LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Am intrat sa va salut rapid
Am fost vineri la doc, mi a spus ca totul e in regula, cicatricea mea e ok,
Mai rezista! Am fixat cezariana pe 23 febr, sambata
Deja am emotii dar in acelasi timp abia mai am rabdare!
De analize a zis ca e normal sa fie asa acum si cu tsh-ul mic tb investigat
Dupa nastere! A spus c era de invrijorat daca era mare
Mada- ce tare esti cu 30!! Hai ca scum esti in floarea varstei

Azi am fost acasa doar cu teea si tati, e supeeeer! Teea nu face mofturi
e cuminte foooc! Am gatit o gramada azi ! Supa de vita cu taitei,
friptura la cuptor de vita, pilaf si chitlete

Yasmi- si eu zic la fel -- o vizita la camera de garda nu strica-- second
opinion

Inchei aici ca scriu de pe tel si e nasol!


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 36s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

Buna dimi!
Dau cafeaua
eu am baut deja una, sunt la joaca de la 6 ca de obicei...
Maduta, somleac, aveti grija de sanatate si nu amanati sa va tratati,bine eu vorbesc. nici pana acum n-am fost la un tratament sa-mi pun oasele la loc, ma doare coccisul, la spate, de nu mai pot, mi-ar placea undeva sa fac niste fizio si tratamente...asa visez nu stu cand, unde, daca oi putea
Va pup pe toate si sa aveti o duminica minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata!

cami, sanatate fetelor! Uite asa am patit si eu cu ai mei in toamna, muci si tuse perioada lunga fara febra apoi direct pneumonie Acum nici nu stiu ce sa fac...ziceam ca ii tin acasa sa le treaca mucii, dar nu le-au trecut in plus si tusesc..
Fetele Coryzalia cat timp se da?

yasmi, cum se mai simt copilasii?

alexina, wow 23 bravo, stiu cum e cu asteptarea..mai ales cand abia te misti Ce spune Teea de venirea bebelusului?
PS: schimba si tu poza de la profil Teea aproape ca nici nu mai seamana cu bebelusul din poza

somleac, eee la 40 esti la a doua tinerete , deci mai bine ca la 30

ioana, da as vrea ceva tratament, am ceva mai putin de 25% sanse sa se vindece cu tratament. Vreau sa intreb daca ajuta sa intaresc muschii. Intr-una din dati cand ma durea am facut miscare sa intaresc muschiul de desupra genunchiului (nu stiu cum se numeste), pe scaun cu greutate pe glezne (Cata ) ridicam si coboram picioarele, parca atunci a trecut mai repede.
Oricum in perioada in care a inceput sa ma doara aveam ceva lipsa prin organism..tot pe atunci mi-am scrantit mana dreapta de vre-o 2 ori cand am apasat pe clanta ...era la cateva luni dupa nasterea catalinei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, yasmy, sanatate multa la copilasi!
somleac cica " la 40 de ani viata abia incepe"
mada, ce tare esti, cu scrantitul mainii
ioanales si a mea tot la 6 vroia sa se trezeasca dar am luat-o in pat cu noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

copilasii sunt mult mai bine multumesc de intrebare!! sper sa fie ok. nu i-am dat nici un antib iasminei pt ca am sunat o din nou pe dr ei si mi-a spus sa mai asteptam pana astazi, parerea ei fiind ca nu are rost sa ii dam, ca are o viroza si ii dau degeaba antib

offf imi este si rusine , cu tot stresul meu cu iasmi nu am mai citit decat printre randuri ce ati scris

delia....hmmm....despre "40" ..e parerea celor care ajung la varsta asta si se imbarbateaza no offence, strict parerea mea. pt mine varsta cea mai frumoasa este pe la 25-30 de ani.
afirm asta de mai sus, avand exemplu chiar pe mami meu care de cate ori treceacate un prag spunea ca de atunci "incepe viata" si care pana atunci gandea altfel

cami cum se simt fetele??

noi am dormit cu toti pana la ora 9.30 , copilasii de aseara de la 21.30 de bine a mai fost!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina ce putin mai este! profitacat mai poti de liniste si relaxare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la noi totul este alb si ninge cu fulgi ca penele de gaina si eu care credeam ca vine primavara
de abia astept pana maine dupa masa sa merg cu I la dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexina, ce putin mai ai,
yasmy, mie una mi-a placut mai mult dupa 30, sincer , chiar daca am avut si greutati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si la noi ninge... si vroiam sa mergem la tagul de cioco azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

wooww delia targ de cioco!!!!!

eu ma bag la executat cornulete cu rahat! diseara am musafiri. si primesc si o invitatie la botez!! de abia astept putina distractie

astazi sotiorul meu mi-a facut o surpiza venind acasa cu un buchet frumos de trandafiri rosii se intampla cam rar dar bine ca se mai intampla

Mergi la inceput