Juniori de Iulie - August * 2004 * (110)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Si l-a Stefi ii schimba doamna o data la doua saptamani, de obicei sunt o fata si un baiat, nu stiu daca tine cont de preferintele lor, chiar o voi intreba pe Stefi. Cu doamna nu am mai vorbit de vreo doua saptamani, daca nu ma suna eu presupun ca Stefi e ok

Lia, si eu cred ca este ceva pe baza de stres si oboseala si care ti-au afectat bila. Am o prietena f. buna, avea cam aceleasi simptome ca tine, dar ea a fost la o dr. specializata pe medicina traditionala chinezeasca, i-a facut tare bine. Poate ar trebui sa incerci si tu un masaj, o acupuntura, ceva alternativ.

Si Stefi are cite o tema de citit la lectura, acum au Vrajitorul din Oz. Si-a adus aminte ca trebuie sa citeasca toata cartea si ea a citit doar cinci capitole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Io cred ca e e vremea sa incep sa ma stresez , sa slabesti asa fara nici o cauza cu toate analizele bune...nu cred ca e doar stresul si firea Liei, ceva ceva medical tot cred ca exista ca nu te apuca simptomele astea chiar asa degeaba. sper sa descoperi rapid ce e si sa te faci bine.

Despre faza cu mintzitul eu zic ca tu ai exagerat, nu te supara pe mine, sunt convinsa ca copilul nu a dat faptului importanta pe care o dai tu. am discutia asta zilnic cu sotul meu ca omit sa zic lucruri, da' ce frate e politie sa raportez totul la secunda? Sunt lucruri banale carora nu le dau importanta si mereu iese scandal ca am omis sa zic. Asa ca nu mai zic nimic ca ma enerveaza chestia asta cu omisul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sau poate a omis sa ti spuna ca sa nu faci scandal ?!
;a noi ii muta o data la 2 saptamani pe acelasi sir cu o banca in spate asa ajung toti in fata apoi in spate sa nu fie dom`le cu discriminare :D Ei stau in banci individuale ceea ce o incanta pe fi`mea la amxim.
Fi`mea a facut ieri primul 39,5 din viata ei, dadaca m-a sunat sa vin urjent acasa. Acum e intre 37 - 38 de atunci.
Si nu vreti sa stiti ca are de inghitit pastile si sunt la un pas sa innebunesc.

Weekend frumos tuturor


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

La noi ningee marunt, inca de dimineata !
Daria, sanatate Giulikai !!! Sa stii ca si eu am imbatrinit cu ceva ani incercind sa il fac pe giz sa inghita pastile !! Insa la ultima faza cu bronsita medicul i-a dat un medicament care era numai sub forma de pastila si m-am intrebat daca nu cumva imbatrinesc definitiv rugindu-ma de copil sa inghita ... am avut o surpriza placuta, ca a mers din prima, mie mi-era ca se inneaca cu ele sau inghite apa dar pastila nu (ca s-a mai intimplat ). Noroc ca si pastila era destul de mica si nu a fost nevoie sa o tai in doua (nici nu ar fi mers oricum, ca era daia capsulata si praful dinauntru era amar ca fierea !!).
Asa ca poate vezi, o sa reuseasca si Giuli !!
Tin sa precizez ca de atunci de la data succesului, Andrei nu mai vrea altfel decit pastile sa inghita, gata cu siropelele !!
O zi faina si cu sanatate multa sa aveti !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

mie imi vine tare greu sa accept ca voi nu stresati copii sa citeasca..nu va suparati pe mine!

Daria ia mataluta un prosop ,uda-l ...si strege toto corpul ,daca nu vrea un dus mai recisor..scade garantat cu 1.5-2 grade febra..si fara pastile!!Daca are mai mult de 3 zile este cazul de antibiotic..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

I am facut ieri baita cum mi a zis Rox, asa a ajuns la 37,5 in 30 de minute; ea era vesela dar obrajii ii ardeau efectiv. Are antibiotic, ca are un gat si o haraiala de zile mari, tocmai pastilele astea sunt sfarsitul pacii in casa ... dimineata a fost un scandal monstru iar, pt juma pastila taiata ...


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kim222

mie imi vine tare greu sa accept ca voi nu stresati copii sa citeasca..nu va suparati pe mine!


Nu se supara nimeni, stai linistita !! Doar ca eu am obosit sa rog, sa explic, sa spun, sa ... you name it, macar macar ar citi ceva, dar nada !! Si mi-e nustiucum sa aplic pedepse pentru ceva ce ar trebui facut din placere, ca stiu cit imi este mie de drag sa deschid o carte !?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

de cat timp (cate ore) ia antibioticul??

Alice daca asteptam sa le placa...sunt alte vremuri din pacate...

Azi a fost Nastasescu la romana, a fost cineva?? Luca a inceput bine prin a fi timorat..i s-a spus ca nu ete in sala care trebuie..ca el a semnat Luc aAlexandru si ei au considerat ca a venit unul ca nu platise..a trebuit sa sune dupa invatatoarea..in plus le-a zis 2 ore si au fost 80 minute..ca la noi la nimeni! Prin urmare nu a facut o intrebare si nu a verificat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Alte vremuri ... da, asa este, din pacate ! Cind invatamintul romanesc o sa se mai miste outintel in directia in care trebuie sa o faca, am sa ma mai gindesc sa fac ceva mai mult decit fac acum. Tocmai citeam la "discutii generale" un subiect interesant pe tema asta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Dariainsanatosire grabnica lui Giulik.....la noi algocalminul fiola merge bine la temperatura mare si multee lichide....Maria nu inghite nici un fel de pastila asa ca imi inchipui cum stai cu nervii...
Kim,mandra a fostlor li s-a zis din start ca-s 50 de minute,ea zice ca a facut tot,vom vedea la rezultate....i-am zis de 100 de ori sa nu se grabeasca si sa nu iasa inainte de expirarea timpului....ma suna dupa o ora ca a terminat...io in gandul meu uite ce cupil ascultator am....la pranz scoate din ghiozdan o "solnita" din hartie cu un joculet pe ea...o intreb de unde-l are....pai l-am facut azi in clasa din ciorna de la concurs, ca ma plictiseam,terminasem si ma verificasem de 3 ori
La noi doamna ii preseaza mult cu cititul si povestitul...asa ca timp sa-i strecor altceva decat ce le da doamna nu prea este ....mai nou imi rasfoieste cartile pe care le citesc io

Mergi la inceput