Pinguini, randunici, tavane si diete

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ruf, da' altu nu mai e? in afara de ala care nu se mai exista?

doamne ce exprimare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Nutritionista are dreptate. Da' cine are rabdare sa slabeasca in juma de an 5 kg?

Ieri mi-a scris dl. Pierre Dukan si mi-a explicat ca la inaltimea si oasele mele subtiri goalul meu trebuie sa fie 64,7 kg si nu 62. Si s-a jurat ca daca-i dau ceva, si il ascult intocmai, pe 9 aprilie voi avea 64,7.
Dar eu o sa-i fac in necaz si nu il voi asculta.

Celcesforaie a auzit de unii oxigen nu stiu cum, care cica au un aparat de oxigen, asa, cu masca si cu furtunas si nu o sa mai grohaie in somn.
Eu doar mi-am inchipuit fatza lui sub masca si am zambit larg. Apoi m-am inchipuit sufland/tragand in/din furtunas

Apoi a mai gasit un generator de "zgomot alb" care cica ar inhiba zomotul asta negru scos de tramvaie si sforait si ar fi bun si pentru urechile fetei ca nu ar mai auzi ce vorbim cand o barfim, chiar daca asculta cu paharul lipit de perete.

Am si eu o prietena care a facut electro d-asta. (Cine n-are?) Ea dupa 3 sedinte nu s-a mai dus ca zicea ca se stimula prea tare, cu finalizare, daca intelegeti ce voi sa spun. Si ii era rusine, nu ca ar fi avut ceva impotriva. ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Rox, sorry, chiar nu stiu, imi pare rau. Nici de tipa aia nu mai stiu, ca s-o intreb.
Viviana, vreau si eu te rog un link cu generatoru si oxigenu. Roaga-l pe Celcesforaie sa ma lumineze...

(mai, eu de finalizari d-alea nu am auzit, cel mult de gadilaturi, dar ce stiu eu...Insa stiu de finalizarea unui domn la masaj, masaj normal nu erotic, ca a venit fata de la masaj rosie si cu ochii iesiti-vorba vine, ca e cam nevazatoare-si mi-a zis ca porcul ala si-a dat drumul in prosop)

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Uite un banc de la sectiunea vecina:
Un politist gaseste un pinguin si il duce la sectie la care seful:
-Ce faci cu pinguinul asta, du-l la gradina zoologica.
A doua zi apare din nou cu pinguinul.
-Ma ti-am spus sa-l duci la gradina zoologica.
-Am fost ieri la gradina zoologica. Azi mergem la cinema.

Mie mi se pare potrivit aici, la noi. Si mai cred ca politistul seamana cu Celcesforaie, ca-si duce pinguinul peste tot.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pingunilor

Rufus, barbatu' a citit subiectul ala al tau de la adolescenti. si a spus atunci ca esti un tip destept si intelept, doar ca iti scapa cateodata amanuntele astea. si atunci ai impresia ca esti pe un drum gresit, i se intampla si lui cateodata.

multumesc de aprecieri ptr copila. eu zic ca nu a facut nimik deosebit.
si cred ca exemplul personal incepe sa-si faca efectul. pana nu am inceput sa lucrez cu oameni bolnavi, am trait cu impresia ca mor acolo langa ei. totusi am descoperit o noua lume langa cei bolnavi. nu va povestesc ca nu mai termin nici pana maine.

legat de diete, nu sunt inca convinsa ca este cea mai eficienta metoda de slabit. cred ca o viata echilibrata din toate punctele de vedere, ma rog aproape toate, este de preferat decat dieta.

stiti care este cel mai mare dusman al nostru? cel mai mare demon?
deprinderile! de toate felurile, incepand cu ce mancam pana la ciorapii din picioare. si e foarte interesant ca in doar trei zile ne putem disciplina daca vrem sa scapam de o deprindere nociva.
e verificat de mine, rasverificat. deci functioneaza.


fug, ca ma sunat seful casei sa ma prezint jos in parcare sa mergem la cumparaturi.


edit, pana nu ies pe usa. mada, cum esti cu sanatatea?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Rox, sorry, chiar nu stiu, imi pare rau. Nici de tipa aia nu mai stiu, ca s-o intreb.
Viviana, vreau si eu te rog un link cu generatoru si oxigenu. Roaga-l pe Celcesforaie sa ma lumineze...

