Dieta hiperproteica ???

Dieta hiperproteica ??? | Autor: szivarvany

Link direct la acest mesaj

Tine cineva acest tip de dieta acum ?
Sau a tinut cineva si i-a mers foarte bine ?

Astept pareri de la cunoscatoare

____________________________________________________
Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_____________________________________________________

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Mamagiuliei (eu una asa te-am cunoscut...asa o sa iti zic ;-),io nu sunt cu dietele,dar banuiesc ca asta de o zici tu acum,e Dieta ketogenica,sau ceva asemanator.
Pe facecarte e un tip,un dr de la Spitalul Sf Ion din Bucuresti care asa traieste de ceva vreme .Si multa lume slabeste urmandu-i sfaturile.
Poate il stii,poate nu,dar eu ti-am zis ;-)


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nu, nu il stiu E bine de stiut ca traieste :D
Eu sunt ziua 4 si sunt in cursa lunga .


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

da,ametota cum sunt,nu ti-am zis si cum il cheama pe nenea doctorul...Andrei laslau,Iti las link pe FB

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany
E bine de stiut ca traieste :D


corect!
Iti tin pumnii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany
E bine de stiut ca traieste :D


corect!
Iti tin pumnii




'Cos what I feel is the only truth for me


stii tu, inca un pic si sunt declarata semi-moarta


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Dar ce mananci zilele astea? Carne cu carne?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

stii tu, inca un pic si sunt declarata semi-moarta




barbata'miu ti-ar zice ca "mai ai 1 la viatza'.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

oo, carne de pui, cascaval, telemea, cash si muuulta varza murata
beau 2 l ceai, combinatie menta, musetel, cozi cirese, verde
miscare mai light pe bicicleta de camera seara si dimineata



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Nenea doctorul cu ketogenica baga si f multe seminte si oleaginoase ,unt.Daca intrii pe pagina lui de Fb iti da si idei de meniuri.Eu vreau s ail bag pe al meu Baloo la dieta asta,ca si asa lui ii place carnea si branza ;-) Si restul,pe langa ,la el merge ca a tinut acum 10 ani 1 an de regim si nu a pus gura pe sare sau dulce..nimic,dar nimic.Apoi puteam sa nu pun eu sare in mancare ca el habar nu avea

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zala spune:

Mama Giuliei, eu tin keto sau very low carb, cum vrei s-o numesti. O tin de aproape trei ani si-mi merge excelent. De fapt, acum e stil de viata, nu mai e dieta.

La mine alimentatia se bazeaza pe multe grasimi, in primul rand, apoi proteine si apoi ceva carbohidrati, asa, de samanta. Am si perioade de incarcare, in care mananc o zi sau doua multi carbohidrati si ceva proteine - asta ca sa nu-mi stea tiroida pe loc.

Dieta hiperproteica cred ca e Atkins sau o forma asemanatoare. Am luat-o si eu in considerare. Ceea ce m-a determinat sa n-o pun in aplicare a fost faptul ca organismul se obisnuieste sa consume proteine pentru energie, proteinele inseamna muschi, inima e si ea un muschi, iar eu nu vreau sa mor de infarct - rationamentul e mai dezvoltat, dar versiunea foarte scurta asta e. Plus ca eu mi-am cautat o dieta pe care s-o pot transforma in stil de viata. Pe termen scurt cred ca hiperproteica e in regula, dar nu te-as sfatui sa faci sport organizat in perioada asta - mers pe jos si miscarea fizica cotidiana, gen curatenie casnica si carat cumparaturi sunt de-ajuns. Asta e valabil si pentru keto. La inceput si la keto si la Atkins poti avea neplaceri - simptome de tip 'gripa', ameteala mare la efort, senzatie de ceata in minte etc. Te pot tine de la o zi pana la maxim doua saptamani. Ti-am zis ca sa nu te sperii daca ti se intampla. Oricum, nu sunt diete care sa fie combinate la inceput cu miscare suplimentara.

Si inca ceva: inainte sa trec pe keto eu mi-am facut toate analizele. Le-am repetat apoi la doua luni si la trei luni dupa ce-am inceput, sa fiu sigura ca e totul in regula.

Edit: :))) Am observat ca si eu tot cu Mama Giuliei te-am luat, fara sa-mi dau seama. Culmea e ca atunci cand ti-am citit mesajul ma intrebam ce s-a intamplat ca nu mi se mai pare asa greu de scris si pronuntat nick-ul de-acum.

Mergi la inceput