LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Vai ce prostii am scris. Mi s-a sters o parte din text inainte sa trimit mesajul.
Am vrut sa zic ca am o fosta colega de facultate care s-a mutat la Bucuresti pentru ca i se pare mai plin de viata si ii place agitatia.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s


ma crezi ca nu am vazut greseala cand am citit , dupa mesajul asta am recitit sa vad diferenta

Am trecut si eu de 2 ori prin Cluj, dar nu am apucat sa vizitez..doar tranzit. In schimb imi doresc mult sa vad Timisoara, e un oras laudat de f multi prieteni.
Si ca tot vorbim de orase, din putinele pe care le-am vazut eu, cel mai mult mi-s placut Salonic, Grecia , e orasul pe care l-as lua la picior oricand, doar sa-l admir!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Stiu chiar mi-a trimis o data o prietena un mail de asta cu tot felul de cuvinte scrise aiurea, dar culmea intelegeai tot ce vrea sa spuna si uneori nu-ti dadeai seamaa de greseala. Era intentionat scris asa pentru a demonstra anumite automatisme din creierul uman.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare feteleeeeeeee

despre somnul de la pranz
EU NU DORM LA PRANZ NICIODATA
F RAR TOATA VIATA PANA ACUM

petra cred ca ma mostenestye
ca doarme de pe la 1 an ffffffffffffff putin
maxim 2 ore
minim jumate de ora sau deloc
asta e
nu am reusit uneori sa pastrez lniste si poate de aia s-a trezit
habar nu am
iar antonia nu mai doarme de multa vreme
desi ea e fan dormit
dar sunt doar una si nu ma pot organiza altfel
sper sa nu le strice la crestere
dar ele daca nu dorm ziua dorm f bine noaptea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada mie mi-a placut fffffffffffff mult PRAGA
SI APOI SALONICUL
SI APOI GRAZ din austria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Si Salonicul este frumos, chiar l-am luat bine la picior intr-o seara cu prietenii.
Insa St. Petersburg e cel mai frumos oras din cate am vazut. Si erau si noptile albe aveai tot timpul sa cutreieri.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

noi am venit de la 'potata' adica 'zapada' ude la manusi si pantaloni ca numai prin zapada am stat. nu ma gandeam ca este asa mare si pufoasa

madutza poate si Anastasia va fi ca mine si ca sot ca nici noi nu dormeam la pranz deloc se chinuia maica-mea 1 ora jumatate sa ma adoarma si in juma' de ora ma trezeam
este important somnul de pranz, si eu zic la fel dar ce sa-i fac? cateodata se arata obosita dar de cele mai multe ori deloc, are un chef de joaca...nici sa nu auda de somn.
exact asa era sotul la gradi, toti dormeau numai el nu si ii trezea si pe restul

felicitas nici eu n-am observat greseala, am reciti sa vad unde ca m-ai facut curioasa

strumphitza hai si da un semn. sper ca nu esti suparata de ceva. ti-am zis sa nu mai bagi in seama toate prostiile si nimicurile sigur ai pus tu ceva la suflet iar.

cami nu are ce sa-i dauneze la crestere faptul ca nu doarme ziua, daca noaptea doarme bine.. isi face orele de somn

mergem sa papam si sa-mi fac unghiile ca imediat plec in oras


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

[hop si eu]
eu ieri am fost la dr, aveam 9 cu 4 tensiunea... marti ma duc la analize, mi-a racit si andra tuseste, i-am luat siropele de la farmacie...of.
MADA, DEEA, si eu sunt bucuresteanca si imi place orasul de mor... cu agitatia lui, si vb lui Deea , parca ma incarc in aglomeratie...noroc ca aici stau lanaga o piata, ca ma incarc mereu...
la Cluj si Timisoara si Iasi imi doresc sa ajung, la Brasov imi place, Alba Iulia si Sibiul sunt frumoase de vizitat, dar n-as putea trai acolo, desi dupa 3 ani de Croatia sa zic ca sunt imunizata la lentoare si tihna.. aici vb locala e polako, polako, care inseamna usor-usor. de genul nu te agita ca viata e scurta .
Salonicul mi-a placut si mie mult de tot ne-am plimbat in 2005 pe acolo, si am mancat la o taverna micuta cea mai buna masa cu produse din mare.. Bucataria greceasca e delicioasa... din punctul meu de vedere cea mai dintre cele mediteraneene. Si turcii au mancaruri bune si croatii si italienii, dar grecii au papa exact pe gustul meu
miki, felicitari pt examen
roxy, ce ochelari ai? mie imi plac aia care nu au rame...:)
felicitas ti-am dat add pe fb
cami, eu de la 2 ani ii adormeam pe toti la pranz , dar eu nu dormeam , acum as dormi cateodata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia te imbratisz mami
nu te stresa prea tare
ca mie imi tuseste si muceste PETRA din septembriue
antoniei i-a trecut putin in ianuarie si acu e la fel
dar lui petra nu i-a trecut desi i-am dat in octombrie si decembrie antibiotic
doar a mai inmuiat tusea sa zic asa
de de tusit tuseste cu brio
iar acu iar a luat-o zdravan de la surioara ei care e tare darnica
cat despre tine
baga niste vitamine
nu mai sta
si eu cand simt ca ma clatin bag o cura de vitamine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, problema e ca n-a dormit de tuse...febra n-a facut... dar vreau sa doarma si sa dorm si eu..
iar cu vitaminele voi vedea dupa analize ca-mi fac toate minerale la analize... eu banui o anemie.. oboseala, ameteli, piele uscata, lipsa poftei de mancare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia asa ma simt si eu cand sunt obosita
si scade tensiunea si simt ca ma prabusesc
asa ca ai grija
stiu ca nici antonia de o saptamana nu doarme
da din seara asta ii dau ketof la culcare
si va dormi
baga si tu 2,5 ml
si va dormi
eu nu am vrut sa ii dau pana azi
da am o saptamana deja si eu de nesomn linistit
plus cu gandurile cu petra
si na
s-a adunat si la mine

Mergi la inceput