Pinguini, randunici, tavane si diete

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

edit sa intreb, ce cauta Viviana pe tavan?

Pana coboara Viv de acolo, raspund eu - asa slabesc unele Doamne, pe tavane ... kari, stai nu te repezi pana nu citesti pana la capat - trebuie sa-ti iei si sotul cu tine .

Nu ne-a spus inca cate kg se pierd pe sesiune si cat dureaza o sedinta. Ce am inteles insa este ca nimic nu iese din prima, odata reveniti pe pamant cica merg pe jos nu stiu cate ore ...

P.S. Si la noi se face o tragere la sort pe scoala intre cei care au cele mai multe teste (cred) acumulate. Fiu-meu a intrat de 4 ori in galeata si nu s-a ales cu nimic, a venit foarte dezamagit acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Kari, daca vrei electrostimulare, cauta clinici Vip, sau francize, sau cabinete cu aparatura Vip; trebuie sa fie si la voi
PS: multumesc sotului pentru incredere

http://www.vipitalia.com/

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

[plescai] e-lec-tro-sti-mu-la-re [aplauze]
Zau ca incep de saptamna viitoare.
Ma pun acuma pe cautat.

Rufus zisesi 6 cm? Atunci 10 sa fie!

Mi-a citit fiinta un banc:
- Ce zice oaia inainte de a muri?
- Aveti grija de mielul meu.
- Ce zice vaca inainte de a muri?
- Aveti grija de mielul oii.

Ba, 2 bancuri
Bula in epoca de piatra. La scoala profa le da test.
Deodata Bula incepe sa urle.
- Ce ai Bula de urli in halu' asta?
- Mi-a cazut copiuta pe picior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

kari, imi place fata ta! pt ca e atenta, se gandeste la cei mai putin fericiti si pentru ca nu accepta bull...itul altora.

buflea si michelle, si probabil si oana impreuna cu voi desi nu s-a manifestat atat de tare, va trec pe lista de prietene ale jumatatii mele, nu ale mele. nah, jos tresele de pa umar, ca din cate vad ca povestiti sunteti de soiul lui (care crede ca eu sunt prea hippie si relaxata in educatia copiiilor, asa a declarat)

singura scuza pe care vi-o gasesc si acord, e ca la voi e al naibii de competitiv sistemul. o sa ma duc la maru sa ma lumineze daca-i cazul sa ma stresez si eu mai tare cu invatatul - adicatelea cat e de important sa aiba note bune.

ca altfel, parerea mea e ca invatatul, cunostintele si notele nu prea au multe in comun.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna seara...abia v-am gasit,e ghetarul corect sper.....

Am auit electrostimulare?Am facut si din primavara ma duc iar....e singurul loc unde s-au dus vreo 20 cm(echivalentul a 20 kg) in vreo cinci luni....cand m-am dus dupa nastrere,nu incapeam sa ma inveleasca dupa ce punea electrozii si curelele cu patura aia cauciucata....am uitat cum se cheama...dupa un abonamnt intensiv...tunel si electro zilnic(tunel la 2 zile)..mama.... s-a dus de nu ma recunosteam..
Cine stie ce inseamna stie ce spun.Mie imi zicea Lori,kinetoterapeuta,ca aparatele ei au costat 30000 euro fiecare(2 de electro),5000 tunelu` cu infrarosii,combina cu vacuum si alte traznai tot 30000....dar MERITA.Cel putin daca e facuta pe capete de muschi,ca sa lucreze muschiul bine.Si trebuie si control putin la mancare,Bufleo,nu faci electrostimulare si mananci cand ajungi acasa bine de tot.CEl mult carne cu slata la vreo trei ore.La unele persoane,se diminueaza grasimea ,dar stimulata fiind creste masa musculara(te subtiezi,dar la cantar tragi la fel sau mai greu(muschiul e mai greu ca grasimea...)..

V-am cautat mult de tot....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Kari, mie mi-a placut atitudinea fetei tale si deja am dat-o de exemplu.

In ceea ce priveste tavanul... dureaza mai mult sesiunea de urcare decat sedinta propriu-zisa.
Is oaresce pierderi calorice in sesiune dar cateva kilocalorii/sedinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Vivi,in adolescenta se slabeste usor...pana a ramane gravida am avut 60 de kg....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana MC spune:

Aqai, cred ca sint sanse de prietenie . Nu cred ca notele sint indicator de cunostinte, de gindire sau de potential. Arata mai degraba adaptarea la un sistem. Nu cred nici in testarile astea compulsive pe care le dau copiii nostri de la virste foarte mici. Se pierde mult timp si energie cu ele din partea copiiilor si a profesorilor, timp care ar putea fi folosit pentru invatare, exercitiu, repetare, dezvoltarea gindirii in diverse feluri, etc. Dar sistemul trebuie sa se justifice, poate pentru ca nu are asa de multa incredre in ceea ce face. De-aia e nevoie de numere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hellooooo, doamnelor, va I N T E R Z I C sa va stimulati fara mine. Va rog, dati- mi sansa sa stralucesc si eu intru medalia de aur. Daca se merge pe principiul cu cat ma grasa cu atat mai bine, atunci eu sunt exemplarul potrivit in a verifica vorbele Gurului Rufus. Mie sa imi spuna cineva repede ce sa caut ca sa vad daca imi permit ...

Aqai, nu mi s-a mai intamplat pana acum ca cineva sa-mi ofere sotul personal spre prietenie ... Sunt confuza, nu stiu ce urmaresti. Daca vrei sa-i iasa prieteniile feminine din cap, te pot ajuta la kg de acum. Daca vrei sa verifici daca pune botul, te pot ajuta dupa ce ma stimulez intru 6 cm in minus, dar platesti si matale jumate de costuri. Daca iti trebuie repede, poate te ajuta altcineva ...

Later edit: am sters, am scris, iar am sters ...

La o cautare rapida pe net, nu am gasit nimic de genul asta aici ... am asit mai mult ca terapie nu ca forma de cosmetica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

mai, nu vreau sa mai intru in discutiile voastre despre diete ca probabil e oarecum ciudat, ca nu am experiente in domeniu

doar atata sa va urez succes mult, ca vad ca sunteti serioase cu treaba asta si e munca multa.

dar pot sa va monitorizez daca vreti :)

si sa va incurajez de pe margine

Mergi la inceput