Juniori de Iulie - August 2004 * (109)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Cristalina io aseara am executat un iepure interdisciplinarcu bricolaj gen origami,pictat,lipit multa vata ca sa fie pufos..
Deci nu vorbiti de vacante,noua ne-a luat saptamana de vacanta intersemestriala asa ca saptamana care tocmai se incheie a fost de jale,restante plus orar...iar de luni incepem in forta semestrul II
Kim a mea mai greseste uneori la ortogramele care nu le-a facut inca la scoala,in rest scrie destul de corect....si a inceput sa scrie si frumos ca i-am luat un stilou special de 4 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Si noi avem stilou special de 5 lei cu care am reusit sa scriem un pic mai frumos.

Maria scrie destul de uratzel, mai mananca ea cate un i atunci cand trebuie pusi doi de i, nu intotdeauna scrie corect ortogramele, dar e si aiurita la maxim asa ca vom vedea printr-a treia ce si cum.
Deocamdata e de -Fb la romana, asa zice doamna.

Pai in afara de intr-un, intr-o, dintr-un si dintr-o mai e vreo ortograma in manual!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

ne-am,i-am, l-am,m-am..etc..
Iar la compuneri nu-mi place ca sunt ff seci...fara floricele..ce-i dret nu am termen de comparatie deci de aceea va intreb si pe voi..noi nu suntem de de FB..nu inca(si-mi place ca dna chiat ii noteza la sange..nu le da la toti FB sau -FB,doar asa..)..,se simte inca faptul ca pana la 4.5 ani nu a vorbit romaneste..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

stop joc, fac cap nou cu ceva iconita faina, LOL


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

110


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177189&nm=Juniori-de-Iulie-August-2004-110

Mergi la inceput