LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (43)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

helou
sunt cu A In brate....deci nupot scrie mare lucru....dupa ce ca ma incurca la butoane tipa si cat o tin plamanii...mami da a cupii cu catite...traducerea..mai da la copii cu clatie,adica la filmuletele cu Crisi si Cata.....
ga
ta ma ridic de aici.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

ba da, trebuie sa ma agit Ca sa iau o hotarare buna cand va veni timpul, trebuie sa fiu informata

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


la ce te referi ? la invatatoare ? ca din cate stiu nu mai putem opta pt ce scoala vrem, ci de cea de care apartinem...iar cu intrarea in scoala pregatitoare tu stii ceva de cei 6 ani impliniti ?
eu sincer nu prea ma agit, am o singura scoala in zona
si la mine la servici mamicile se agita care mai de care cu scoli/gradinite particulare faimoase..licee europene.. ca sa nu mai zic de era tabletelor, jocurilor pe calc...
oare nu se mai poate invata altfel in ziua de azi ? adica o scoala normala, fara pretentii, poate chiar din provincie...

scuze de off topic, dar sper sa mai aflu pareri de la mamici mai informate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neata

Am mai scris un mesaj dar mia smuls Teea laptopul din brate si asta a fost. Decat sa ma pun cu berbecul o las in pace 3 min si se calmeaza. Mai nou facem ca berbecii, ne dam cap in cap

Ziceam de servici, e misto sa mergi si la lucru, vorba lui Somleac, mai te destinzi, mai schimbi pareri, te vopsesti mai des, mai aflii barfe, noutati. Problema **dupa parerea mea** este atunci cand faci aproape 2 ore dus intors si ti/e frecata toata ziua. Eu lucram pana la 4 si eram acasa la fara ceva. Era ok, dar ce te faci cand iesi la 6? Ajungi acasa terminata si intri direct la baite

Mie astia de la servici mi/au zis sa ma intorc dupa 6 luni dar nooo waaaay! doar nu/s nebuna. Un an minim si asta daca sar cu ceva super oferte

Eu am oalele pe foc...fac piure cu ficatei cu usturoi si mirodenii.
Azi e ziua iubitului mei si diseara sarbatorim in 3


INA LA MULTI ANI , SA FII SANATOASA SI SA TE BUCURI DE FAMILIA TA LA MAXIM

Revin cu alt mesaj

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 36s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

In primul rand imi scuzati scrisul. Nu merg multe taste dar mai important e ca nu merge cratima si tb s adespart cu /. Nu sunt obisnuita si mai uit

Am si eu nevoie de parerea voastra: De vreo cateva zile Teea nu se mai trezeste dimineata, sase sau sapte dim, pt a bea laptele.Se trezeste la 8, 8.30 chiar si noua dar nu mai vrea lapte deloc. Mananca direct cum ar veni micul dejun si mananca bine. Ai vostri fac la fel? Daca ma trezesc eu la 7 si ii dau latele in somn, il bea dar nu m/i se pare ok asa. Ar trebui un program in functie de cum vrea ea. In acelasi timp si laptele e f important

so, help pls

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 36s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

In primul rand imi scuzati scrisul. Nu merg multe taste dar mai important e ca nu merge cratima si tb s adespart cu /. Nu sunt obisnuita si mai uit

Am si eu nevoie de parerea voastra: De vreo cateva zile Teea nu se mai trezeste dimineata, sase sau sapte dim, pt a bea laptele.Se trezeste la 8, 8.30 chiar si noua dar nu mai vrea lapte deloc. Mananca direct cum ar veni micul dejun si mananca bine. Ai vostri fac la fel? Daca ma trezesc eu la 7 si ii dau latele in somn, il bea dar nu m/i se pare ok asa. Ar trebui un program in functie de cum vrea ea. In acelasi timp si laptele e f important

so, help pls

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 36s


Cata manaca direct micul dejun, sandvis, ou, cremvusti care au la sf si canuta cu lapte/sana/chefir sau cereale cu lapte
Bine..Cata are programul asta de aproape 1 an ..ca nu i-a placut prea mult nici un fel de lapte in afara de al meu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna si de la noi!

INA, La Multi Ani!

