Juniori de Iulie - August * 2004 * (111)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Rox, ca sa intelegi, la noi s-au strans bani de cadou de Craciun (ceva modic sa ma intelegi si a dat fix cine a vrut) si de serbarea Abecedarului. Deci atat !! Si pentru asta am dat atatea telefoane si m-am stresat atat si eu si prietenele mele ca zau preferam sa pun eu toti banii aia o data ca sa scap de problema. Iar anul trecut de 1 si 8 martie au fost aliniate "pungutele" cu parfumele, bombonele si cafelute de saraca doamna cred ca putea linistita sa-si deschida butic. Dar de, romanu' tot taran ramane, mai bine ma duc eu in persoana cu un al 15 lea tchibo de 10 lei si cu o Poiana decat sa adunam toata clasa de-un voucher sa-si cumpere omul fix ce-i place. Adica ma deranjeaza mentalitatea aia: dau 25 de lei pe zi pe tigari si nu ma deranjeaza, dar nu vreau sa dau 25 de lei pentru un gest frumos din partea clasei, adicatalea un buchet de flori si un voucher (ca de bani in plic n-a fost niciodata vorba, desi poate e mai practic asa). Si nu ma bag eu cu toata lumea la cadou din partea clasei, mai bine ma duc eu personal, sa vada doamna tot personal ca i-am dat si i-am dres. Ca eu una am zis ca dam toti si scriem pe plic ca-i din partea clasei, punct. Noo... nu e bine ... nu ne bagam la "din partea clasei". Ei poftim ca mi-am spus oful.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

intr-adevar..f urat din partea parintilor..asa este de tigari si bere (ca berea nu-i alcool)..au!
eu am participat la ce s-a strans colectiv si dau si personal ca asa veau eu..asa consider eu ca trebuie sa fac in cazul meu..ce fac ceilalti habar nu am pentru ca nu trec pe la scoala...

io nu uit la gradi cand de un inceput de an scolar in loc de flori am dus cafea...si tipa mi-a zis...ce bine v-ati gandit..ca ce sa facem cu atatea flori?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La noi lumea e multumita ca scapa de grija si de cheltuiala in plus. Eu capsez frumos biletelul in carnetelul de corespondenta, unde scriu marunt si detaliat (sumele / cadru) pt parinti si gata. Copiii aduc la plaic si l predau fie`mi :D Am strans deja jumate, mai am o saptamana pt restul, sper sa fie ok si de data asta.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

La noi este mereu o tanti care se ocupa de stringerea banilor - anul acesta am dat pentru 8 martie cite 30 lei (dar cine vrea, ca nu e obligatoriu) si se pun banii in plic cu lista celor care au "donat" si asta e tot. Mie mi se pare ca este mai bine sa ii dam ei(profesoarei) banii sa faca ce doreste cu ei decit sa se pricopseasca cu enshpe cutii de bomboane/cafea sau tigari, e mai practic sa isi ia omu ce vrea de banii respectivi, daca tot se string pentru ea !?
Ca ii mai dau eu altceva, asta e treaba mea, vorba lui Kimmy, ca este placerea mea sa o mai atentionez personal cu ceva - in ultima vreme am facut felicitari sau vreun bricolaj si l-am rugat pe Andrei sa ii scrie cu mina lui un mesaj !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !
Din partea mea, pentru toate prietenele mele dragi, o primavara frumoasa si insorita, cu sanatate si mult noroc !
Un martisor virtual tuturor si multi pupici !
O zi faina sa avem !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Sa aveti o primavara frumoasa ca voi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Ce dor mi-ati facut de zilele de mult apuse in care primeam si daruiam martisoare. As vrea sa o invat pe Adela traditia asta...dar nu prea merge, ca nu avem de unde martisoare. E drept ca sotul ne aduce cate un buchet de flori la fiecare de 1 Martie...dar nu e la fel...cu emotia schimburilor de martisoare, care, cui...etc.
Azi am fost la scoala si am vazut filmuletul de care va spuneam. Din pacate l-am filmat "din sala" cum se spune si vocile nu se prea aud bine de rasul audientei. Si asta nu e probleme...fisierul are peste 500 Mb, asa ca nu am cum sa-i pun. Dar e un filmulet dragutel. A fost o seata interesanta "Math Night", cu activitati interesante si jocuri distractive. Asta ca sa mai uitam de testele care incep saptamana viitoare: 6 la numar , fiecare de cate 45-55 minute.

Un 1 martie fericit si plin de caldura sufleteasaca si ghiocei.
Un martisor virtual din partea mea pentru cele mai dragi fete din lume. Azi ma gandeam ca suntem de atatea ani impreuna, si ne laudam sau de plangem de odrasle...si ne imaginam pe noi peste 15-20 de ani, tot aici...doar ca plangandu-ne ca nu mai dau pe la noi odraslele...care intre timp pot avea proprii copii.

O primavara superba dragele mele dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Liliana, !!
Inca o data felicitari pentru filmulet !! Si bafta la teste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
sa aveti o primavara frumoasa si plina de bucurie

am lasat copiii fericiti la scoala/gradi. asa atmosfera frumoasa era, la scoala dadusera drumul la statie si se auzea muzica pe holuri, toata lumea se pupa si verifica febril martisoare. tare dragut.

sper din suflet sa vina putin si soarele.... chiar daca nu e prea cald. parca e altul sentimentul

pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Trimitem noi la Constanta soareeee !! (oau, a venit si ziua sa pot spune asta, hehehe !!)

Mergi la inceput