Juniori de Iulie - August * 2004 * (111)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Sanatate bolnaviorilor, sa se faca bine repede!

Felicitari Mariucai de la Ieshi!

Mariuca behaie dar vad ca nu are alte manifestari. Sper sa nu o ia mai rau!

Olivia, tinem pumnii.

Multumim de intrebare, catelul tot ma latra dar am vazut ca nu musca asa ca nu-l mai bag in seama.
Noi in weekend am tot fost prin livada, trebuie taiati pomii si stropiti asa ca gardul trebe' sa mai astepte, am ce visa vreo doua saptamani.
Maine vine un nene sa-mi faca curatenie in curte si gradina, la cum l-am vazut eu de fortos cred ca-i ia o saptamana!
Am vorbit cu firma de salubritate din oras sa-mi ridice gunoiul asa ca sper ca la stropitul pomilor sa fie ceva curatenie si la noi in curte. (Livada arata okay dar in curte e un jeg infiorator. Am zis ca anul asta asteptam sa vedem cum sunt pomii si pe urma decidem ce mai punem, daca scoatem ceva. In schimb via o sa o scot pe toata, daca e sa ma chinui cu vita de vie macar sa stiu din prima ce am plantat acolo.)
Am facut o lista cu ce imi trebe pentru gradinarit ...respectiv de toate si astept cu interes weekendul ca sa ma duc la cumparaturi

Hai ca v-am impuiat capul. O saptamana excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

nu mai stiu dac av-am spus..am vazut si noi Life of PI....Copilul m-a tampit cu protestele legate de animalele care dispareau treptat..iar la sfarsit a trebuit sa-i explic parabola..de mai multe ori pt ca nu facea sens in capsorul lui
Rox da, Hansel si gretel cel nou..eu am crezut ca-i de copii..si copilul care daduse putin pe repede inainte tot incerca saracul..Io nu cred ca-i film de mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Si eu am vazut cu mandra Life of Pi.....desi a inteles din prima explicatia...era contrariata de ce eu am zis ca se termina cu happy-end ca ei nu i s-a parut asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Patrick si ERva au vazut aseara Wreck-it Ralph. Patrick a fost incantat, Eva venea periodic sa imi zica ca ei nu ii "place filmul asta". dar tot se ducea la loc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si la voi se vehiculeaza ca ne apucam de tabla inmultirii / impartirii anul asta ?!
Ca citeam acum doo subiecte mai jos si am ramas usor uimita ...

Rox, super tare Eva


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Mey gagici eu ieri seara am visat ca eram la vanatoare din rau in mai rau, acum eram cu pusca in mana si-n masina nu ma intrebati ce-am vanat ca nu mai tin minte.

Ziua de luni a fost ok, mai ales ca a iesit soarele si mai ales ca si cutu al nostru a fost cuminte si m-a lasat sa ies pe poarta fara sa-mi umple paltonasul de labe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Daria, la noi profesoara a spus cum ca le va da la final de an o grila(parca) dupa care sa invete tabla inmultirii pina la inceputul clasei a III-a !
Mey, mai stie cineva ceva de Lia ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lia a scris acum la umanitare, i am dat eu un pm ... poate ne citeste si ne scrie cum e cu sanatatea


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Multumesc, Daria !
Liaaaa, cum mai sinteti ??? Da-ne si noua un semn !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Pupam fetele.
Mei fete dragi, eu am o multime de situri, dar din pacate multe sunt pentru scoli sau profesori, ca sa le faca copiilor conturi. Nu merge sa platesti tu ca persoana fizica.
Uite, situl de care spuneam e MobyMath(ptr mate si vocabulary, m-am uitat pe el si numai profesorii sau scoala pot plati. Alt site StudyIsland (ptr amandoua mate si engleza, altul e IXL numai ptr mate (asta are si versiunea libera care iti da voie la 20 exercitii pe zi), altul razkids (numai de reading, si e pe nivele).
Sunt foarte multe situri free deasemenea, dar de cel care va spuneam eu mi-a placut foarte tare ca este ca este foarte avansat.
Sanatate tuturor de la mic la mare.
Noi maine incepem testarile...of, of si mai mai...de sufletul meu, ca nu am invatat inca sa fiu mai relaxata.Copilul e okay...eu sunt mai stresata.
O seara buna Romania, oriunde te-ai afla.

Mergi la inceput