Pinguini, randunici, tavane si diete

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

nu ti-l ofer, revino-ti woman! constat ca va incadrati in aceeasi gasca doar. dar vad ca ai sesizat rapid oportunitatea de a imparti costurile stimularii cu mine :))))))))))) finantista mica ce esti

si precum spusei, tie iti acord circumstante atenunate, ce vrei mai mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Acum despre intamplarea cu batrana ... Super gestul dar mai ales superba dorinta de a lucra cu oameni necajiti/bolnavi.

Am sa va spun ca eu nu sunt in stare de asa ceva, pur si simplu ma distruge emotional. Prefer sa ajut de la distanta dar fara sa intru in contact cu durerea si suferinta umana. Incep sa tremur, imi vine sa plang, din cauza asta nu il pot incuraja pe cel in cauza, in situatii de boli terminale nu pot sa scot pe gura cuvinte optimiste ... etc. Cand a fost situatia aia cu Monica, tot forumul o incuraja sa reziste, lumea se ruga pentru ea, eu tot ce am putut spune a fost sa lase un jurnal in urma. Odata pe partie, o persoana in fata mea a cazut rau, mi s-a parut ca am auzit o paraitura de os ... nu am putut sa ma opresc in dreptul ei, pur si simplu am crezut ca lesin acolo daca vad ce mi s-a parut ca am auzit. M-am oprit mai jos si am urlat la ea ca ma duc la baza sa trimit ajutoare, ceea ce am si facut. Nu stiu deznodamantul acestui incident pentru ca nu am avut puterea sa intreb.

Mi-e clar ca suntem mai mult sau mai putin potriviti pentru diverse meserii ... Si contactul cu suferinta umana este o arie care pe mine ma depaseste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

nu ti-l ofer, revino-ti woman! constat ca va incadrati in aceeasi gasca doar. dar vad ca ai sesizat rapid oportunitatea de a imparti costurile stimularii cu mine :))))))))))) finantista mica ce esti

si precum spusei, tie iti acord circumstante atenunate, ce vrei mai mult?


,

Am crezut ca vrei sa scapi de el ... cu pretul tratamentului meu de stimulare. Bine ca nu vrei, ca electrocutari din astea a la 6 cm minus in 20 min, par ca nu exista pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

buflea si michelle, si probabil si oana impreuna cu voi desi nu s-a manifestat atat de tare, va trec pe lista de prietene ale jumatatii mele, nu ale mele.
_


daca e de trecut pe lista de prietenie vrem poza mai intii...

acum pe bune...poate par stresata aici cu invatzatul, dar nu sunt...
fiu-meu ma bate la cap ca vrea homeshooling...pai daca as fi asa de speriat, ar mai vrea el sa fie cu mine acasa?



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

dar aparatul asta de ...stimulare...(mai pe scurt)...oare nu se gaseste sa cumparam? si ne invata rufus cum sa-l folosim .
asa iesim mai ieftin decat cu sedintzele.

michelle

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

dar aparatul asta de ...stimulare...(mai pe scurt)...oare nu se gaseste sa cumparam? si ne invata rufus cum sa-l folosim .
asa iesim mai ieftin decat cu sedintzele.

michelle

Mai, nu cred ... nu auzi ca trebuie sa te cuprinda o textila care la inceput nu te cuprinde si pe masura ce grasimea se scurge, intrii in ea . Eu asa am inteles de la Mada ... eu cred ca la masurile americanilor, asa in general, nu au mai avut producatorii metrial de textila. adica costurile de fabricatie sunt prea mari si perioada de depreciere prea lunga, ca sa vorbesc in termeni la care ma pricep.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Neatza fetele, va tot citesc da sunt puturoasa la scris
Peripetzii cu venirea mea in ro,mi e scirba de wizz au debitat de 2 ori o calatorie din care eu deja vu folosesc decit ducerea...am avut 2 zile atit de stresante si numai nervii nu mi trebuiesc
M a rugat cineva sa i i au cocote mici sunt dragalase dar ce sa faci cu ele asa micutze?
Penibil e cu transportul in ro...
Mai am o problema...m a pus naiba sa mi i au luciu de buze care cica fac buzele pulpoase...FRECTIE LA PICIORUL DE LEMN si in plus am mereu buzele crapate
Cu ce sa dau ca de 10 zile bag la greu galbenele crema si stick Neutragena
Mi am mai luat o oja ... RIMMEL ULTRA PRO e violeta unghiile mele sunt curcubeu...azi plec la romanica vapsuita Sunt in gama asta cel putin 5 nuante de vis plus ca au o pensula groasa si ojele nu sunt opace
In rest va pup pe toate si electrostimulare folositoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

michelle, cam alea sunt aparatele.
Mi-e greu sa spun cat sunt de performante. In general, la preturile alea, nu le gasesti in cabinete, adica sunt pentru acasa. Cum sa-ti spun...orice electrostimulare este buna. Si in RO sunt o gramada de reclame cu aparate pe care le folosesti acasa si slabesti, iar proba o face o gagica de 20 de ani care arata deja traznet.
Personal nu cunosc nici o persoana care sa spuna ca a slabit sau si-a tonifiat musculatura cu aparatura acasa. Nu stiu de ce...e slaba (aparatura), nu se tin o9amenii de treaba, nu stiu. Pur si simplu nu merge.
Buflea, aparatura asta este echivalentul medical al fizioterapiei. De acolo s-a plecat, de la curentii diadinamici. Evident, s-a desprins ca o terapie pentru infrumusetare, iar cabinetele astea nu fac act medical. In RO nu sunt necesare autorizari ale ministerului sanatatii. Chiar daca noi am facut recuperare dupa imobilitate prelungita (fracturi, paralizie partiala temporara) sau paralizie faciala; au fost insa cazuri izolate. Deci principiul de functionare este acelasi, dar au fost adaptate, inovate, practic schimbate, ca sa obtina rezultate estetice. De exemplu, in afara de contractii musculare, aparatele de top induc si alte tipuri de miscari (contractie in trepte, contractie intrerupta, torsiune musculara-asta iti stoarce muschiul ca pe un prosop pentru eliminarea lichidelor interstitiale).
De aceea cred ca vei gasi in zona nemedicala, a centrelor de infrumusetare, alaturi de mult discutata epilare definitiva. Nu se poate sa nu fie.

Mai, care aveti studii medicale, nu radeti de explicatiile mele, ca stiu ca sunt cam empirice; odinioara, cand aveam o clienta noua, ma interesam daca nu cumva e medic, ca la inceput am mai batut campii filozofic iar in fata mea statea cate o dna doctor care zambea amuzata
Cunosc bine fenomenul, insa limbajul nu e cel mai academic.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neatza,
Deja am pus ochii pe un cabinet din asta.
Ce mai, in curand am sa ma stimulez electro.

Me duc acuma sa depun bani pentru biletul de avion pt. sejurul lingvistic al fetei,la Paris.
Celcesforaie nu prea e de acord, adica e fify-fifty, ca zice ca merg doar 14 copii si noi am fi fraierii care au pus botu'

Mergi la inceput