(mai, eu de finalizari d-alea nu am auzit, cel mult de gadilaturi, dar ce stiu eu...Insa stiu de finalizarea unui domn la masaj, masaj normal nu erotic, ca a venit fata de la masaj rosie si cu ochii iesiti-vorba vine, ca e cam nevazatoare-si mi-a zis ca porcul ala si-a dat drumul in prosop)

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


cred ca e vorba despre asa ceva...

http://www.okazii.ro/echipamente-ustensile/echipamente-medicale/philips-respironics-remstar-auto-a-flex-cu-umidificator-cpap-pentru-sindromul-apneei-in-somn-si-impotriva-sforaitului-nou-original-sua-a66054562

http://www.romedic.ro/masca-opti-life-apnee-in-somn-accesoriu-aparat-cpap-0H42544

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hai mah Viviana!! pe bune???? e cel mai misto lucru auzit in ultimul timp

Ruf, ha ha. biata fata, dar si ala... hihihi.

Kari, spor la cumparaturi. da, deprinderile, mama lor. si lipsa de ambitz :((((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

totusi am descoperit o noua lume langa cei bolnavi.

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



Este o alta motivatie a "antreprenoriatului meu social"
(Aqai mi-a placut maxim asta, repet..mi se pare ca suna pompos...nu stiu daca eu ma incadrez la categorie)

Alaturi de copii, oameni mai in varsta intelepti si/sau bolnavi
viata are alta dimensiune, alte coordonate, lucrurile mici pot capata valori nebanuite...

Sunt mai autentici, mai puri, mai adevarati. La ei rautatea aceea a celor care se cred puternici si stapani pe tot si toate si pe care nimic nu ii multumeste ... sunt aproape inexistente.




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Pregatiti-va venele! 23.01.2013 / 11-13
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Io nu mai ...poc.A innebunit toata lumea...toti vor cate ceva,toti au innebunit,pe bune daca nu.Nu-s in stare sa scriu unmesaj ca lumea nici sa citesc ca lumea ce scrieti,parol.
Bufleo,e o patura cauziucata cam de 1 cm grosime care ,dupa ce se pun electrozii pe muschi,cu bemzi,te inveleste de la sani pana la solduri.Pentru fiecare picior exista la fel,dupa ce se monteaza electrozii cu benzi,se invelesc picioarele..fiecare cu a lui.

Si incepe...e super fain,eu sunt dependenta de asa ceva.De fapt da dependenta absoluta.Eu am tonus,ca fac din 2008,si valorile mari,la care se vad efectele le ating foarte repede.Abia astept sa vina primavara ca iar stau numai acolo.

Efectul apare in timp,asa cum explica Rufus.Unul din efectele magice este,la mine,ca,dupa ce am tins circumferinta abdominala in timpul sarcinii de 164 cm..la inaltime de 1.65 c...da,eram patrata,deoarece am avut tonus muscular si pielea tonifiata de creme,geluri si proceduri,nu am facut vergeturi deloc,nici una,nicaieri,si corpul,dupa nastere ,s-a retras frumos,simetric,fara nici o urma(doar sanii care ma oftica ca-s mari,desi erau mici..)astia nu s-au retras.Dar stau singuri drepti,si ii tonific iar cand merg.

Kari,cat ai slabit?Multumesc de intrebare,iau tratament si prca ma simt mai bine,nu mai am dureri zilnice ci doar rar,cam odata pe saptamana....

Rufus,tipa cu care fac eu e medic si are si facultatea de kineto terminata.

Ideea e ca are efect,dar trebuie sa fii constant,sanu mananci mult si fara excese.Eu la unmoment dat mancam pizza apoi faceam electro si nu se depunea,dar nici nu slabeam.

Conteaza cine face procedura,daca o face corect,depinde de varsta,de reactia organismului..grasimea scade mai repede daca e mai multa.

Vivi ,care e faza cu tavanul tau ,ca mi-a scapat?

Va pup pi tati..
Pinguinule,azi inseamna ca mergi la cinema?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus


Personal, ca remodelare corporala nu vad ceva mai spectaculos ca electrostimularea musculara, in multiplele ei aplicatii, cu unele adjuvante (ultrasunete, vaacum) dar astea sunt deja extra si nu musai eficiente la toata lumea.


La mine toate trei au fost cu 0 rezultate. 0! Multiple aparate, perioade, saloane, programe, intensitati (am facut si la intensitate maxima). 0 si mii de euro aruncati, la propriu.

M-am mai desteptat de atunci (nu spun ca ele sunt prostii ci doar ca pe mine (si pe 2 prietene) nu functioneaza deloc).

Si apoi, sunt atatea vedete grase care si-ar permite un aparat performant de electrostimulare in dormitor. De ce totusi atatea burti, operatii, spandexuri etc?

Mergi la inceput