Aproba/dezaproba anonim

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

io am aprobat aici si pe cei ce sustin anonimatul si pe cei ce spun ca e bine sa ramana asa. de ce? ptr ca fiecare are dreptate din punctul sau de vedere.
e bine sa avem pareri diferite, important este sa ne acceptam/respectam, toleram unii pe ceilalti. fara extremisme si victimizari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Subscriu la subiectivismul moderarii din ultima vreme. Voiam sa propun sa vina niste moderatori anonimi, ca la tribunalul american .

Gluma gluma, dar eu aici vad adevarata problema.





Ha, ha! Excelenta idee. Sau nu moderatori anonimi, ci un grup de jurati trasi la sorti de calculator din cei inscrisi ca voluntari, care sa modereze subiectele sensibile :-))

Glumim, desigur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

e bine sa avem pareri diferite, important este sa ne acceptam/respectam, toleram unii pe ceilalti. fara extremisme si victimizari.

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



Da,exact!

Si subiectul asta e dovada clara(cel putzin pentru mine)ca vrem sa se faca ceva!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


dincolo de gluma, e trist sa poti anticipa cu ochi inchisi o anume decizie de moderare, cine a luat-o, pentru ca ajungi sa stii la ce sa te astepti; la fel cu like-ul, sa stii cine aproba sau nu un mesaj, si decizia sa fie mereu determinata de cine si nu de ce

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos


Uite tonul mesajului tau e iar ...artzagos!



E amuzat defapt. Redresat spre serios la partea cu intrebarile.
Inteleg ca tu il percepi ca artagos si asta te amuza si pe tine. Pana la urma putem spune ca ne-am amuzat amandoua. Sau nu?

Citat:


Atita timp cit aprobarile/dezaprobarile fac subiectul discutziilor (direct sau indirect)de aproape doua luni pe acest forum...(da-mi voie sa ma intreb cum de nu ai observat???),da,ma gindesc la linistea mea...de ce nu e voie?Si a altora,ca doar e un forum!

Dana



Eu am observat alt subiect al discutiilor in astea doua luni pe forum. Unul care s-a detasat binisor de toate celelalte. Unul care are potentialitatea de a atinge si starea de bine a persoanelor, e adevarat.
Fiindca imi pare ca a fost (si mai este) o intrebare despre Sine a multora, despre a fi bun, acceptabil, OK.
Forumul poate starni si intrebari existentiale, dar nu poate raspunde la ele. Asta e treaba fiecaruia dintre participanti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Si eu sustin anonimatul pentru aprobat/dezaprobat .
Din punctul meu de vedere, prima greseala a fost cand voturile acordate unui subiect au fost facute, peste noapte, vizibile. Daca tineti minte, la inceput se vota un subiect anonim. Nu mai stiu de ce s-a renuntat la anonimat. Apoi au aparut optiunile aprob/dezaprob si de aici tot felul de speculatii (X m-a dezaprobat pe unde m-a prins, de prea multe ori, inseamna ca X ma hartuieste! )
Cu cat mai impersonal, cu atat mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui rrox3

Citat:
citat din mesajul lui andacos


Uite tonul mesajului tau e iar ...artzagos!



E amuzat defapt. Redresat spre serios la partea cu intrebarile.
Inteleg ca tu il percepi ca artagos si asta te amuza si pe tine. Pana la urma putem spune ca ne-am amuzat amandoua. Sau nu?

Citat:


Atita timp cit aprobarile/dezaprobarile fac subiectul discutziilor (direct sau indirect)de aproape doua luni pe acest forum...(da-mi voie sa ma intreb cum de nu ai observat???),da,ma gindesc la linistea mea...de ce nu e voie?Si a altora,ca doar e un forum!

Dana



Eu am observat alt subiect al discutiilor in astea doua luni pe forum. Unul care s-a detasat binisor de toate celelalte. Unul care are potentialitatea de a atinge si starea de bine a persoanelor, e adevarat.
Fiindca imi pare ca a fost (si mai este) o intrebare despre Sine a multora, despre a fi bun, acceptabil, OK.
Forumul poate starni si intrebari existentiale, dar nu poate raspunde la ele. Asta e treaba fiecaruia dintre participanti.



Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)


Eu n-am sa intru in jocul tau,mesajul tau (iar)mi se pare instigator si artzagos.(mai ales ca tu ai dat termenului"liniste"o cu totul si cu totul alta definitzie decit am incercat eu sa spun)

Insa nu despre cum simt eu mesajul tau e vorba aici,e vorba despre situatzia generala creata pe forum.

Situatzia ete tensionata si frustranta,si incercam sa cautam solutzii.Eu cel putzin asa vad subiectul asta.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Rrox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ce scindare? ce scandal?

pe mine ma enerveaza ca imi vin mesaje private cu cine m-a (dez)aprobat. se poate dezactiva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

pe mine ma enerveaza ca imi vin mesaje private cu cine m-a (dez)aprobat. se poate dezactiva?



Foarte simplu, Ramonika. Intri la profilul tau si la Optiuni profil alegi NU la "Primesti PM cu evaluarile mesajelor" (by default este DA).

Mergi la inceput