Juniori de Iulie - August 2004 * (109)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

O saptamana de exceptie va doresc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

La multi ani Ioana, cu multa intarziere, dar din toata inima! Sa ai parte numai de bucurii! PS Arati super!

Si la noi e urat, a nins aseara, dar se topeste, asa ca sunt o gramada de balti si multa, multa mizerie. Si eu abia astept sa vina primavara, cu toate ca trebuie sa recunosc a fost o iarna frumoasa si cu multa zapada.

Copii sunt bine, la scoala dna organizeaza tabara pentru la vara, probabil tot la Durau va fi, Stefi este inscrisa (nici macar nu ne-a intrebat, domnisoara ne-a informat ca merge cu dna in tabara)

Eu in week-end am fost la Predeal, la cursuri, sunt tare mandra de mine ca nu prea am calcat stramb, vad ca merg in continuare cu 1 kg minus pe saptamana. Eu sunt multumita pentru ca nu fac deloc foame, ma simt bine si nu ma chinui cu "dieta", cred ca daca as reusi sa fac si miscare s-ar duce mai repede.

Daria, am vazut ca ai intrebat de dieta hiperproteica. Am trei colegi care tin Dukan (tot pe baza de proteine este), un coleg a inceput cu 115 kg si acum are 99, o colega a inceput cu 78 si acum are 72 si o colega cu 71 si acum are 67 (toti au inceput din 7 ianuarie). Stiu ca sunt o gramada de siteuri/forumuri/retete, ei sunt incantati si nu li se pare nici greu.

O saptamana frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Buna diminetaza si cafea placuta!

Are cineva idee in ce an se studiaza istoria si geografia in Ro? Adica cand incep?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Andrea multumesc pt vestile bune :-)
Si eu am mari sperante, deocamdata sunt abia ziua 8, astept cu interes 01/03 cand sper sa mi ating primul targhet, aka nejte blugi :D Tu ma stii personal asa ca ai vazut ca am de unde da jos.
Acum ma bate gandul sa vad de emrsul la o piscina, 80 lei 8 intrari x 1 ora, sa vad cand am bugetul necesar, sa fac 4 sambete cu fi`mea :-) Dar asta e un proiect din martie incolo cand sper sa pot aloca acesti bani pt asta :-)


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ti-am scris la subiectul cu dieta, rau faci fara sport. Cauta ceva usor pe youtube, 10-20 min si fa acasa.
Ce problema medicala ai? pot sa ma uit si eu pe youtube sa vad ce se potriveste.
Nu trebuie sa fie greu, nu time consuming si nici un ban investit dar slabitul mult fara sport o sa te lase fara energie, pielea o sa fie lipsita de flexibilitate asta daca nu se lasa pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Marina, eu am un rahat de hernie de disc, care, daca sa zicem eu aspir casa sau spal vase in pozitia din shale, noaptea nu dorm :D evit cum pot faza in care sa mi amorteasca vreun picior :-) de asta nu ma dau in vant dupa sport. Chiar daca 20 de ani am mers la baschet, la alergat, la aerobic, etc.
Acum pur si simplu nu mai vreau sa merg. Cred ca se poate trai si asa :-))) si nu cred ca deranjez pe nimeni :-)
Am zile bune, in care nu simt, am zile oribile cand resimt si ma dor shalele de mor asa incet.
Inca nu sunt in faza de luat painkillers pt ca ma cunosc si stiu ce mi face bine.
Si apoi, eu la trijcinci de ani nu cred ca vreau sa particip la niciun concurs de frumusete, pt ca mie personal mi se rupe.
Imi cer scuze pt gandirea neandertaliana, daca va zgarie pe retina.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

In alta ordine de idei, am fost azi la scoala si am hotarat cu doamna sa mai asteptam o saptamana sa vedem ce zice fi`mea si mutenia ei si o vom trimite la psiholoaga scolii, care cica e fff ok :-) Si poate afla ea in locul nostru secretul :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi, ce film ati vazut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

O saptmana usoara va doresc si eu!
Eu trebuia sa ajung azi glorioasa in ultima zi de daneza, dar am taiat-o ieri brusc, dupa ce sambata am mers in 4 labe pana la baie, asa de rau imi era... Dar sa stiti ca mi-am asumat asta din start...
Am dat jos aproape 3 kg, acum incepe lupta cu mentinerea, incerc sa asociez corect alimentele, plus aerobic de pe youtube de 2-3 ori pe saptamana. De azi aveam sala programata, nu pot sa merg pana nu intreb un medic ce se intampla cu hipertensiunea si cu piatra de la rinichi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Super 3 kg, Roberta, mult spor la mentinere
Pana la urma sanatatea e cea mai importanta, asa ce e bine sa vorbesti cu medicul despre eforturile fizice.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput