Juniori de Iulie - August * 2004 * (110)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Felicitari sportivilor talentati
Kim, succes cu baschetul, cel mai fain sport


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui amironeanu

Gabi, cum a fost intalnirea cu GM? Eu in continuare caut DVD-ul pentru xbox, cel cu "Your Shape Fitness Evolved", am rugat-o pe verisoarea mea din State, sper sa-l gaseasca.

Pupici,
Andrea de www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank">Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze mai vechi si mai noi


Am prezentat abia pe jumatate ca mi-a venit randul spre sfarsitul sedintei...una peste alta a fost ok...

Dar de ce sa-l comanzi tocmai din SUA??? Uite, il gasesti si www.mediagalaxy.ro/your-shape-fitness-2-xbox360" target="_blank">aici - sa stii ca gasesti la noi majoritatea jocurilor - poate nu cele mai noi, dar nici nu ai nevoie!
Chiar cautam vineri sa vad un top al celor mai bune programe de fitness pe xbox - si cele doua pe care le am eu sunt pe primele 2 locuri in top. Acum ca a aparut si cel de la nike (am descarcat si eu versiunea demo - e destul de greutz...), probabil ca s-a mai schimbat topul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Kim, dulciurile le-am pregatit pentru colegi, eu am gustat o firmitura din negresa...pentru ca a iesit asa de pufoasa, incat am banuit (fals) ca am uitat sa pun zahar.

Matei cica a luat 91 de puncte la evaluare in educatie, mi se pare foarte bine la asa subiect. Are 3 fetite ibn clasa cu 100 puncte, dar la noi punctul forte e mate, asa ca per ansamblu e chiar bine.

Felicitari sportivilor!!! Eu vreau sa il duc pe Matei la innot, cred ca din aprilie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Robi adik dulcegariile le-ai facut tu?....si eu am o colega de servici care s-a aniversat azi si maine este ziua surorii mele "gemene"(este diferenta de 2 ani intre noi,dar cand eram mici toata lumea zicea ca suntem gemene)
Andries felicitari pentru Victor....si eu din martie sper ca mandra sa se tina mult mai serios de baschet sau sa faca o miscare mai organizat...ca nu-i de ajuns teatru si sahul
Maria a luat 94 la evaluare...si ea are 3 colegi din clasa care au luat punctaj maxim...da ce sa-i faci daca ea trebuia sa faca si solnitza din ciorna
Daria cum se mai simte Giulik?
Lia cum te mai simti azi?
o seara buna sa avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !
Si felicitari tuturor copilasilor - sportivi sau matematicieni !!
Cuscrela, La multi ani surioarei tale, sa fie sanatoasa si sa aiba o viata lunga si fericita !!
Va doresc o zi minunata, cafeluta asteapta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

La multi ani Gabitza. Sa iti aduca viata numai bucurii , sanatate si noroc de acum in colo.

Felicitari participantilor la concursuri de stiinta sau sportive. Avem copii destepti si talentati, numai unul si unul.

Noi suntem bine, un pic cam ocupati si stresati(mai mult eu decat ea), caci in 10 zile avem evaluarile nationale. Subiectele sunt de fapt statale, dar evaluarile se dau in toate statele. Aceste evaluari sunt foarte importante...ma rog nu chiar acum, dar la gimnaziu, pentru intrarea in liceu. Si la liceele bune se intra cu punctaj de 100%. Acum sunt importante doar ptr cei care nu le iau, ca fac cursuri de vara sau repeta clasa.

Mai nou suntem vedeta de film...hei stati ca nu e cine stie ce...in scoala la ei se face un film "O lume minunata cu matematica". E vorba de un baiat si o fata (Adela cu un coleg de clasa) carora nu le place matematica. Un ingeras vine si-i duce intr-o lume fara Matematica...care se dovedeste a fi un haos. Asa ca la sfarsit se termina cand Adela fericita ca s-a reintors in lumea reala face o demonstratie de matematica la SmartBoard.

Eu in continuare ocupata cu predat, cursuri de luat etc.

A si ultima perla:
Eu pupacesc copilul in drum spre casa de la scoala si-i zic...copilul mami cel bun si drag...dar cam rasfatat, asa e?. La care Adela raspunde... normal, ca doar nu oi vrea sa fiu perfecta...e boring.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza! Multumesc inca o data pentru urari!

Ioana, felicitari pentru punctaj! Da, eu am facut prajiturile si s-au mancat pana la ultima firmitura! Va dati seama ca suntem peste 70 in birou...

Liliana, vedeta de film, woaw! Bafta la evaluari!

Gabriela, acusi am si eu un review cu GM...brrr...


va pup, o zi frumoasa!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
sa aveti o zi buna de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana succes vedetei!!!!!!!!!!!...si succe la evaluari!! Ce tare mi se pare ca s-a schimbat sistemul de invatamant american...in bine evident!

Aseara am fost la baschet! A fost super..profu a zis ca se vede ca nu bate mingea pe maidan Profu' este un tip la 2,02 , negru (din Nigeria), fost baschetbalist la Faru,Brasov, Pitesti la Steaua si in Belgia.http://basketball.eurobasket.com/player/Toyin_Orishadare/CSA_Steaua_Bucuresti/51128 .cred ca am facut o alegere tare buna..Pretul nu vi-l spun ca-i rusinos de mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Suuuper Kim !!! Lasa ca va invata tot-tot Luca in scurt timp Ma bucur pt pretul modic, asa si trebuie !
Polux, succes Adelei

Multu` si noi de intrebare, don`soara nu a mai facut febra de doo zile, ieri la scoala a fost afara dar cu geaca :D ; aseara la 8 era in pat obosita, dimineata la 6 juma in picioare ca doar am anuntat-o ca merge pe 9 :D Avea prima ora ed.fizica si nu ne-am strseat :D
Dadaca insa e tot nebuna si sufera de scenarite paranoice, ca mvaaai dice tuseste, dice are muci, dice a facut febra, dice nu se stie ce are ca sigur are ceva poate ceva ascuns, abia m-am abtinut sa n-o trimit la naiba ... Nu o suport, m-a depasit demult in paranoia :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput