Juniori de Iulie - August 2004 * (109)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza.
Noi raportam un 38 cu 3 :D azi dimineata la 4, asa ca ghiciti cine s-a nerfat ca nu merge la school si nu poate alerga in curte in bluza :D ooo da. Bine macar ca am avut o saptamana pauza de la muci :D Azi se excursioneaza cu dadaca la pediatra, sa fie dom`le si dadaca multumita :-)))
Rob, buuuna alegere, mult spor la lenevit, yuhuuu !
Leeloo, ce i-ar fi placut fie`mi sa mearga la spectacol ! Macar baietii sa fie multumiti, ca tu rabzi cumva :-)


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Alice vrem si noi soare,ca-i o vreme uracioasa rau...
Insanatosire grabnica lui Giulik....da,da si a mea m-a batut la cap sa-i cumpar belet la spectacolul cu Mickey....daca eram mai aproape de capitala zau ca mergeam...
Liliana ce mai faceti, voi ce vreme aveti pe acolo,pe unde va mai distrati??
Meii io gard n-am si nici nu-mi cumpar intr-un viitor apropiatdiete nu fac,sport nici atat,catel/pisica n-am..da' tot ma incapatanez sa trec zilnic p'aici
Ieri de ziua indragostitilor mandra a primit ghiocei de la un coleg(este dragoste cu nabadai,ca-i acelasi coleg care ne creeaza probleme din clasa I)...eu am primit ,ca de obicei in ultimii 17 ani,dulcegarii delicioase
Si ca sa laud una bucata cupil,saptamana asta n-am stiut ca am scolar in casa,si-a facut temele singura singurica,nici macar nu le-am mai verificat
hai pupicei si sa avem o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Tocmai ce am avut un meci prin telefon cu Mariuca. "De ce nu o las eu la cor!?!" Da-i si explica-i ca nu depinde de mine (de la 12.30 are pian si ea voia sa ramana pana la 13 "la cor"!)
Ma enerveaza doamnele astea care vaneaza copiii prin scoala si uita sa discute si cu parintii. De parca astia mici si aiuriti cum sunt ar refuza vreodata o extra-curriculara ...la care vin multi copii

Noi ieri pe ploaie ne-am dus sa dam de mancare la catzel ...pe care il cheama "catzel" pen' ca nu-i stiu numele, daca o avea vreunul...I-am dat sa manance prin gard, ca nu am acces in curte!
Noroc ca-i gardul rupt. Asa ca maine musai trebe sa fac pe mesterul si sa gasesc o solutie ca sa pot intra in curte...Dupa cum vedeti, ma distrez.

In cu totul alta ordine de idei si fara nici o legatura cu nimic, mi-e groaza de pubertate!

O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Merci Ioana

Cristal, foarte, foarte tare catezl al vostru de peste gard :D

Si io am fugi ieri cu Sela sa o vaccinam cu anticonceptional, inca o lactatie falsa si innebuneam toate 3, asa ca asa e bine :-)


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Cred ca am cobit sau venii ceatza si cenusiul de la Constanta si aici ... ca disparu soarele ca magaru !!
Sanatate tuturor !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Daria, sanatate Giuliei!

Ioana, bravo scolaritei! Noi mai avem mult pana acolo.

Ca sa va povestesc si de altceva decat de garduri si catzei, hai sa va zic ca am executat ieri seara tarziu una bucata arici de plastilina, eu cu Mariuca (Ioana a facut in acest timp un castel multicolor )
Stiti ce rau imi pare ca nu i-am facut o poza?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Si la noi e o zi super mega extra busy!!
Simt nevoia de concediu... nu mai fac fata cu munca, deadlines, activitati copii si optionale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Pai la mickey mergem pentru copii, va dati seama - si asa m-au costat o gramada de bani biletele (si eu le-am pe alea mai ieftine, sus, la etaj...)

Andries - si eu ca si tine - ma uit cu speranta in calendar sa se faca odata 29 iunie sa plecam in concediu...ca pana atunci, nicio sansa!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Nu vorbi de spectacolul Disney!! Mi-a plans copilul..ca vrea si el ..deja nu mai suporta sa- spun....si asta toto la Buc este! ..cum sa-i explici ca exista un primar pt care orasul lui nu exista...este locul in care nu poti face nimic!

Saptamana trecuta am fost cu Luca la Gaitele..v-am zis?? Daca da, scuzeAsteapta urmatoarea piesa de teatru...

Ioana mai bine ca nu ai griji din astea..
Liliana,da am luat..pe decembrie
Daria,sanatate multa! Io nu stiu cand a fost racit ultima data copilul meu..o fi vreun am si jumatate..

revenind la scoala...ma oftica ca mananca litere!..ultima nu o mai considera necesara..Ai vostrii scriu perfect? Cu ortograme? Fara greseli? Acum 2 zile ,l-a mutat de langa fetita cu care statea.fetita s-a plans mamei ca a luat B la test ca a deranjat-o Luca..mamica a solicitat mutarea..INV spune ca nu este adevarat,...ieri au avut test si fetita a luat tot B, in conditiile in care sta cu alt copil. Porecla ei este suparacioasa, nu are prieteni ..nici macar fetite..Dar tot ma deranjat situatia..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Kim, la ce preturi sunt la biletele de la disney nu stiu cati spectatori ar fi avut la constanta, zau asa
datorita vremii ma uit la variante de vacanta, da?
(si am o tona de treaba, mama ma-sii.....)

Mergi la inceput