Juniori de Iulie - August * 2004 * (111)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Eu sincer ma apucai de treaba la birou si-mi vine sa plang cate am pe cap. Partea proasta este ca de la vremea asta cetzoasa ma doare foarte tare toata musculatura si partial oasele. Nu as putea sa traiesc in UK, acolo cum ploua ar trebui sa stau pe nurofen zilnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ma uitam acum pe stirea cu zilele libere de 2 si 3 mai, si m-a pocnit ideea - asta inseamna ca si copchii au liber, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza....eu una m-am saturat de vremea asta...
Da Roxi au liber pe 1,2 si 3 mai dar pe 7 mai trebuie sa fie la scoala....sunt curioasa cum se vor recupera zilele de joi si vineri la ei la scoala....noi de exemplu le recuperam in aprilie,sambata
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Iupii, avem minivacanta de Paste! (eu acu' aflai :))))
E scuzabil, am alta chestie pe cap. V-am povestit ca sunt in consiliul de administratie al scolii!? Daca nu, va spun acu'. Saptamana trecuta am participat la o sedinta in care s-a discutat de transferul unor copii dintr-o clasa paralela (a II-a B)...care si-au infipt foarfeca in vene la incheietura mainii de a venit smurd-u' sa-i ia de la scoala! Si invatatoarea de la clasa paralela s-a gandit sa-i mute, de la B pe unul la C si pe unul la A...adica la noi. Consiliul a stabilit in sedinta sa-l lase pe unul la B si pe celalalt sa-l mute la C.
I-am zis directorului ca daca il muta la noi, peste turbulentii nostri care au imbrancit-o pe Maria de i-au sarit dintii din gura, il umplu de hartii...Se pare ca vrea sa convoace consiliul care sa modifice hotararea ... fara mine Am de lucru...:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

neata!
Vacanta? Hmmm nu stiam! La vacante ne pricepem ce-l mai bine ..ce mai trebuie sa si recuperam???hi,hi
Luca azi planteaza cu scoala copaci la Palatul Copiilor...
Cristal ...nasol moment! Succes!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana unde este linkul pt filmulet? Ca eu doar de la job pot sa vizionez filme.. nu si de acasa..si nu=l gasesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Dap, asa este, la vacante sintem cei mai tari, ce mai tre si munca ??
Cristalina, succes, sa fie cu noroc si sa reusesti ce ti-ai propus !! Nasol cu momentele astea la scoala, eu ma inspaimint tare de tot cind citesc tot felul de stiri din astea "criminale"de prin scolile noastre, ma cam ia cu frica de ce sint in stare copchii astia, o carte nu ar citi in pauza ! Prost este ca pastia mici nici nu ii lasa afara (cel putin la noi, la scoala) ca deh, sint cei mari care pot face si drege, dar uite ca si asa tot fac !
Kimmy, nici eu nu am apucat sa vad filmuletul Lilianei, se pare ca a sters linkul in dimineata aceasta, ca nu intelegeam eu unde este mesajul ei, dar era un edit la cel de ieri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

In toate scolile se intampla astfel de lucruri. Chiar si in scoli private si in after schools se poate gasi un copil zurbagiu. Imi amintesc cum intr-un cantonament in care a fost Victor acum ceva ani, a fost si copilul unei vedete din lumea noastra muzicala... ei bine pustiul s-a luat la bataie cu altii pentru ca facea misto de el ca el are telefon nu stiu de care si restul erau mai saraci, aceia i-au aruncat iPhoneul in wc, apoi el de draci ca nu putea sa ii bata s-a pus cu picioarele pe usa de la balcon si pe geam si a scos termopanul din rama, plus fereastra. A venit ma-sa senina a doua zi, a platit daunele, l-a luat acasa (ca sensei i-a zis ca nu-l mai tine) si se pare ca nu i-a spus absolut nimic, nici macar o dojana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cristal, nervi de otel si sa se rezolve cat mai bine la voi

La noi totul e ok, baietelul care a avut problemele de integrare merge la psihologul scolii care este o super doamna si suntem cu totii pe calea cea buna, apele s au calmat si e liniste si pace si intelegere :-)


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nici eu nu stiam nimic oficial, am sa intreb la doamna. dar probabil ca e implicit, daca au bugetarii vacanta...
oricum trebuiau sa fie pe 7 la scoala, ca e o singura zi libera de Paste, nu?

Mergi la inceput