Pinguini, randunici, tavane si diete

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld



a vazut ca functioneaza si daca zambesti si incerci sa faci slalom printre idiotii zilelor noastre.


Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



exceptional! un mare castig pt ea
Mie mi-au trebuit ani sa ajung la intelepciunea asta.



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Pregatiti-va venele! 23.01.2013 / 11-13
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

apropos de electrostimulare

fasiile alea textile ..sunt elastice
cel putin eu cu din astea am fost bandajata
imaginea pe care o capeti e una robocapica

ptiu, pai nu e scump device ul

Punem mana de la mana, cumparam unul mai performant si ne electrosocam a la long Il luam pe Rufus consilier personal.


Rufus ai incurcat-o daca nu se lasa cu CM minus





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Pregatiti-va venele! 23.01.2013 / 11-13
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Da.... electrostimularea, masaj cu vacum, votez si eu pentru. Da' mai intai vreau sa dau cateva kg jos, prin dieta si apoi, cand dieta nu va mai fi de ajuns sa ma stimulez putin cu deastea. Confirm, am facut dupa sarcina iar masajul cu vacuum si electrostimularea au distrus celulita bine de tot si cu rezultate pe termen destul de lung. Asa ca e de facut. Insa, in afara de aparate bune trebuie si persoane care sa stie ce fac. Eu am incercat in doua locuri, cu aparatura la fel dar au fost diferente.

Rufus, in ce zona bucuresteana presteaza verisoarele tale ?

Buflea doua lucruri, mai incet cu medalia de aur ca mai sunt candidate ! Si la mine este de unde, nu ma plang doar pentru ca vreau sa ajung din balerina, sifilida.

Si al doilea lucru: si eu admir de la distanta fapte ca ale fetei lui Kari, dar nu-s in stare sa ma apropii. Ajut dar de la distanta safe, daca se poate.
Cat despre partii, sa va spun: anul asta in prima zi in care am ajuns cu copilul pe partie tocmai venea SMURD-ul pentru ca daduse unul cu ceafa fatal intr-un copac. N-am fost buna de nimic vreo trei zile, in prima zi am lasat copilul numai la baza partiei, nu l-am lasat sa urce. Noroc ca am reusit sa disimulez destul de bine si sa ma abtin ca sa nu le stric vacanta la ski. Dar mi-a tremurat stomacul de cate ori nu-mi raspundea sotul din prima la telefon sau nu coborau la ora la care ma gandeam eu.

Din toata parinteala asta cel mai greu mi se pare sa trec prin situatii cu potential pericol pentru copil. Ma consum toata si ma scurg inside...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

'na ziua 'na ziua
deci mie asta cu 6cm intr-o sedinta de electro mi se pare absoltu SF. ca am facut si eu, fro 2 ani la rand ,2 pe saptamana. plus termocuverta, plus masaj plus plus. poate 2cm intr-un an :))))

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Deci, inapoi la citit ... toti baietii astia ai vostri, care citesc cartile astea minunate, le citesc de la ei putere, de placere sau ii puneti voi la citit ?

obligat orice altceva in afar de wimpy kid - doar pe ala il vrea. cah.

Kari, m-am topit cand am citit de copchila. mah ce misto ca fac lucruri din astea, sincer! mi se pare absolut fantastic. e o scumpa. zi la copchila ca niste fomei de care ea nu stie o apreciaza si o imbratiseaza

ce bancuri misto Viviana. mai ales ala cu Bula

asa de hotarata sunt cu dieta ca de dimineta am mancat brownies :((((. nu n-am facut eu, ci o colega careia i-am implantat reteta. ce naiba ma fac? :(



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

tot io: electrostimularea singura de obicei nu face asa rezultate ca in combinatie cu electrocuverta, termosudatie, cavitatie, chestii din astea in care transpiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

roxanaz, tanti nutritionista la care am fost eu spunea ca nu e OK sa interzici tot-tot ce-i place omului sa manance, ca se cam aduna frustrarile. Asa ca ea spunea ca e foarte importanta cantitatea, adica sa mananci putin, cat sa-ti satisfaci pofta si sigur, nu de trei ori pe zi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

da'e,,,lectrosimularea asta da rezultate la orice om? Eu am o prietena care se tot electrostimuleaza si se supune la tot felul de alte proceduri cu nume ciudate..si zau de-mi pare ca are rezultate notabile. Pai daca ii spun de zici tu Rusus o apuca plansul de ciuda si jale de banii cheltuiti. Ma intreb sunt aparatele de vina??? sau materialul clientului?

Eu m-am apucat acasa de gimnastica...caci la sala nu mai ajung decantd e copilul in cls a 5a. Si incerc sa mananc mai putin. Ce face Kari e mult, mult in afara abilitatilor mele :).

Cu cititul, eu zic ca trebuie lasat copilul sa citeasca si ce-i place (cum e fiu-meu cu Naruto, Sonic), si noi mai citim carti mai usurele , dar pus sa citeasca si lucruri mai serioase. Pofta de citit va veni, la noi asa a fost. La fiu-meu atractia benzilor desenate sta si in desene. El dupa citeste cartea se uita la desene..ore intregi.

Kari..ce gest frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cricor, io banui ca-s ca pretena ta. adica nu neg, e ff misto, te simti ok, pielea mai supla, dar eu nu am scazut nici in cm nici in kg. am luat-o ca niste bani dati pe rasfat.
pe vremea aia o pretena buna avea cabinetul acela. si ne mai povesteau cele care faceau procedurile ca faceau o gramada de tratamente unor anumite persoane care dupa cele aproape 2 ore petrecute la salon se opreau in restaurantul de vis-a-vis si se premiau cu lasagna, prajituri and so on

Lali, da, asa-i. la teorie sunt beton. nu stiu ce dumnezeu sa fac cu practica..... seara (dupa ce am mancat tot ce vroiam) sunt ca omuletul ala din emoticonul care se dac cu capul de zic......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Daaaaaa... stiu bine diferenta dintre teorie si practica. Da' eu acu' sunt obligata sa dau jos niste kg ca am avut probleme cu coloana anul trecut si nu vreau sa o iau de la inceput. Anul trecut cand cu problemele am dat jos dar de sarbatori .... asa cum zici, omuletul cu capul de zid.

Are maica-mea o satisfactie deosebita de a ne indopa de sarbatori cu toate bunatatile pamantului, ceva de speriat. Si apoi imi face morala subtila cand incerc vreo rochie mai mulata si-mi arata cu subinteles ultimele corsete elastice descoperite de ea la teleshopping.


Cricor, eu zic ca cele care nu au rezultate fie sunt deja S si-si doresc XXS dar are si organismul mandria lui, fie se trateaza dupa cu bunataturi si pun inapoi ce au lucrat. Adica trebuie si regim cel putin super-sanators si fara mancare seara daca nu si dieta. Or fi si alte variante, dar cam asta am vazut eu.

Edit: Mi-am amintit o vorba de intelepciune a unui doctor in varsta: Omul se imbata de la bautura si se ingrasa de la mancare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Rox, imi pare rau ca nu mai e in Constanta cabinetul care avea aceeasi aparatura ca a mea. Am colaborat multi ani cu tipa aia, sefa de acolo, erau doamne care mergeau acolo in delegatii sau veneau de acolo in Bucuresti si continuau tratamentele, sa nu piarda ritmul, ca era acelasi lucru (acelasi lucru era la Brasov, Iasi si Cluj). Ca ai fi vazut tu despre ce vorbesc.
Electrostimularea se poate combina si cu vaacum, ultrasunete, cavitatie, drenaj limfatic, in tunel cu infrarosu, termocuverta, cu benzi termice, cu impachetari...o gramada de nebunii. Sigur ca-i ok sa transpiri...e o sauna locala. Dar adevarul este ca baza este una singura.
Da, e vorba de materialul clientului, fara discutie. La un cabinet care se respecta vi se spune din start asta. O musculatura flasca nu da rezultate la fel cu una tonica. Ca sa ai o musculatura ok nu trebuie sa fi fost sportiv...trebuie sa te fi nascut norocos. La prima vedere nimeni nu are voie sa-ti spuna ca te vei subtia atat sau atat. Eu ofeream oricui intra in cabinet o sedinta gratuita din (aproape) orice voia. Scopul era dublu: clientul vedea si simtea pe pielea lui ce i se intampla, iar noi vedeam ce musculatura are si puteam sa-i spunem ceva cat de cat corect. Va dati seama, daca nu erau rezultate nu faceam asa, ca fugeau toti dupa prima sedinta, ori eu tocmai asta voiam sa le demonstrez ce inseamna tratament bun cu aparatura de top. Pentru ca incepusera sa apara aparate de duzina, stateai de patru ori mai mult conectat si rezultatele nu veneau. Si tot electrostimulare se numea. Dar dupa o sedinta de proba iti cam dai seama cum va evolua.
Sigur ca unii au rezultate mai bune ca altii, dupa cum se vede mai tare pe abdomen decat pe coapse, la aceeasi persoana. Sunt diferente intre tineri si mai putin tineri, intre femei si barbati, intre slabe sau impanate, intre proaspete mamici (acolo e cel mai evident!) si restul doamnelor, intre muculatura tonica si atonica, intre un metabolism lenes si altul sprinten. Cate cabinete se informeaza despre eventualele dereglari hormonale ale unei doamne? Ca poate sa se stimuleze un an si-o vara fara rezultat...
Si inca ceva ce am invatat: conteaza doar ce vrea si ce obtine clientul. Nu conteaza parerea mea sau a altora. Multe doamne (majoritatea) n-au dorit sa spuna nimanui ce fac, ca merg la un cabinet. Am avut o clienta care a facut slabire la fata. Era tanara, frumoasa si nu avea absolut deloc nevoie de slabit, nu avea decat pielea pe oasele fetei. I-am zis in gluma asta, m-am dat spiritual. Si m-a fulgerat cu o privire care m-a lasat mut. Ani de zile am "slabit-o", apoi s-a mutat in USA si venea anual si facea o luna de tratament. Asa ca important este ce obtineti pentru voi, nu ce a obtinut prietena, pentru ca poate fi foarte diferit. Dar asta nu inseamna ca cineva e defect.

Edit: Lali, cabinetul functioneaza in momentul asta in zona Pasajului Marasesti.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput