LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

corect mada,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

helloo

nu am reusit sa va citesc deloc.... am avut o zi plina...am fost cu copii la dr, iasminei i a dat salbutamol +erdomed sirop iar Lucas este bine...pana acum seara cand a inceput din nou sa tuseasca
cu burtik nu am rezolvat nimic. am cerut analiza de care spunea roxy ea a spus ca nu este cazul dar pt linistea mea... la inceputul lui martie ii voi face toate analizele. pana atunci caut sa ma programez la un eco abdominal cu ea. desi dr iarasi a spus ca nu este cazul...

astazi am platit si pt locatia unde voi tine petrecerea de ziua lui Lucas!! deci locatie avem, tort avem :)), meniul este stabilit

catank unde sunt pozele??????????????????????????????????????

roxy minunata micuta anastasia!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
dau cafeaua!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

Am fost azi si mi-am facut rmn la ghenunchi, luni dimineata am rezultatul, dar pe dr ortoped il mai gasesc abia vineri ..nasol ca vineri e zi plina, plina pt mine cu pregatiri si mers la coafor...

yasmi, dar ce a zis dr ca are Iasmi? La eco de ce gasesti asa greu programare?

merg sa bag la spalat si mi-am propus sa si calc azi un pic, si mai vreau sa fac si niste sarmale . Sper sa reusesc sa sunt tare ametita dupa analiza asta ...nu ma asteptam...si am mai si condus pana acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

helloo

mada nimic concret. am facut programare la eco pe luni seara.
eu nu mai inteleg nimic tot face iasmi temp dar nu tot timpul...azi dimi la ora4 a venit la noi in camera tremurand toata si avea temp 39,3 iar aseara la culcare era ok iar azi dimi la fel. acum are iarasi stare de frig si incepe sa ii creasca temp aa si azi dimi la 5 a vomat lichid ( apa) si cu mucozitati.... de diseara eu cred ca incep antib ca sigur are ceva daca tot reapare temp . si capul se plange ca o doare. scaunul il are normal .ati patit asa , mamici cu copii mai mari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy , nu n-am patit , dar nu mi se pare oki, o analiza de urina sa vezi daca n-are infectie i-ai facut?
mada, spor la trebi!
noi plecam la plimbare si dupa ne facem musafiri :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, ai inceput sa-i dai erdomed? am vazut in pospect la reactii adverse este voma... Ce antibiotic vrei sa-i dai? fara recomandare d ela dr, mai bine nu. Poate o vizita la spital la camera de garda n-ar strica Sanatate multa va doresc!

delia, distractie placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Nu mada nu i am dat decat salbutamol si nurofen. Dr mi a spus ca dc nu ii trece febra in 3 zile sa ii dau augmentin.

Delia plimbareala faina!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

offfffffff yasmi ce febra pe fata ta
si eu sunt chioara de somn ca azi noapte nu prea am dormit
ca ieri seara fete mi-au facut la unison febra
antonia mai mica
dar petra peste 38
de am zburat cu masina la medic
offffffffff
ca de cand cu inimioara
e nasol la faze din astea
evident e pe antibiotic
si mor de nervi ca nu mi-au facut febra de cand au inceput gradi
au tusit nasol
au avut muci pana la talpi
da fara febra slava domnului
da acu ne-a palit
asta ca sa nu ne dati disparuti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Uffff fetelor aveti grija ca e epidemie de viroza, forme foarte urate, despre Timisoara am inteles ca au aratat si la TV . In orice caz la viroze degeaba se da antibiotic, in afara de a distruge imunitatea copilului nu rezolvi nimic. Si Alex tot asa febra mare mi-a facut si dureri de cap si greata, scaune moi, dar macar nu foarte multe. Astazi 1 4a zi s-a simtit mai bine.

Mada ce mi-a placut faza cu 30[pk Si atunci la 40 cum o fi?

Eu am ruptura de menisc la un genunchi din liceu. Aldoilea l-am rezolvat cand am fost insarcinata cu Ghighi. Practic sunt oloaga de amandoi genunchii. Imi trebuie cam 2000 euro sa mi-i rezolv in Ungaria.

Trebuie sa fug dupa Daria , poate mai revin.

Mergi la inceput