Juniori de Iulie - August * 2004 * (111)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cristal, pune gardul sa ai somn :-)
Aici e primavara pe afara.
Pt maine copiii din clasa noastra vand martisoare, strang banii si ii pastreaza pt ceva actiune caritabila. Giulik este casiera :-) A declarat ca din 28 de martisoare facute de noi a vandut 22 :-)
Pt 8 martie strang banuti, ca in fiecare an, 26 de lei, apoi ii voi pune frumos la plcit pt cadre si doamna noastra. Eu personal ii voi duce trandafiri la ghiveci, imi plac foarte mult, asa ca sper si ei + o cutie de ciocolata.



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

soare si frig si aici!
io azi m-am dus la munca..pregatit martisoare pentru copii si doamna (o sacosica )..la job ma dezbrac eu, vine o asistenta care ma intreaba ..nu ati avut concediu macar pana pe 1 martie????..io ..pai azi nu=i 1???..va dati seama ce fata a facut tipa..asa ca am plecat acasa

de 8 martie s-au strans bani cate 40 ron /copil..se dau direct ,iar eu i-am luat si o bratara din sticla de murano..superba!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Kim....mandra aseara isi facea probleme,cum isi serbeaza cei nascuti pe 29 februarie ziua
Cand vad ce scrieti ma gandesc ca traiesc pe alta planetaabia de am reusit sa-i conving sa strangem cate 20 ron/copil...si deja au zis din start ca unii nu dau ca ei pregatesc separat....meii ce mi-e ciuda ca doamna este deosebita si copii o iubesc toti la nebunie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

la noi nu se comenteaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

KIm ahahahaaahaa!!! crima esti!!!
si tie ti le-a promovat Veronica? (bratarile de murano adica )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

nu Veronica...le-am luat din mall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Eu de la ultima "colectare" de bani de cadou m-am saturat. Suntem 3 fraiere in clasa aia care ne agitam si uite ca eu una de data asta n-am mai avut nici o initiativa, dar nici nu m-a sunat careva sa ma intrebe daca "ne organizam". Tot mi s-a comunicat ca se "merge separat" asa ca maine fi-miu se duce cu un martisor de 15 lei si gata (o brosa din fimo, e chiar haioasa). Cred ca doamna noastra are vreo 2 kile de martisoare, brose si bratari atat de la generatiile anterioare cat si de la ai nostri.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Asa ca Ioana, pot sa-ti confirm ca si la Bucuresti se intampla. Ba am avut si parinti care cu tupeu nu au platit cartile cumparate si comandate de ei, de a pus doamna bani!! si altii care au spus ca un 5 lei ar putea sa dea ... scuza-ma e bataie de joc. Mai bine nu mai fac nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

la noi s-au strans bani doar pentru 8 martie, de 1 martie fiecare cu martisor. mi se pare mai personalizat asa..... Patrick i-a facut doamnei si o felicitare.

Mergi la inceput