Alexina, ce sa-ti spun, Luca nu mai bea de mult asa. El se trezeste intre 7.30 si 8, mai sta prin casa, la joaca, la desene cam 30 de minute, apoi ne asezam la masa. Mananca micul dejun si apoi bea laptele, cam 150-180 ml. Asta e programul de mult, inainte sa faca un an s-a setat asa.

Simo, ma bucur ca te-am citit. Sanatate puiului! Cat despre Arsi, eu ce sa va spun, ca Luca nu zice decat vreo 6-7 cuvinte. Atat. Nici ca animalele nu vrea sa faca, nimic. Desi avem carti, ne uitam pe el, ii citesc... dar nu-mi fac probleme. Vorbeste pe limba lui cat e ziua de lunga, deci va vorbi el si romaneste. Incerc sa fiu relaxata, nu vreau sa ajung genul de parinte stresat.

Miki, tu ziceai de scoli... eu sunt profesoara. La o scoala de cartier, despre care se spune ca nu-i printre cele bune, cele minunate. Si totusi si eu si ceilalti colegi ne facem meseria destul de dedicat. Sigur, avem si noi cateva "uscaturi" printre noi, recunosc. Dar fiind in mediul asta, stiu ca fiecare, dar absolut fiecare scoala, le are pe ale ei. In plus, am avut elevi care au obtinut rezultate deosebite, depasindu-i pe altii de la scolile "minunate". De unde deduc ca important e sa conlucreze familia cu scoala si lucrurile vor fi ok. Asta e parerea mea din interior.

Ma duc sa culc pitica, va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:


buna am mai aparut si eu pe aici ..acum tot migalesc la bentite si clamite si nu prea mai am timp de nimic AM PUS POZE PE CONTUL COMUN PTR CN ESTE INTERESAT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:


miki, deocamdata se stie ca pregatitoarea este obligatorie, iar copii nostrii pentru ca nu vor avea 6 ani impliniti la 31 august 2014, avem posibilitatea
1. sa-i mai lasam un an la gradi- sa repete grupa mare, si sa inceapa pregatitoarea un an mai tarziu, la 6 ani si 9 luni (Cristi), resp. cls I la 7 ani si 9 luni.
2. sa mergem cu ei la o evaluare si sa-i primeasca la pregatitoare la 5 ani si 9 luni, deci cls I sa inceapa la 6 ani si 9 luni.
Cei care au 6 ani impliti la 31 august intra obglibatoriu la pregatitoare.
Eu tot caut pareri ale mamicilor care i-au dat la pregatitoare inainte de 6 ani, si cum s-au adaptat copii.

Yasmi, si tu va tb sa o duci pe Iasmina la evaluare, nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi


Mada, miki, stati clame, nu va agitati de pe acum cu clasa 0 , se schimba atatea de la an la an....nici noi care incepem in toamna nu stim sigur nimic


ba da, trebuie sa ma agit Ca sa iau o hotarare buna cand va veni timpul, trebuie sa fiu informata

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


pai de acum de agitit degeaba si eu m-am agitat dar nu cu 1 an inainte ci doar cateva luni si degeaba.....nici acum (anul trecut peste 2 saptamani incepeau inscrierile!!) nu se stie NIMIC EXACT!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra


miki, deocamdata se stie ca pregatitoarea este obligatorie, iar copii nostrii pentru ca nu vor avea 6 ani impliniti la 31 august 2014, avem posibilitatea
1. sa-i mai lasam un an la gradi- sa repete grupa mare, si sa inceapa pregatitoarea un an mai tarziu, la 6 ani si 9 luni (Cristi), resp. cls I la 7 ani si 9 luni.
2. sa mergem cu ei la o evaluare si sa-i primeasca la pregatitoare la 5 ani si 9 luni, deci cls I sa inceapa la 6 ani si 9 luni.
Cei care au 6 ani impliti la 31 august intra obglibatoriu la pregatitoare.
Eu tot caut pareri ale mamicilor care i-au dat la pregatitoare inainte de 6 ani, si cum s-au adaptat copii.

Yasmi, si tu va tb sa o duci pe Iasmina la evaluare, nu?


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


pai Mada de cand ma tot agitam eu cu mersul la scoli, vb cu directori, etc etc etc

miki,nu esti obligat sa dai copilul la scoala de care apartii!



Mergi la inceput