Juniori de Iulie - August * 2004 * (110)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Bravos, Kimmy !! Way to go !! Ma bucur ca i-a placut lui Luca la baschet si foarte bine pentru pretul gasit, asa si trebuie !!
Daria, bine ca Giuli e ok , dadaca nu-i bai, da-i ignore !!
Liliana, felicitari pentru mica movie star ! [ bafta la SAT-uri (parca asa se numesc, nu ??) si chiar ca Adela are dreptate, perfect is boriiing !!
Aici la Bucuresti iarasi a disparut putinul soare in picla, m-am saturat literalmente de cenusiul asta ?! Vine primavara aceea ori ba ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

unde-i sala de baschet? io-s curioasa unde mai sunt copiii care bat mingea pe maidan :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Bravo kim pentru baschet!! Lasati balta "evaluarile" cu 100p rezultat, mie tot mi se par ne-naturale Un 94p de exemplu mi se pare mult mai realist!! Adica prefer un copil cu 90p la "stiintifice" dar in acelasi timp capabil sa-si faca normativul la sport, sa mai "bata mingea" de doua, trei ori pe saptamana, sa mai rupa si ceva in engleza, sa joace sah, sa mearga la bazin.. hai sa nu legam copiii cu lantul de birou sa invete de 100p la mate sau romana ca o iau razna!! Si ei si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Copii mai sunt, nu mai egzista maidane pe care sa bati mingea !! Avem acum terenuri cu gazon artificial ...
Edit - si sint de acord cu Andries !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noi o mai batem vara ... intre doo curse de bicla sau cine ce are in parculet sau jos la bloc :D
Dar fi`mea tot nu vrea la baschet :( Nu a fost ok organizarea de la inceput si nu ii place.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

prin maidan ma rfeream la orice loc unde sa te poti juca cu mingea..in genral copii de la blocurile din apropierea unei scoli,folosesc acel spatiu..apoi in parc..Luca nu pune mana/picior pe minge...la asta m-am referit..Sala este sala lor de sport, a scolii , de 2 ori pe saptamana cate o ora.Untul scoate din ei!!Nu au stat copii aceia 60 minute..deloc!! Cum este unul mai apatic..primeste mustrare..dormi sau joci?? Nu mi-a dat in cap sa filmez!

Andries eu nu-s obsedata de 100 pct..dar nici 70! Ieri m-am intalnit cu profa de sport si am auzit ce aud mereu..nu este atent!Nu ca deranjaza, sau se joaca cu altii...nu-i focus pe ce trebuie facut!Raman la ideea de o forma usoara de ADHD..si atunci tare greu ne va fi cu scoala ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nu-i atent ca il plictiseste poate profa de sport.
Nici a mea nu e incantata de asta a lor ... doar cand fac fitnes pe muzica. Dar la karate face ca`n armata o ora` juma` si iese zambind larg, desi antrenoru` e mai sever asa. Nu toti au har, eu asa zic.
A mea de exemplu e constienta ca la mate pt ea e greu si asta o face foarte atenta. Ca nu cumva sa piarda explicatiile ca stie ca apoi nu se descurca. Asta a fost stresul ei acum cu boala, daca pierde lectia noua la mate ... d`aia ca nu-i place si nu-i usor.
Despre cunoasterea mediului nu zic nimic. Inca suntem la faza aia in care ii explic ca si aia e o materie, ca restul. Nu intelege. Nu-i place si gata.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Si noi am avut un close encounter cu profa de sport a lui Andrei ... de cite ori o vad imi amintesc de Hitleru lu' Carmencita !! La orice mica abatere pune copiii sa faca cite cinzeci de bucati genoflexiuni !? Nu zic ca astia mici sint niste sfinti, dar ora de sport trebuie sa fie recreativa, nu ceva gen teren de armata !! Totul a culminat cu faza cind l-a data afara din ora pe giz pentru ca a ris de nush ce coleg care vorbise mai aiurea (ca la noi la scoala, iarna, fac orele de sport doua clase impreuna in aceeasi sala, uneori se mai nimeresc clase mai mari alaturi de cele mai mici).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Kim, ff misto! parca nu stii ca si Patrick e ...afon :) (la minge). in schimb sora-sa e spirt :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si la noi se nimeresc 2-3 clase impreuna si astora mici le e ciuda ca tre sa imparta :D Numai nemultumiri au si nu-i suporta si toti comenteaza ca ei sunt mari sa mearga afara in frig :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput