LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

yasmi, nici eu nu vazusem poza aseara...dar bineinteles ca nu m-am uitat unde trebuie , da este f frumos. Ai facut programare pt Iasmina luni? dr pediatru ce a zis?

somleac, vai da' ce oferta ... mai bine mergeti cu cortul Cand ream mica mergeam cu ai mei numai cu cortul, era superb pentru mine Daca ne-am gasi o gasca de prieteni care sa vrea sa mearga si acum as merge cu cortul

miki, da, stiu ca nu tot bucurestiul este frumos, dar zona in care stau eu, este chiar foarte, foarte frumoasa, sectorul 3. Sunt f multi copaci, spatii verzi frumos amenajate cu floricele si tot soiul de palante, unde nu sunt spatii verzi sunt ghivece maari cu flori, locuri de joaca o garla, la 2 min de mine sunt saptii de joaca in diferite directii, ca sa nu mai pun parcul IOR. supermatket aproape, gradinite de stat frumoase. Eu satu pe o straduta, si se matura trotuarelele, apoi vin masinute care matura si strada. Nu sunt adepta cluburilor, ca nu e genul meu, dar in oct cand am fost la petrecerea burlacitelor la fina mea, in Centru Vechi era asa o atmosfera antrenanta si forfota pe care am vazut-o doar vara pe litoral, dar in Centru vechi e mereu asa. Si mie mi se pare ca fata bucurestiului se schimba in bine din ce in ce mai mult. Cred ca 50% din blucurile din zona mea au fost reabilitate termic, acum au culori vii, frumoase. Eh, as putea sa vorbesc mult despre frumosetea Bucurestiului, ba chiar ma gandeam sa cutreier bucurestiul si sa fac un album cu cladiri vechi frumos restaurate ...candva chiar am sa o fac..poate chiar vara asta, cu copii de mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

fetelor, sa va fie de bine vinul baut seara , mi-ar place sa beau si eu, dar mie nu-mi place ma mai imbie sotul cu cate un pahar dra nu pot sa beau. Prefer ceva dulce gen crema de whisky

deea, va steptam. Pe bune! Stabilim o dupa-amiaza de week-end doar pt clatite , bineinteles o asteptam si pe Stefy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Neata!

yasmi, nici eu nu vazusem poza aseara...dar bineinteles ca nu m-am uitat unde trebuie , da este f frumos. Ai facut programare pt Iasmina luni? dr pediatru ce a zis?

somleac, vai da' ce oferta ... mai bine mergeti cu cortul Cand ream mica mergeam cu ai mei numai cu cortul, era superb pentru mine Daca ne-am gasi o gasca de prieteni care sa vrea sa mearga si acum as merge cu cortul

miki, da, stiu ca nu tot bucurestiul este frumos, dar zona in care stau eu, este chiar foarte, foarte frumoasa, sectorul 3. Sunt f multi copaci, spatii verzi frumos amenajate cu floricele si tot soiul de palante, unde nu sunt spatii verzi sunt ghivece maari cu flori, locuri de joaca o garla, la 2 min de mine sunt saptii de joaca in diferite directii, ca sa nu mai pun parcul IOR. supermatket aproape, gradinite de stat frumoase. Eu satu pe o straduta, si se matura trotuarelele, apoi vin masinute care matura si strada. Nu sunt adepta cluburilor, ca nu e genul meu, dar in oct cand am fost la petrecerea burlacitelor la fina mea, in Centru Vechi era asa o atmosfera antrenanta si forfota pe care am vazut-o doar vara pe litoral, dar in Centru vechi e mereu asa. Si mie mi se pare ca fata bucurestiului se schimba in bine din ce in ce mai mult. Cred ca 50% din blucurile din zona mea au fost reabilitate termic, acum au culori vii, frumoase. Eh, as putea sa vorbesc mult despre frumosetea Bucurestiului, ba chiar ma gandeam sa cutreier bucurestiul si sa fac un album cu cladiri vechi frumos restaurate ...candva chiar am sa o fac..poate chiar vara asta, cu copii de mana

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


da madutza, de frumos e frumos..mai ales daca vii mai rar
eu in perioada cand visam sa-mi iau zborul spre un oras de provincie (bine, eu oricum veneam din provincie deci era explicabil ), imi doream nu din cauza locului, ca nu e curat/ingrijit ci din cauza oamenilor..eu nu sunt cu agitatia, cel putin nu mai sunt..imi plac oamenii molcomi, orasele linistite..intelegi tu..
se intelege de ce stau acum unde stau..e liniste de auzi si musca..curatenie nu mai vorbesc, oamenii se cunosc intre ei ca la tara, o comunitate mica si stransa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki bravo pentru examen

bb_yasmi gata am vazut poza, este superb acolo

madutza nici eu nu sunt deloc cu vinul. cel mai mult beau bere dar asta chiar merge, parca te unge pe gat

somleac chiar ca mai bine mrgeti cu cortul aia numai oferta nu este

deea acum a luat wc-ul la rand? hai nu te mai enerva ca mai rau iti faci. tare as vrea sa va cunosc, s-o vad si eu pe Anna, mai ales
Anastasia stie ca nu are voie sa puna mana ca acolo facem caca si pisu si nu punem mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

ei mada am glumit...ce sa mai venim in casa...lasa ca ne intalmin in w-e cand s-o face cald....ca dor imi e de stat prin parc..m-am saturat de stt in casa.....
ce crezi ca am executast acum 7 clatite..asa m-a bazait anna si nu a vrut sa mance nimic...nu mai tacea..veau catiteeeee....si doar ce facusem aseara....da nici clatita nu a mancat multa.....ma enerveaza din ce in ce mai mult cu mancarea asta

si eu sunt inebunita dupa bucuresti....dupa agitatia lui...eu am inceput sa ma ingras din 2009 de cand m-am mutat aici....cred ca de stres...urasc linistea asta din zona...si lipsa de activitate..pai cand eram mai in oras imi placea ff mult sa merg pe jos...parca ma linistea agitatia din intersectiile mari din zona..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Miki felicitari!!! zici ca nu te-ai mai opri din munca acum....
Roxy pai ca se nu cunoasteti la ''propriu'' sau in actiune trebuie sa stati 1-2 zile cu noi..ca in compania unui strain nu prea ne aratam adevarata fata....
cand a venit maica mea ,cel putin in prima zi a zis ca-i tare cuminte..in limite neormale...ba v-am zis o lua ea in brate sa o urce si coboare ca era asa miorlaita ....si isi dadea niste gene pe spate cand cerea ceva de sus ,de credeai ca nu urca in viata ei niciodata pe la etaj neinsotita si sustinuta pe scari....apoi cu alte jocurii si faze la fel...ei totul a fost in limite normale pana marti dupa somnul de la pranz..atnuci a incept sa se dezlantuie..adica sa faca cum face deobicei....pai saraca maica mea cu toata bunatatea si apararea ce i-o lua deja se vedea ca nu-i mai tine fata....anna urca intr-o secuna la etaj ..mamai dupa...saraca maica mea a urcat si coborat scarile astea cat pt 5 ani ...ii tot ziceam sa nu se mai duca dupa ea ca am incuiaty usile pe etaj..da ea nu si nu....a facut ceva fitness la 74ani....miercuri a atins apogeul cu ea ..mai ales dimi cat am fost eu plecata vreo 2 h jumate...pe seara iar....si la culcare a spart si o veoza...ultima..ca una o sparsese cand a inceput sa merga....daca pana atunci nu ma mai bagasem intre ele ..moama am luat-o pe sus pe A si am pus-o in patut fara drept de vizita/dragalit din partea mamaei....si pe mama am dat-o afara din camera....ca ii tot lua partea....mpr de oftica ca dadusem si o gramada de bani pe veioze
azi a plecat mamaie..dar de ieri ii cam interzisesem sa-i mai dea asa nas...ca si eu aplicasem ce imi spusesem si voi..adica sa nu ma bag....asta faceam si la s dar mai mult cand nergeam la ea..nu la mine acasa unde am niste chestii stabilite....
ma duc ca iar e liniste..sigur mestereste ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, sper sa fie doar o faza de lipsa de somn la Anastasia, si sa-si reia programul normal. Si mie mi se apre important somnul de pranz. daca poti insista sa doarma, la gradi va fi cam nasol daca nu doarme la pranz. Baiatul cel mare al finilor nu vrea sa doarma dupa-amiaza si de la gradi le-a spus sa vina sa-l ia dupa pranz pt ca din cauza lui nu pot dormi restul de douazeci si ceva de copii...el e tare vorbaret ...acum e in cls I si abia se abtine sa nu vb in timpul orelor
Pe de alta parte, o alta fina imi spunea ca ea nu putea efectiv sa doarma la pranz..nu ca nu vroia...si i se parea un cosmar ora de somn de la gradi unde trebuia sa stea intinsa in pat, sa nu faca nimic pt ca ceilalti dormeau...deci nici sa fortezi nu e bine...cateodata nici nu sti cum sa o mai dai. Ai mei pana acum vad ca nu rezista fara somnul de pranz
Ziceai ca la voi e totul alb? Si la noi pana aucm a plouat si acum a dat-o in ninsoare si chiar a inceput sa se depuna..speram ca daca e ud pe jos sa se topeasca repede. Nu mai vreau ninsoare...mi-au dat ghioceii in gradina, si zambile si chiar unele lalele

Azi nu la-m mai dus pe Cristi la gradi, si i-am trimis pe amnadoi la soacra..e si socru acasa. Am zis sa faca o pauza de 3 zile de gradi poate le trec mucii, plus ca vreau sa se mai obisnuiasca cu soacra, mai ales Cata. Ii iau diseara, peste noapte nu i-am lasat niciodata pana acum. As avea incredere sa-i las, insa socrii nu au spus niciodata ca ar dori asta... Probabil la vara cand e vacanta vor pleca cu ei la tara cate o sapt..off ce greu va fi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Deea, eu vb serios ca va asteptam. Asta cu venitul caldurii am vorbit-o si anul trecut...si a trecut si vara si iarna(aproape) si tot nu ne-am vazut
Strumph, ce ne mai mobilizeaza sa ne vedem cand apare prin Ro

Strumph, chiar ce mai "crosetezi" ? Alta vacanta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata fetele!
Somleac is ceva banisori acolo. Si eu vreau undeva la vara, dar nu la mare ca pitica va fi inca micuta, undeva mai pe langa noi la ceva bai sau poate chiar in Ungaria undeva. Vedem noi, ca a meu e insurat cu munca si culmea mai vrea si multi copii( cand il intreb ce o sa faci daca o sa avem mai multi, rade si zice imi mai iau inca doua ore de munca in plus, si asa vine numai la 8-9 acasa).
Madutza si eu am o fost colega de facultate si s-a mutat la Bucuresti, ea fiind de loc din Cluj. Ei Clujul i se parea plictisitor, spunea ea ca ii place agitatia. E de 5 ani acolo si vad ca ii prieste.
Roxy asa este. Are si Clujul zonele lui nu prea aratoase, dar este normal mai ales ca are o suprafata destul de mare.
Daca ar deschide maternitatea Eva un centru la Cluj ar avea cliente cu duiumul, ca aici atatea mamici is cu "fite" de astea pronatural, cu doula si etc, mai ales ca acuma este explozie de bebelusi pe la noi pentru ca multi studenti raman aici in Cluj, se casatoresc si normal fac copii.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Vai ce prostii am scris. Mi s-a sters o parte din text inainte sa trimit mesajul.
Am vrut sa zic ca am o fosta colega de facultate care s-a mutat la Bucuresti pentru ca i se pare mai plin de viata si ii place agitatia.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput