LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami sa stii ca ma gandeam, dar n-am ketof am aerius, dar ii dau
diseara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Buna!

Ce fac mamicile? De la vinul de aseara am dormit tun...
Afara inca ploua...am iesit cu I in ploaie, ..echipate cu pelerina si gizme, ..va asigur ca nu a ratat nici o balta

roxy- S-a schimbat Anastasia...off, la cat de rar pui foto...o vad tare schimbata. Este dulce tare cu tot cu vanatai...cum s-a pricopsit cu ele? Casuta e tare faina, ochioasa...si eu as sta in ea, asa imi plac jucariile micutilor. Cand am fost cu I la gradi, ma uitam dupa ele mai ceva ca I
Ai fata mare...face ea si om de zapada....

somleac- ma bucur ca-ti plac jucariile, ma bucur si mai mult ca I este interesata de ele...am vazut ca-i plac, altfel...nu ma arucam asa..cel putin nu acum
Am lipit fluturasii pe perete...mai mai sa nu adoarma I la pranz din cauza lor..atat ii mangaia....si ii pupa ..pe 2 din ei, la restu nu ajunge

ailed- sanatate mami! ai grija ce faci...pupici
deea- tare ma mai amuzi cand te citesc... ce zodie esti?
Te simt atat de agitata, vesnic intreburata, ...eu mi-as trage aer in piept, ..as deschide o sampanie pentru linistea sufletului meu, si nu as lua viata atat in serios...atat de ''grav'' ...e atat de frumoasa...dupa sampanie mai ales...

Stiti ce-am patit ieri, ..ma ramas profund impresionata...

Eram cu I intr-un magazin alimentar, ptr a cumpara o banana si 2 pachete de biscuiti cu cereale si fructe.
Ajung la casa, imi dau seama ca nu am nici un ban la mine, ..le spun la doamne ca merg sa scot de pe card, ...revin cu I in 5 minute, ..le dau la doamne 1 mil, ...ele mirate ca nu au sa-mi dea rest...(I inainte sa mergem la bancomat, imi tot spunea mamiii nana nana...banana, dupa gradi...dehh, nu m-am gandit ca stat atat de mult)...eu insist la ele, va rog...incercati sa gasiti ...macar banana sa o cumpar, ...o doamna care era deja la rand...ii spune vinzatoarei, cat costa banana?opriti bani... Eu, doamna nuuuu, ...pentru micuta doamna, i-o da I, ...I cu ochii mari la ce foame avea...mai mai sa o manince cu coaja cu tot, ..i-am multumit...dar am ramas tare impresionata... Eu sunt obisnuita sa sjut, ...nu sa fiu ajutata... va spun sincer, parca primisem luna de pe cer!
Merg sa pun un pilaf cu legume...ciuperci la foc,...chiftelutele le am deja...acusi imi vine soata de la servici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, mamici!

Abia am reusit s-o culc pe L, inca doarme la pranz ca daca n-ar dormi mi-as lua campii

Am admirat si eu pozele cu fluturasii, am comentat etc.

Catank repede ai mai sters filmuletele sau nu vad eu bine? M-am apucat sa ma uit aseara dar incepuse L un taraboi, tati nu-i mai facea fata si L a venit gramada peste mine nu m-a lasat sa ma uit pana la capat, mi-a inchis calculatorul! Oricum am vazut-o pe I cum statea cumintica pe scaun, eu nu stiu daca L o sa stea la gradi asa pe scaun cum stateau toti copiii aia
Si intr-adevar si mie mi s-a parut ca tanti aia facea cea mai mare galagie copiii erau toti f linistiti. Am vazut ca te tot cauta I nu care cumva sa dispari neanuntata
Eu cand merg cu L la locurile de joaca abia are rabdare s-o descalt/dezbrac si apoi ii dau drumul acolo intre copii si nu mai am treaba, nu ma cauta, nu vine la mine decat daca-i e sete sa-i dau apa!

M-a enervat L azi maxim, nu vrea sub nicio forma sa ia siropelele alea, scuipa afara tot si aseara tot asa a facut, dar am zis ca e obosita, ii era f somn si am lasat-o. Azi dimineata la fel, am incercat s-o distrag, sa o pun la desene si eu ii dadeam cate putin, am luat-o si cu vorba buna si apoi am incercat sa-i dau fortat, dar oricum le-a scuipat
La asta chiar nu ma asteptam, am gustat si eu din ele si n-au deloc gust nasol, nici macar nu sint f dulci, nu sint amare, daaar pur si simplu ea nu vrea sa le inghita!







Happy Mom si S18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yvy, eu o tin de nas si inghite vrea nu vrea, si Maria me e un berbecut care nu a vrut siropuri, acum inghite pastile, dar cand era mica imi era groaza ca tb sa-i dau siropuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, m-am uitat si eu aseara cu Cristi la filmuletele de la gradi. ioana chiar nu mi s-a parut "intrusa", era daor clar ca nu mai auzise cantecelul, iar ceilalti il stiau, dar am vazut ca isi freca si ea manutele sa arate cu degetelul la fel ca ceilalti. Chiar cred ca i-a placut acolo, s-a dus frumos hopa pe scaunel . Normal ca venea is la tine, dar cred ca dupa cateva vizite sa va integra f frumos, eu asa cred

yvy, siropele le dai inspre ext guritei? eu daca le dau in centru le mai scuipa, daca dau spre maselute inghit imediat. Bine la mine s-au si obisnuit cu siropele, iar Cata il imita in toate pe Cristi. Cristi e fan inghitit medicamente ..oricat de nashpa sunt la gust el le ia..si Cata imita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Mada Delia am incercat si in centrul gurii si inspre masele si scoate limba afara cu tot cu ce i-am dat si mai si plescaie, am pus-o si pe spate si am incercat sa-i dau mai inspre fundul limbii, dar cumva tot a reusit sa dea afara, mi-a fost teama s-o mai si tin de nas sa nu se inece!
Nu mai zic cum s-a culcat toata cu parul lipit de ceafa, are numai sirop pe sub barbie si s-a lipit tot pe acolo cu parul

Happy Mom si S18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Acum sa va zic si de mine..ca m-a apucat controlatul la medici acum pe ultima suta de metrii inainte de serv...
Am o veste buna si una mai nashpa. Mi-am facut o ecografie mamara, pt ca acum 3 ani aveam 6 chisturi la sani. Acum s-au retras mult si mai am doar 3 care sunt mult mai mici decat erau. Asta e vestea buna.
Apoi am mers la un control ortopedic. De ceva timp ( 2 ani ) ma tot doare un genunchi, mai ma doare, mai imi trece...am tot lalait-o... rezultatul fractura (sau ruptura..ca n-am retinut ) de menisc gr 2 din 4 . Maine sunt programata la rmn..si va vedea daca e nevoie de operatie. M-am "defectat" ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yvy, stiu ce spui, asa facea Maria si mare la 8 ani... scuze pt "incurajare"
mada , pai nu esti in garantie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mada , pai nu esti in garantie?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


cica la 30 expira garantia cred ca v-am mai spus eu un "banc" acum ceva timp...
Daca dupa 30 de ani, te trezesti si nu te doare nimic...inseamna ca ai murit

...sunt cat se poate de vie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Madutza esti mortala!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput