...oarecum ne compensam..
dar este dezordonat,oare exista ci baieti de 8 ani ordonati?? FETITELE nu ma intereseaza..ele sunt din alt film


si primavara frumoasaaaaa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noi suntem din astalalt film categoric , asta ce ruleaza pe aici
In veci nu gasim nimic nicaieri, dar improvizam la fatza locului :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

deci la noi, dupa ce incepuse ziua super frumos... a explodat o bomba. am reusit sa cosmetizam nitel dezastrul dar tot nu a picat bine deloc.
noroc ca unul dintre colegi a adus un tort de 1 martie, asa ca mi-am calcat pe orice dieta si am mancat o felie. suntem acum mult mai zen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Roxi, hai ca m-ai speriat...de ce bomba vorbesti? Ce s-a intamplat si unde? la servici la tine?

Care dintre voi mai poarta martisor in piept sau oriunde?

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

...de 1 Martie...

Miercuri: Mami, martisorul inimioara nu-l dau la nimeni...
Joi: Mami, eu ii dau Mariei inimioara...
Vineri:Mami, Maria mi-a dat tot o inimioara....

Kim, eu cred ca nu s-au inventat baietii ordonati...sau daca exista, au fost re-programati genetic...
Daca nu as interveni, ar dormi pe un munte de haine, jucarii, piese lego, lingurite murdare si recipiente goale...
Caietele lui reflecta trasaturile de personalitate: pline de idei originale, scrise alandala...
Ma consolez ca macar il duce mintea :)

Liliana, eu iti trimit un martisor virtual, cu mare drag!
Eu nu mai port martisoare din copilarie, dar azi mi-am pus o brosa cu floricele pe care mi-a dat-o Matei anul trecut :)

Lia, tu ce faci, esti bine?

Mergi la inceput