Dieta hiperproteica ???

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io nu sunt de acord fara sport. Nu exista scuza cu motivul medical, banii sau timpul. Sunt o multime de filmulete pe youtube, 10-20 min, gasesti ceva care se potriveste conditiei tale medicale si poti face acasa inainte de scularea giuliei sau dupa culcare desi poti face si cu ea fara probleme banuiesc ca nu mai e bb mic.

Spor la dieta, dar miscarea e egal importanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Poi am si scris ca ma dau cu bitza, dar nu mai mult de cate 10 minute / zi ...
In fct de buget, as vrea sa ajungem la inot, macar sambetele cate o ora.
Eu cu coloana am probleme, o veche hernie de disc, asa ca nu prea pot face ce as vrea, adica abdomene.
Si sunt destule scuze, care nu sunt povesti, mai sunt si altii care nu pot sa faca sport din diverse motive si nu cred ca sunt de condamnat.-


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

hernie de disc nu sarituri, abdomene depinde de care faci, sunt o multime de abdomene ok, in rest pilates, yoga nu au nimic cu hernia, se pot face acasa fara bani cheltuiti.
Zau ca nu exista scuze :), nu respinge din start idea ai sa vezi ca rezultatele vor fi mai rapide.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

nu le resping din start, dar acum , ca sa ma apuc de ceva, am nevoie de 10 kg in minus rapid. dupa care putem vorbi de miscare fara sa gafai.
Te rog sa mi spui care sunt abdomele indicate. Oricum dupa ce le incerc, noaptea aflu cum fu :D daca dorm, ori ba :-)


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

o sa gafai si cu 10 si cu 20 kg in minus. Si evident ca la inceput nu o sa reusesti dar incet incet ajungi sa te perfectionezi. cum am zis pilates si yoga sunt potrivite, toate posturile in care incordezi burta si incerci sa iti tii echilibrul te ajuta.
Ma uit pe net putin si iti dau link ca e greu sa descriu miscarile.
Si nici nu cred ca abdomenele executate corect iti afecteaza hernia dar cred ca nu tii spatele drept, ai tendinta sa indoi spatele in zona herniei si de acolo senzatia ca nu le poti face.
eu traiesc cu discopatie si am mereu dureri in perioadele fara sport si sunt nevoita uneori sa iau calmante. Cand fac sport constant situatia se inbunatateste dramatic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ma doare si de la abdomenele scurte, alea rapide, nush cum sa le zic. Sau de la ridicarile de picioare.
Sigur ca voi mai incerca, dar nici nu o sa mi dau duhul de la ele :-))


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

E undeva un tabel cu alimente si citi carbohidrati maxim?
Inca n-am inteles exact cite kg se dau jos si in cit timp.Am inteles ca nu toate organismele reactioneaza la fel ,dar cel mai putin posibil cit se da jos?
szivarvany,cit ai dat jos in astea 8 zile?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

eu nu ma cantaresc din motive psihice.
insa in 7 zile am scazut cu un nr la pantaloni :D

dar,
eu tin f strict primele 14 zile: doar carne, oo, braneturi fermentate, varza murata si castraveti proaspeti sau murati; fara cafea sau ceaiuri de fructe, doar ceaiuri gen musetel, menta, cozi cirese, apa muuulta.



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

uite aici cateva exemple:
http://www.shape.com/fitness/workouts/lose-pooch-best-exercises-lower-abs

sunt convinsa ca nu e hernia ci pozitia defectuoasa combinata cu lipsa exercitiului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Marina, multumim pt sfaturi, poate le sunt de folos si celorlalte cititoare


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput