Aproba/dezaproba anonim

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

@CorinaDani - am mai spus dar pot sa spun din nou - daca se observa abuz in acordarea de dezaprob (aruncate la misto in numar mare pt acelasi utilizator in perioada mica) ne luam la revedere de la cel care abuzeaza. Nu ne intereseaza sa pastram astfel de utilizatori pe acest forum.
Nu suntem caini de vanatoare dar nici nu stam la explicatii aiurea'n tramvai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani



"Eu cred ca butoanele astea sunt facute sa incurajeze coloana vertebrala si obiectivitatea"...dar si platitul unor polite sau manifestarea unor rautati gratuite, asemanatoare cu ce fac cei mici cand spun "sac-sac, ti-am facut-o" sau "stai sa vezi ce-ti fac acum, pentru ca...". chiar daca mesajul in sine este deosebit/util, autorul poate primi si dezaprobari doar pentru ca este userul X, pe care il antipatizeaza userii Y,Z,W, samd.

cel putin asa am impresia ca se intampla, parca din ce in ce mai des in ultimul timp, in legatura cu anumiti useri sau cu subiectele/mesajele lor.

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


Teoretic sigur ca exista posibilitatea asta. Ma tem ca anonimatul doar va creste dramatic proportia manifestarii ei.

Practic nu prea se intampla. Uite, eu sunt departe de a fi un user prea iubit pe DC si totusi nu am primit vreodata un "dezaprob" fara sa inteleg ce motiv are userul cu pricina sa mi-l dea. Intotdeauna a fost relativ la opinie, nu am simtit vreodata ca are careva ceva cu mine din "dezaprob"-ul asta. Cine a avut intr-adevar ceva cu mine a preferat sa mi-o spuna raspicat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui rrox3


Chiar ma amuza cererea asta de anonimat


Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)


Pe mine nu ma amuza deloc!Mi se pare "un rau necesar"pentru a potoli cit de cit spiritele.

Linistea mea (si a altor forumisti sunt sigura de asta)e mai importanta decit vanitatea unora!

Nu am nevoie de replici,intru exact acolo unde doresc(pe forum ma refer si pe care forum doresc)insa atita timp cit exista o "relatzie"intre mine si forumul asta(sau altul)cred ca e de datoria mea sa semnalez ce nu-mi place,care cred eu ca e sursa problemelor si neintzelegerilor si sa propun metode de rezolvare a problemelor.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Eu cred ca forumul asta e format din oameni cu coloana vertebrala, care atunci cand apasa pe butoane, stiu de ce o fac.

Iar asa cum spune marius, cei care o fac aiurea se poate interveni impotriva lor.

Personal am primit si voturi aprobatoare si dezaprobatoare si a depins de ex. daca am fost in asentimentul majoritatii la acel subiect sau nu. Uneori daca nu eram in asentimentul subiectului, nu primeam nici voturi pro nici contra. Dar mi-am asumat postarea, am inteles de ce voturile negative chiar daca eu aveam o alta parere. Am incercat in cateva postari sa ma explic, daca nu am fost inteleasa, asta a fost. Nu am luat niciodata personal aceste voturi ci le-am luat ca pro sau contra ideilor expuse. Asta pentru ca asa dau si eu voturi. Si dupa felul in care le-am primit, asa se dau in general.

Eu sunt pentru mentinerea like/dislike.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui rrox3


Chiar ma amuza cererea asta de anonimat





Pe mine nu ma amuza deloc!Mi se pare "un rau necesar"pentru a potoli cit de cit spiritele.

Linistea mea (si a altor forumisti sunt sigura de asta)e mai importanta decit vanitatea unora!

Nu am nevoie de replici,intru exact acolo unde doresc(pe forum ma refer si pe care forum doresc)insa atita timp cit exista o "relatzie"intre mine si forumul asta(sau altul)cred ca e de datoria mea sa semnalez ce nu-mi place,care cred eu ca e sursa problemelor si neintzelegerilor si sa propun metode de rezolvare a problemelor.

Dana



OK, nu e nevoie sa ne amuze acelelasi lucruri.

Ce inseamna "nu am nevoie de replici"? Nu as vrea sa inteleg gresit.

Cum se face ca linistea ta (si a altora pe care zici ca-i reprezinti) e dependenta de aprobarile/ dezaprobarile de pe DC?

Mie asta cu linistea imi aminteste de Iliescu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Singura modalitate este de a fi corect: a descuraja atacurile la persoana care au fost extrem de subiectiv tolerate in ultima vreme. Mi s ar parea normal un avertisment direct si la obiect. O descurajare prompta si corecta, aplicata fara a trece prin antipatiile sau simpatiile moderatorului care modereaza ar fi simplificat de mult aceste discutii.

Aplicarea regulamentului fara discriminare e inca o modalitate de a avea liniste. Nu ma apuc sa dau exemple din ultima vreme, cred ca sunt evidente.

Functia aproba / dezaproba e faina, mai faina ca pe Fb. Si oricum e cam prea tarziu sa fie facuta anonima pt ca se stie deja cine cum evalueaza.

Marius, ma subestimezi spunandu-mi ceea ce mi ai spus. Nimic din ce a fost aici de doua luni incoace nu ar fi avut loc daca am fi gasit intelegere de la început pt " sensibilitatile" noastre care irita atat de mult societatea. Cum ziceam, abea se facuse liniste ... Dar nu dreptate, asa-i? ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Eu nu cred ca sursa neintelegerilor de pe forum sunt like-urile si dislike-urile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Subscriu la subiectivismul moderarii din ultima vreme. Voiam sa propun sa vina niste moderatori anonimi, ca la tribunalul american .

Gluma gluma, dar eu aici vad adevarata problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui rrox3

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui rrox3


Chiar ma amuza cererea asta de anonimat


Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)


Pe mine nu ma amuza deloc!Mi se pare "un rau necesar"pentru a potoli cit de cit spiritele.

Linistea mea (si a altor forumisti sunt sigura de asta)e mai importanta decit vanitatea unora!

Nu am nevoie de replici,intru exact acolo unde doresc(pe forum ma refer si pe care forum doresc)insa atita timp cit exista o "relatzie"intre mine si forumul asta(sau altul)cred ca e de datoria mea sa semnalez ce nu-mi place,care cred eu ca e sursa problemelor si neintzelegerilor si sa propun metode de rezolvare a problemelor.

Dana



OK, nu e nevoie sa ne amuze acelelasi lucruri.

Ce inseamna "nu am nevoie de replici"? Nu as vrea sa inteleg gresit.

Cum se face ca linistea ta (si a altora pe care zici ca-i reprezinti) e dependenta de aprobarile/ dezaprobarile de pe DC?

Mie asta cu linistea imi aminteste de Iliescu...



Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)


Uite tonul mesajului tau e iar ...artzagos!

Nu am nevoie d ereplici"nu-tzi place ,nu citi","nu-tzi place ce intimpla aici,du-te pe alt forum"...intzelegi tu,chestii de astea.

Atita timp cit aprobarile/dezaprobarile fac subiectul discutziilor (direct sau indirect)de aproape doua luni pe acest forum...(da-mi voie sa ma intreb cum de nu ai observat???),da,ma gindesc la linistea mea...de ce nu e voie?Si a altora,ca doar e un forum!

Dana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

@CorinaDani - am mai spus dar pot sa spun din nou - daca se observa abuz in acordarea de dezaprob (aruncate la misto in numar mare pt acelasi utilizator in perioada mica) ne luam la revedere de la cel care abuzeaza. Nu ne intereseaza sa pastram astfel de utilizatori pe acest forum.
Nu suntem caini de vanatoare dar nici nu stam la explicatii aiurea'n tramvai.


sincer, la cate aveti voi de facut in calitate de moderatori, fix asta va mai lipsea - contorizarea dezaprob-urilor. parc-am fi la gradinita, zau asa.


Mergi la inceput