Juniori de Iulie - August 2004 * (109)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata :)

De azi suntem apropitari cu acte ai unei casute la rosu (plus casa batraneasca din curte) si ai unei livezi cu 10 pruni, 10 meri, 2 nuci, 2 caisi, 2 piersici, 1 cires si alte ceva-uri pe care nu mi le-a enumerat fostul proprietar. Avem fantana in curte si tufe de zmeura :)))
Urmatoarele item-uri pe lista de cheltuieli sunt un gard si un caine...

Andrea, sa vezi aici la tzara noroaie...au mama!
Trebe sa ma dotez cu cizme de cauciuc!

Roberta, felicitari! Ai grija de sanatate

Daria, spor!

O saptamana excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristale, felicitari, sa o stapaniti sanatosi si fericiti!! ce bem?

Robi, felicitari pentru kg date jos. da de ce iti fuse asa rau sambata????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Monicule, sa stapiniti sanatosi si voiosi casuta si terenul si la cit mai multe borcanele cu dulceata si gem din productia proprie !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Felicitari Cristal !!!


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Multumesc!
Sa vedeti ce de gem de prune fac!
Bem afinata, facuta de mine asta vara, pusa 6 luni la racoare dupa cum cerea reteta Ocazie speciala :))

Drept sa spun am o strangere de inima cu imprumuturile astea (intotdeauna am avut, acum ne-am ipotecat apartamentul ca sa cumparam bucatica de pamant), dar nu e suma mare si nu o sa fie greu. Sa fim sanatosi ca restul le rezolvam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Cristal, felicitari! sa stapaniti sanatosi proprietatea! Avem de discutat de acum idei despre agricultura :). fetele ce zic, sunt incantate? Matei a fost cucerit de zmeura cand am cumparat terenul :)

Roxi, cred ca mi-a scazut glicemia, aveam o transpiratie rece, greata, voma, tremuram ca varga... M-a gasit Petro alba ca varul, am baut fortat un pic de suc de rosii (nu puteam sa inghit nimic), mi-am revenit abia duminica dupa ce am mancat un pic de pizza de la Matei si ceva ciocolata...
De azi am inceput un regim fara carbohidrati, fara dulciuri (cel mult o lingurita de miere), sa vad cum rezist... Ar fi nevoie de 6 luni de mentinere pana se 'invata' organismul cu noua greutate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Robi, moama ce batuta ti-ar trebui .... ntzzz... pai dupa ce faci hipoglicemii din astea cu lipotimie tu tii acu regim fara carbo deloc? iti trebuei carbohidrati, in limitele normale, dar iti trebuie. din fructe, din legume dulcege (ardei kapia de exemplu)
ok????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Pentru orice hernie de disc,un sport ce solicita coloana e contraindicat, cu o singura exceptie: inotul. Inotul ajuta in general pentru tot sistemul osteomuscular si mai ales pentru articulatii. Oricum, Daria e de dorit sa slabesti si sa te pregatesti de operatie, pentru ca o hernie de disc te poate 'bloca' oricand si e mai bine sa o operezi programat decat sa o operezi in urgenta. am eu o prietena care s-a blocat in avion, a ajuns pe targa la spital direct, ca nu mai putea sa miste. Si nu e neaparat de numar de kg, altul pe care il stiu cumnatul meu de 30 de ani si constitutie slim a ridicat un bolovan din curte si a trantit o hernie de nu mai putea sa mearga in 2 zile .
S-a operat si peste o saptamana mergea fara sa se cunoasca nici o problema si acum e super ok ... deci se poate remedia. Nici nu se pune problema de frumusete, dar trebuie sa fim apti sa ne facem treaba. Pupici si da-i inainte cu dieta, orice mica reusita e mult mai buna decat nici o reusita!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Cristal sa o stapaniti fericiti si sanatosi! Cheltuielile abia acum incep!!
Robi tinem pumnii sa te acomodezi usor!!

Eu sunt suparata fleasca din cauza lui Victor, are miopie mica din pacate in evolutie a luat o dioptrie in 6 luni si nu avem ce sa ii facem. Vineri eram zdrente de nervi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Roxana - am vazut Ralph strica-tot (ca pe asta il ratasem...) - mie una mi s-a parut plictisitor, dar pe ei i-a prins pina la urma...

Cristalina - felicitari, sa-l stapiniti sanatosi!!!!

Roberta - sanatate multa - bravo pt kg pierdute - dar vorba Roxanei, nici eu nu sunt adepta dietelor fara carbohidrati - low carb da, dar nu fara! Eu maninc legume la fiecare masa (proaspete, in salata sau gatite) si o masa de fructe (gustare) pe zi.
Eu sunt foarte bine cu regimul - miercuri implinesc fix 2 luni de cand m-am apucat si in perioada asta am scapat de aproape 10 kg, iar corpul mi s-a modelat asa cum nici nu mai speram - si asta din urma am reusit doar cu sport, asa cum pot eu sa-l fac...

Daria, bafta si tie - sigur balaceala in piscina cu Giulik o sa te ajute!

Amironeanu - ai gasit programele de xbox?

Mergi la inceput